عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نظام جامع ورزش بر اساس رويكردهاي ديني تدوين شود

نظام جامع ورزش بر اساس رويكردهاي ديني تدوين شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:03 ب.ظ

استاندار قم:
نظام جامع ورزش بر اساس رويكردهاي ديني تدوين شود

خبرگزاري فارس: استاندار قم بر لزوم طراحي و تدوين نظام جامع ورزش كشور بر مبناي رويكردهاي ديني و اقتضائات و شرايط بومي تأكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از روابط عمومي استانداري قم، حجت‌الاسلام محمدحسين موسي‌پور در ديدار اعضاي كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش طي سخناني با اشاره به اهميت و ضرورت ورزش اظهار داشت: امروزه ورزش به عنوان يكي از نيازهاي اصلي و جزو لاينفك زندگي بشر تبديل شده است.
وي با اشاره به شعاع تاثير‌گذاري ورزش گفت: در حال حاضر ورزش امر تك بعدي نبوده و به عنوان يك صنعت بر بسياري از حوزه‌هاي سياسي، اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي تاثيرگذار است.
استاندار قم ساختار و نظام ورزش كشور را ساختار و نظامي وارداتي دانست و با اشاره به تفاوت ماهوي بين مفهوم اسلامي ورزش و مفاهيم غربي و رايج ورزش اظهار داشت: نظام ورزش در غرب بر اساس سه واژه پول، شهرت و منفعت شكل گرفته و قهرماني در ورزش براي رسيدن به اين سه هدف تعقيب مي‌شود.
حجت‌الاسلام موسي‌پور افزود: در مفهوم اسلامي ورزش، پهلواني اسوه و الگو قرار گرفتن براي ديگران است كه با مفهوم رايج آن در غرب و مكاتب مادي كاملاً متفاوت است.
وي با تاكيد بر ضرورت تحول بنيادي در عرصه ورزش براي از بين بردن آسيب‌ها و آفات فعلي پيش روي ورزش كشور، طراحي و تدوين نظام جامع ورزش كشور بر اساس رويكردهاي ديني و اقتضائات و شرايط بومي را كليد اصلي حل مشكلات اين حوزه دانست و گفت: طراحي و تدوين اين نظام جامع از ضروريات ورزش كشور بوده و لازم است متخصصان و دلسوزان ورزش كشور با همكاري و همراهي صاحب‌نظران و اساتيد فرهنگ و حوزه در اين زمينه گام بردارند.
استاندار قم فضاي ورزش كشور را در قياس با ساير كشورها، فضايي پاك و فرهنگي دانست و گفت: بر اساس آرمان‌هاي متعالي نظام مقدس جمهوري اسلامي انتظار از ورزش كشور بيش از اينها‌ست.
حجت‌الاسلام موسي‌پور با تاكيد بر لزوم توسعه بيش از پيش فرهنگ در ورزش گفت: ورزش بايد همواره آميخته به فرهنگ باشد و نبايد مرزي بين اين دو قائل بود.
وي با قدرداني از اهتمام ارزنده سازمان تربيت بدني و مراكز فرهنگي حوزوي در برگزاري كنگره ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش بيان داشت: اميدواريم برگزاري اينگونه برنامه‌هاي فرهنگي، توسعه و گسترش بيش از پيش فرهنگ و معنويات در ورزش را به همراه داشته باشد.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها