عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نقش مديران در توسعه صنعت گردشگري تبيين مي‌شود

نقش مديران در توسعه صنعت گردشگري تبيين مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:02 ب.ظ

در چهارمحال و بختياري؛
نقش مديران در توسعه صنعت گردشگري تبيين مي‌شود

خبرگزاري فارس: دومين همايش نقش مديران در توسعه صنعت گردشگري چهارمحال و بختياري سوم اسفندماه جاري در شهركرد برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري چهارمحال و بختياري صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام اين مطلب اظهار داشت: بررسي نقش مديران اجرايي اين استان در توسعه صنعت گردشگري، برقراري تعاملات سازنده، تبيين الزامات مديريتي و توسعه‌اي گردشگري با رويكرد شناسايي و استفاده از قابليت‌هاي گردشگري از مهم‌ترين اهداف برگزاري اين همايش به شمار مي‌رود.
مژگان رياحي با اشاره به جزئيات برگزاري اين همايش گفت: باتوجه به برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته اين همايش در دو بخش برگزار مي‌شود كه بخش نخست آن ويژه مديران دستگاه‌هاي اجرايي و كارشناسان و بخش دوم ويژه هتل داران، دفاتر خدمات مسافرتي، روستاهاي هدف و تشكل‌هاي مردمي است.
وي با بيان اينكه براي تمامي شركت‌كنندگان در اين همايش گواهينامه صادر مي‌شود، افزود: اين همايش روز سه‌شنبه سوم اسفندماه جاري با همكاري استانداري چهارمحال و بختياري برگزار مي‌شود.
رياحي در ادامه با اشاره به نقش و جايگاه گردشگري در سطح اقتصاد كلان و خرد، گفت: توسعه گردشگري با هدف دستيابي به جايگاه شايسته در جذب گردشگر، رسيدن به اهداف ترسيم شده در اسناد بالادستي از جمله سند چشم‌انداز، برنامه‌هاي توسعه با ياري گرفتن از تمامي كارشناسان، متخصصان، ذينفعان و متوليان اين حوزه، محقق خواهد شد.
وي ادامه داد: استان چهارمحال و بختياري توانمندي‌هاي بسياري در بخش گردشگري دارد كه با توجه ويژه به اين بخش و بهره‌مندي از مناطق و جاذبه‌هاي طبيعي استان شاهد افزايش گردشگران و مسافران داخلي و خارجي به استان خواهيم بود.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري چهارمحال و بختياري بر ضرورت توسعه گردشگري استان و تقويت زيرساخت‌هاي اين بخش تاكيد كرد و گفت: طبيعت بكر، فرهنگ و آداب و رسوم، مردم شناسي، صنايع دستي و ميراث فرهنگي و تاريخي استان از زير ساخت‌هاي گردشگري استان محسوب مي‌شوند كه با توجه به گستره‌ي متفاوت اين حوزه‌ها بايد به هركدام از اين بخش‌ها توجه ويژه‌اي شود.
وي در ادامه با اشاره به چشم‌انداز گردشگري استان در برنامه پنجم توسعه افزود: با توجه به ضرورت ارائه شاخص‌هاي مطلوب در راستاي تحقق اهداف سند چشم‌انداز توسعه استان درصدد هستيم تا با همكاري و تعامل معاونت برنامه‌ريزي استانداري و ساير نهادهاي ذي‌ربط بتوانيم شاخص‌هاي خوبي را در برنامه پنجم توسعه ارائه داده و بر اساس آن چشم‌انداز روشن و خوبي در حوزه گردشگري اين استان ترسيم كنيم.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها