عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

بخش خصوصي بازوي توانمندي دولت در توليد برق است

بخش خصوصي بازوي توانمندي دولت در توليد برق است
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:08 ب.ظ

مدير دفتر مطالعات اقتصادي و ارتقاي بازار برق ايران:
بخش خصوصي بازوي توانمندي دولت در توليد برق است

خبرگزاري فارس: مدير دفتر مطالعات اقتصادي و ارتقاي بازار برق ايران گفت: برق يكي از كالاهاي اساسي و مورد نياز است كه در اين زمينه فعاليت بخش خصوصي مي‌تواند در توليد بهتر و حتي صادرات آن به ساير كشورها كمك كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، حميدرضا باقري صبح امروز در آستانه برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي، به اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها در كشور اشاره كرد و اظهار داشت: تا قبل از طرح هدفمندي يارانه‌ها قيمت تمام شده براي توليد برق بسيار كمتر بود، اما با اجراي اين طرح قيمت‌ها واقعي و فضا براي توليد اين انرژي در كشور فراهم مي‌شود.
مدير دفتر مطالعات اقتصادي و ارتقا بازار برق ايران تصريح كرد: بورس برق بستري را ايجاد مي‌كند تا بخش خصوصي با اطمينان كامل وارد توليد انرژي اساسي شود.
وي اظهار داشت: سودآوري در بورس برق بسيار پر رونق‌تر از ساير بورس‌ها است و هنگامي كه بورسي داراي سودآوري باشد، سرمايه‌گذاران در بخش خصوصي با رقابت بيشتري وارد اين بورس مي‌شوند.
باقري بيان داشت: در حوزه برق به دليل اينكه مصرف كننده دائما نياز به اين كالا دارد خريد و فروش به‌ويژه در بورس بسيار پر رونق است.
باقري تاكيد كرد: مدرن بودن و وجود هميشكي متقاضي از عوامل موفقيت اين بورس است و شركت‌ها و نيروگاه‌هايي كه اقدام به توليد و شركت در بورس برق كنند بسيار موفق هستند.
مدير دفتر مطالعات اقتصادي و ارتقاي بازار برق ايران افزود: توليد برق در نيروگاه‌هاي كوچك و كارخانه‌ها از لحاظ كيفيت برابر بوده كه تنها تفاوت اين دو در هزينه پايين توليد برق است.
باقري تاكيد كرد: نيروگاه‌هاي كوچك برق نسبت به كارخانه‌ها در كاهش هزينه توليد برق موفق‌تر هستند.
وي بيان داشت: نيروگاه‌هاي كوچك و توليدات پراكنده برق به خاطر نزديك بودن به مصرف‌كننده و پرداخت نكردن هزينه‌هاي كلان ترانزيت و انتقال به مصرف كننده سبب صرفه جويي در انرژي مي‌شوند.
مدير دفتر مطالعات اقتصادي و ارتقاي بازار برق ايران گفت: كارخانه‌هاي توليد برق هزينه نصب پست‌هاي بزرگ برق براي انتقال به مصرف كننده، احداث نيروگاه‌هاي بزرگ و ساخت و بهره‌وري از كارخانه برق را با هزينه بالا توليد مي‌كنند كه اين امر در نيروگاه‌هاي كوچك وجود ندارد.
نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت الكتريكي(برق) چهار و پنج اسفند ماه جاري توسط شركت مهندسي انتقال نيرو و مخابرات شرق كشور(مهام شرق) و همچنين مشاركت هيئت تنظيم بازار برق كشور، شركت مديريت شبكه برق ايران، شركت بورس كالاي ايران، شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران، شركت سرمايه گذاري صنايع برق و آب صبا، بانك تجارت و بانك توسعه صادرات در مشهد برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها