عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

بخش خصوصي بازوي توانمندي دولت در توليد برق است

بخش خصوصي بازوي توانمندي دولت در توليد برق است
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:08 ب.ظ

مدير دفتر مطالعات اقتصادي و ارتقاي بازار برق ايران:
بخش خصوصي بازوي توانمندي دولت در توليد برق است

خبرگزاري فارس: مدير دفتر مطالعات اقتصادي و ارتقاي بازار برق ايران گفت: برق يكي از كالاهاي اساسي و مورد نياز است كه در اين زمينه فعاليت بخش خصوصي مي‌تواند در توليد بهتر و حتي صادرات آن به ساير كشورها كمك كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، حميدرضا باقري صبح امروز در آستانه برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي، به اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها در كشور اشاره كرد و اظهار داشت: تا قبل از طرح هدفمندي يارانه‌ها قيمت تمام شده براي توليد برق بسيار كمتر بود، اما با اجراي اين طرح قيمت‌ها واقعي و فضا براي توليد اين انرژي در كشور فراهم مي‌شود.
مدير دفتر مطالعات اقتصادي و ارتقا بازار برق ايران تصريح كرد: بورس برق بستري را ايجاد مي‌كند تا بخش خصوصي با اطمينان كامل وارد توليد انرژي اساسي شود.
وي اظهار داشت: سودآوري در بورس برق بسيار پر رونق‌تر از ساير بورس‌ها است و هنگامي كه بورسي داراي سودآوري باشد، سرمايه‌گذاران در بخش خصوصي با رقابت بيشتري وارد اين بورس مي‌شوند.
باقري بيان داشت: در حوزه برق به دليل اينكه مصرف كننده دائما نياز به اين كالا دارد خريد و فروش به‌ويژه در بورس بسيار پر رونق است.
باقري تاكيد كرد: مدرن بودن و وجود هميشكي متقاضي از عوامل موفقيت اين بورس است و شركت‌ها و نيروگاه‌هايي كه اقدام به توليد و شركت در بورس برق كنند بسيار موفق هستند.
مدير دفتر مطالعات اقتصادي و ارتقاي بازار برق ايران افزود: توليد برق در نيروگاه‌هاي كوچك و كارخانه‌ها از لحاظ كيفيت برابر بوده كه تنها تفاوت اين دو در هزينه پايين توليد برق است.
باقري تاكيد كرد: نيروگاه‌هاي كوچك برق نسبت به كارخانه‌ها در كاهش هزينه توليد برق موفق‌تر هستند.
وي بيان داشت: نيروگاه‌هاي كوچك و توليدات پراكنده برق به خاطر نزديك بودن به مصرف‌كننده و پرداخت نكردن هزينه‌هاي كلان ترانزيت و انتقال به مصرف كننده سبب صرفه جويي در انرژي مي‌شوند.
مدير دفتر مطالعات اقتصادي و ارتقاي بازار برق ايران گفت: كارخانه‌هاي توليد برق هزينه نصب پست‌هاي بزرگ برق براي انتقال به مصرف كننده، احداث نيروگاه‌هاي بزرگ و ساخت و بهره‌وري از كارخانه برق را با هزينه بالا توليد مي‌كنند كه اين امر در نيروگاه‌هاي كوچك وجود ندارد.
نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت الكتريكي(برق) چهار و پنج اسفند ماه جاري توسط شركت مهندسي انتقال نيرو و مخابرات شرق كشور(مهام شرق) و همچنين مشاركت هيئت تنظيم بازار برق كشور، شركت مديريت شبكه برق ايران، شركت بورس كالاي ايران، شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران، شركت سرمايه گذاري صنايع برق و آب صبا، بانك تجارت و بانك توسعه صادرات در مشهد برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها