عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آغاز فروش بليت‌هاي نوروزي در خراسان جنوبي

آغاز فروش بليت‌هاي نوروزي در خراسان جنوبي
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:08 ب.ظ

معاون حمل و نقل و پايانه‌هاي خراسان جنوبي خبر داد:
آغاز فروش بليت‌هاي نوروزي در خراسان جنوبي

خبرگزاري فارس: معاون حمل و نقل و پايانه‌هاي خراسان جنوبي گفت: فروش بليت‌‌هاي نوروزي از امروز يكم اسفند ماه در خراسان جنوبي آغاز شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، محمدمهدي حسيني صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان خراسان جنوبي با 29 شركت، شعبه و مؤسسه حمل و نقل مسافر و 963 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومي مسافربري اعم از اتوبوس، ميني‌بوس و سواري كرايه فعاليت ويژه نوروزي خود را با پيش فروش بليت سفرهاي نوروزي آغاز مي‌كند.
وي افزود: اين اداره كل فعاليت ويژه خود را با تمام امكانات و رويكردي جديد طبق يك برنامه منظم از 25 بهمن‌ماه آغاز كرده و تدابير لازم نيز اتخاذ شده است.

* پيش فروش بليت‌هاي نوروزي به مدت 24 روز در استان
معاون حمل و نقل و پايانه‌هاي خراسان جنوبي آغاز پيش فروش بليت‌هاي نوروزي را اول اسفندماه به مدت 24 روز دانست و ادامه داد: اجراي اين طرح از اول تا هفتم اسفند به صورت اينترنتي و از هشتم تا 24 اسفندماه به صورت حضوري در محل دفاترمركزي شركت‌هاي حمل و نقل مسافر مستقر در پايانه‌هاي عمومي مسافربري و نيز دفاتر فروش بليت شركت‌هاي مذكور در سطح شهرهاي استان انجام مي‌شود.
حسيني گفت: براي ترويج فرهنگ تهيه غيرحضوري بليت و خريد سريع، راحت و آسان متقاضيان مي‌توانند از امكان فراهم شده تهيه اينترنتي بليت بيشتر استفاده كرده و در صورتي كه مقدور نبود پس از زمان اعلام شده به صورت حضوري به شركت‌هاي مسافربري مراجعه كنند.
وي افزود: تهيه بليت اينترني زمينه افزايش رفاه مردم، كاهش سفرهاي شهري و افزايش استفاده از فناوري نوين را نيز فراهم مي‌كند كه از ايجاد ترافيك و تجمع در دفاتر پيش‌فروش بليت‌هاي مسافرتي جلوگيري مي كند.

* سفرهاي برنامه‌ريزي شده موجب كاهش دغدغه مسافران در ايام تعطيلات است
معاون حمل و نقل و پايانه‌هاي خراسان جنوبي اذعان داشت: سفرهاي برنامه‌ريزي شده از جمله اقدامات مناسب براي كاهش دغدغه و استرس مسافران در ايام تعطيلات است كه اين اقدام سبب مي‌شود تا مسافران در برگشت هم با مشكل تهيه بليت در شهر مقصد مواجه نشوند.
حسيني افزود: بازرسان اين اداره كل با استقرار در پايانه‌هاي مسافربري استان بر نحوه عملكرد و ارائه خدمات مطلوب شركت‌هاي حمل و نقل نظارت مي‌كنند.
وي تعداد دفاتر فروش بليت در سطح شهرستان‌هاي استان را 15 دفتر دانست و اظهار داشت: اين دفاتر زيرنظر شركت‌هاي حمل و نقل مسافربري فعاليت مي‌كنند.

* سفرهاي دربستي بدون هماهنگي ممنوع است
معاون حمل و نقل و پايانه‌هاي خراسان جنوبي افزود: در كنار فعاليت‌هاي فوق دفاتر ستاد نوروزي اين اداره كل با جديت تمام بر فعاليت‌هاي بخش نظارت مي‌كنند تا امكان پاسخگويي به مردم و ارائه خدمات بهينه به مسافران ارتقا يابد.
حسيني بيان داشت: سفرهاي دربستي از 25 اسفند تا يك‌ فروردين و 13 تا 15 فروردين ممنوع است و در اين ايام سفرهاي دربستي با هماهنگي ستاد مسافربري استان انجام مي‌شود.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها