عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

محور وحدت در دوران غيبت ولي فقيه است

محور وحدت در دوران غيبت ولي فقيه است
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:04 ب.ظ

رئيس مركز فرهنگ و معارف قرآن كريم:
محور وحدت در دوران غيبت ولي فقيه است

خبرگزاري فارس: رئيس مركز فرهنگ و معارف قرآن كريم گفت: بر اساس دكترين و انديشه والاي امام خميني (ره) محور وحدت در دوران غيبت ولي فقيه است.

حجت‌الاسلام محمد‌صادق يوسفي مقدم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با تبريك سالروز ولادت نبي مكرم اسلام (ص) با بيان اينكه نگرش پيامبر اكرم (ص) به وحدت كامل و استراتژيك بود، اظهار داشت: لازم است نگرش انسان براي دستيابي به وحدت عروج از آموزه‌هاي نبوي باشد.
وي با اشاره به حديثي از پيامبر اكرم (ص) گفت: امت اسلامي همانند جسمي واحد بوده كه اعضاي اين جسم در رحم، مودت و عطوفت با يكديگر تعامل دارند و اگر عضوي از مشكلي برخوردار شود ديگر اعضا همكاري خواهند كرد.
رئيس مركز فرهنگ و معارف قرآن كريم خاطرنشان كرد: اين نگرش پيامبر اكرم (ص) به وحدت برگرفته از نگاه قرآن كريم به وحدت بوده است، يعني رسول خدا (ص) نگاه مبنايي و اساسي قرآن را به مسلمانان منتقل مي‌كنند و در آيات فراواني مردم به وحدت و انسجام و همچنين دوري از تفرقه و تشتت فراخوانده شده‌اند.
حجت‌الاسلام يوسفي‌ مقدم تصريح كرد: آنچه از اصل آموزه‌هاي پيامبر اسلام استفاده مي‌شود اصلي استراتژيك بوده و نداشتن توجه به اين اصل به مفهوم نداشتن درك وحدت در امت اسلامي و خروج از آموزه‌هاي نبوي است.
وي با بيان اينكه بر اساس ديدگاه ما وحدت بايد بر اصولي استوار باشد، اذعان داشت: مسئله وحدت نخستين اصل در نگاه قرآن كريم بوده كه در دوران حضور پيامبر اكرم (ص) شخص رسول خدا محور اين بحث محسوب مي‌شوند.
رئيس مركز فرهنگ و معارف قرآن كريم خاطرنشان كرد: در غيبت امام معصوم رهبري عادل، محور وحدت امت اسلام بوده كه بر اساس دكترين و انديشه والاي امام خميني (ره) كه برگرفته از انديشه نبوي است اين محور وحدت در دوران غيبت ولي فقيه است.
حجت‌الاسلام يوسفي ‌مقدم با اشاره به فرازي از سخنان امير مومنان (ع) در زمينه رهبري اذعان كرد: رهبر در جامعه همانند رشته‌اي است كه دانه‌ها را به يكديگر پيوند داده و بين آنها تعامل و ارتباط برقرار مي‌كند.
وي تصريح كرد: رهبري داراي جايگاهي است كه جامعه را به سوي اهداف تعيين شده اسلامي هدايت مي‌كند.
رئيس مركز فرهنگ و معارف قرآن كريم خاطرنشان كرد: خداوند امامت را واجب كرد چراكه امامت نظام امت است و عظمتي براي امت محسوب مي‌شود و امتي كه داراي نظام بوده از عظمت برخوردار است.
حجت‌الاسلام يوسفي‌ مقدم تاكيد كرد: امتي كه پيوستگي و يكپارچگي دارد امت سرافراز است و فردي كه در مسير عزت امت قرار مي‌گيرد، بدون ترديد بايد در مسير امامت باشد.
وي با بيان اينكه مسئله امامت يكي از اصول اساسي و راهبردي در آموزه‌هاي نبوي است، اذعان كرد: امت بايد بدانند امامت و رهبري اساس همه مسائل در اسلام است.
رئيس مركز فرهنگ و معارف قرآن كريم با اشاره به مبحث برادري اسلامي اذعان كرد: در تفكر دين بر ارائه دستورالعمل‌هاي قانوني تكيه نمي‌شود هر‌چند قانون يك اصل و اساس براي اداره جامعه اسلامي بوده است ولي اسلام مردم را به اخوت دعوت مي‌كند.
حجت‌الاسلام يوسفي‌ مقدم خاطرنشان كرد: قرآن معيار برتري انسان‌ها را تقوا قرار داده كه اين بيان پيامبر اكرم (ص) برگرفته از قرآن است كه خداي متعال مي‌فرمايد «باشخصيت‌ترين فرد باتقواترين است».
وي تصريح كرد: دعوت به برادري يكي از اصول راهبردي اسلام محسوب مي‌شود و پيوند اسلامي بر اخوت اسلامي استوار است و سعي بر اين بوده كه پيوند روحي و عاطفي برقرار شود.
رئيس مركز فرهنگ و معارف قرآن كريم عنوان كرد: تعاون و همكاري از اصول ديگر راهبردي بوده و جامعه اسلامي نسبت به يكديگر تعاون و همدردي داشته كه در فرمايشات نبي مكرم اسلام بر اين موضوع تاكيد شده است.
انتهاي پيام/آ10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها