عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

عنصر رهبري روحانيت شيعه در انقلاب‌هاي عربي وجود ندارد

عنصر رهبري روحانيت شيعه در انقلاب‌هاي عربي وجود ندارد
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:53 ب.ظ

رئيس بنياد شهيد آذربايجان شرقي:
عنصر رهبري روحانيت شيعه در انقلاب‌هاي عربي وجود ندارد

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي گفت:‌ عنصر تفكر شيعي و رهبري روحانيت شيعه در انقلاب‌هاي عربي وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، بهلول نعمتي صبح امروز در جمع خانواده شاهد شهرستان مرند نقش حضور مردم در صحنه را موجب سربلندي و پيروزي انقلاب اسلامي در مقاطع مختلف دانست.
رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي با بيان اينكه حضور مردم در صحنه نشانگر ميزان ايمان آنان است، گفت: ايمان مردم مسلمان ايران به حدي است كه حاضر به اهداي جان خود در راه حفظ ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي هستند.
نعمتي تصريح كرد: مومنان حقيقي بر اساس فرمايش قرآن كريم همواره گوش به فرمان نبي مكرم اسلام در صحنه حاضر بودند و تا پيامبر اجازه نداده بودند صحنه را خالي نمي‌كردند و انقلاب اسلامي ايران نيز اينگونه بوده است.
وي با اشاره به سطح متعالي فرهنگي و معنوي خانواده ايثارگري اظهار داشت: ايثارگران و خانواده شاهد صاحبان واقعي انقلاب هستند و با بصيرت و آگاهي به مسائل انقلاب و جريانات كشور اشراف دارند.
رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي يادآور شد: انقلاب كشورهاي عربي با وجود اينكه شاهد حضور گسترده مردم است اما به واسطه عدم رهبري همانند امام راحل و رهبر معظم انقلاب و نبود تفكر شيعي هيچ‌گاه مانند انقلاب ايران نخواهد بود.
نعمتي، اعتقاد به امام عصر را از مختصات شيعه دانست و گفت: ‌امام عصر (عج) در عرصه‌هاي مختلف اميد و پناهگاه شيعه بوده است و انقلاب اسلامي در عرصه‌هاي مختلف پيرو نهصت حسيني و مهدوي بوده است.
وي افزود: هر چند انقلاب‌هاي كشورهاي عربي به طور فطري سالم است اما به واسطه نداشتن اين مولفه‌ها به جايگاه انقلاب اسلامي ايران نمي‌رسد.
رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامي به واسطه رهبري روحانيت شيعه در جهان بي‌نظير است و امام راحل امت ايران اسلامي را از امت زمان پيامبر اكرم نيز برجسته دانسته است.
نعمتي گفت: رسالت امروز ما نيز نهادينه كردن فرهنگ انقلابي و فرهنگ ايثار در جامعه است و بايد توجه داشت كه ارزش ايثارگري با ماديات قابل مقايسه نيست.
وي اظهار داشت: شهدا و ايثارگران در حقيقت با خدا معامله كرده‌اند و خدمات دولت و بنياد شهيد نيز در مقابل ايثارگران قابل ذكر نيست و هيچ ارزشي ندارد.
رئيس سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي تاكيد كرد: بزرگ‌ترين افتخار براي ايثارگران اين است كه جهان امروز در اثر ايثارگري آنان متلاطم شده و انقلاب كشورهاي عربي از اين ايثارگري‌ها تاثير پذيرفته است.
نعمتي تصريح كرد: امروز در كشورهايي چون مصر آرزوي روساي جمهوري چون احمدي‌نژاد را دارند و از حمايت‌هاي رهبر انقلاب تقدير مي‌كنند و اين جايگاه در جهان مرهون رشادت‌هاي شهدا و ايثارگران است.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها