عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مسجد از راهبردهاي پيامبر اكرم (ص) در مسير وحدت است

مسجد از راهبردهاي پيامبر اكرم (ص) در مسير وحدت است
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:08 ب.ظ

مسئول مؤسسه فرهنگي تحقيقاتي اميرالمومنين (ع):
مسجد از راهبردهاي پيامبر اكرم (ص) در مسير وحدت است

خبرگزاري فارس: مسئول مؤسسه فرهنگي تحقيقاتي اميرالمومنين (ع) گفت: بناي مسجد از راهبردهاي پيامبر اكرم (ص) در مسير وحدت اسلام است تا همگان در راستاي عبادت و بندگي به تجمع بپردازند.

حجت‌الاسلام محمد‌مهدي دشتي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با تبريك سالروز ولادت نبي مكرم اسلام (ص) در سخناني اظهار داشت: پيامبر اكرم (ص) براي كامل كردن مكارم اخلاق مبعوث شدند و از اين سيره و رفتار در سرتاسر زندگي خود استفاده مي‌كردند.
وي با اشاره به آيات قرآن گفت: در قرآن نيز خداوند متعال آورده اگر پيامبر اكرم (ص) اخلاق پسنديده‌اي نداشت مردم از اطراف ايشان پراكنده مي‌شدند.
مسئول موسسه فرهنگي تحقيقاتي اميرالمومنين (ع) با بيان اينكه پيامبر اكرم (ص) اخلاق نيكو را در مسير وحدت جامعه به كار بردند، گفت: خوشرويي و تبسم بر لب ايشان سبب جذب افرادي از مذاهب ديگر شده و همگان به نيكويي از رسول خدا (ص) ياد مي‌كردند.
حجت‌الاسلام دشتي خاطرنشان كرد: اين موضوع يكي از محورهايي است كه سبب شد افرادي كه كافر بودند به دين اسلام گرايش پيدا كنند.
وي تصريح كرد: پيامبر اكرم (ص) از اطرافيان و نزديكان به جذب پرداختند و اكنون در جامعه نيز بحث وحدت مطرح مي‌شود ولي اكثر افراد احاطه‌اي بر اطرافيان خود ندارند.
مسئول موسسه فرهنگي تحقيقاتي اميرالمومنين (ع) تاكيد كرد: نبي مكرم اسلام (ص) به تدريج اسلام را گسترش دادند تا كشورهاي اطراف مسلمان شده و زير سيطره اسلام قرار گرفتند و در آن دوران بيش از نيمي از كره زمين را اسلام فتح كرده بود.
دشتي ابلاغ دستورالعمل جامع و منشور زندگي دنيايي و آخرتي براي بشر را از ديگر راهبردهاي پيامبر در مسير وحدت ذكر كرد و افزود: اين بخش به دستور پروردگار صورت گرفت و معجزه رسول خدا (ص) فصل‌الخطاب شعر، شاعري و مسائل ادبي آن دوران بود.
وي خاطرنشان كرد: قرآن به عنوان دستورالعمل جامع، منشور زندگي و قانون اساسي است كه لازم بود قانون مدون شكل گيرد تا با ارائه چارچوب‌ها جامعه انساني را شكل دهد.
مسئول موسسه فرهنگي تحقيقاتي اميرالمومنين (ع) تصريح كرد: تحمل مشكلات در دوران تبليغ و پيام‌رساني از ديگر موارد قابل توجه در زندگي پيامبر اكرم (ص) بوده و اين ظرفيت بالا تحمل شكل‌گيري فتح بيش از نيمي از كره خاكي را ايجاد كرد.
دشتي با اشاره به ويژگي‌هاي اسلام در توسعه فرهنگ نبوي اسلام اذعان داشت: اسلام دين كاملي بوده كه در همه ابعاد زندگي انسان داراي است و در بسياري از اديان مسائلي مانند مباحث اجتماعي و روانشناسي كمتر مشاهده مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: در دين اسلام مسائل مختلف با جزئيات به آن اشاره شده و اين دليل مناسبي بود تا انگيزه‌ها، سليقه‌ها و افكار مختلف بتوانند زير پرچم اسلام قرار گيرند كه مهم‌ترين ويژگي‌ بود كه توانست وحدت را ايجاد كند.
مسئول موسسه فرهنگي تحقيقاتي اميرالمومنين (ع) تصريح كرد: پيامبر علاوه بر مهرباني اشداء علي الكفار بودند و ايشان با دشمنان احساس رحمت نداشتند.
دشتي با بيان اينكه بناي مسجد از ديگر راهبردهاي پيامبر در مسير وحدت بود، عنوان كرد: اين مبحثي استراتژيك بود تا همه پيرامون مسجد، عبادت و خدا گرد هم جمع شوند.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها