عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كاشت 10 هزار اصله نهال در بهشت رضا(ع)

كاشت 10 هزار اصله نهال در بهشت رضا(ع)
یک شنبه 1 اسفند 1389  09:53 ب.ظ

مديرعامل سازمان فردوس‌ها خبر داد:
كاشت 10 هزار اصله نهال در بهشت رضا(ع)

خبرگزاري فارس: مديرعامل سازمان فردوس‌هاي مشهد گفت: به منظور افزايش فضاي سبز بهشت رضا(ع) مشهد، بيش از 10 هزار اصله نهال درخت به صورت روت‌بال (جابه جايي درخت از ريشه ) در اين مكان كاشته شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد به نقل از روابط عمومي سازمان فردوس‌هاي شهرداري مشهد، سيد كمال‌الدين شاهچراغي اظهار داشت: آرامستان بهشت رضا (ع) مشهد به عنوان يكي از بزرگ‌ترين لكه‌هاي فضاي سبز شهري در مشهد به شمار مي‌رود و افزايش فضاي سبز اين مكان كمك بسيار خوبي به كاهش آلودگي‌هاي محيط زيست و همچنين زيبا سازي محيط اين آرامستان دارد.
مديرعامل سازمان فردوس‌هاي مشهد با اشاره به راه‌اندازي خزانه روت بال ( جابه جايي درخت با ريشه) هفت هكتاري درختان در اين آرامستان‌ افزود: در اين طرح در حال حاضر 10 هزار اصله درختان قابل روت بال خشكي پسند و كم آب توسط مهندسين كشاورزي و منابع طبيعي كاشته شده است، كه پس از مدتي از آنها در نقاط مختلف استفاده مي‌شود.
وي ادامه داد: وسعت فضاي سبز بهشت رضا(ع) مشهد در حال حاضر 35 هكتار به صورت خطي است كه با توجه به توسعه آن، سالانه حدود پنج هكتار به آن افزوده مي‌شود.
شاهچراغي يكي ديگر از اهداف سازمان فردوس‌ها را، ‌ايجاد فضاي سبز در آرامستان‌هاي غير فعال شهر مشهد عنوان كرد و گفت: در حال حاضر 36 آرامستان غير فعال در مشهد با مساحتي بيش از 18 هكتار شناسايي شده است كه از اين تعداد 14 آرامستان غير فعال در داخل محدوده شهري و 22 آرامستان ديگر در خارج از منطقه شهري وجود دارند.
وي تصريح كرد: براي بهسازي و تبديل‌كردن اين آرامستان‌ها به فضاي سبز، برنامه‌ريزي‌هاي لازم صورت گرفته و در برخي از آنها پروژه تبديل به فضاي سبز اجرايي شده است، كه در مرحله نخست 7 هزار اصله درخت در هفت آرامستان غير فعال كاشته مي‌شود.
انتهاي پيام/م30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها