عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

جهرم با پيوستن به شبكه ريلي متحول مي‌شود

جهرم با پيوستن به شبكه ريلي متحول مي‌شود
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:10 ب.ظ

نماينده مردم جهرم در مجلس:
جهرم با پيوستن به شبكه ريلي متحول مي‌شود

خبرگزاري فارس: نماينده مردم جهرم در مجلس شوراي اسلامي گفت: با عبور راه‌آهن از شهرستان جهرم، تحول بزرگي در توسعه اين شهرستان به وجود مي‌آيد.

محمدرضا رضايي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جهرم اظهار داشت: شبكه حمل و نقل ريلي ستون فقرات توسعه هر كشور بوده و كشورهايي كه در اين بخش توسعه نيافته‌اند نمي‌توانند به ايده آل‌هاي توسعه اقتصادي برسند.
وي با بيان اينكه توسعه حمل و نقل ريلي در ايران يكي از اصولي است كه در سال‌هاي اخير به آن اهميت بيشتري داده شده است افزود: استفاده از قطار و حمل و نقل ريلي برون شهري به عنوان ايمن‌ترين نوع حمل و نقل و سالم و ارزان بودن آن از سال‌ها پيش مورد توجه مردم كشورمان بوده است.
رضايي با بيان اينكه جهرم با پيوستن به خطوط ريلي توسعه مي‌يابد ابراز داشت: به اعتقاد ما جهرم بهترين مسير اتصال مركز استان فارس به استان هرمزگان (بندرعباس، بندرخمير و بندر قشم) است.
وي بيان داشت: در عين حال اينكه در سال‌هاي گذشته مسير ديگري طراحي و تعريف شده بود اما با پيگيري‌هاي بسيار و سماجت بسيار از وزير راه و ترابري و دستورات مستقيم شخص رئيس جمهور، طرح توجيه فني و اقتصادي اين پروژه (ماده32) مورد تاييد قرار گرفت.
نماينده مردم جهرم در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه در بودجه سال جاري، 33 ميليارد تومان براي اين پروژه پيش‌بيني شد، افزود: هم‌اكنون مشاور و پيمانكار اين پروژه انتخاب شده است و به زودي عمليات اجرايي آن آغاز مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: برآورد هزينه براي اين پروژه حدود 800 ميليارد تومان است كه با تكميل آن شهرستان جهرم از يك طرف به بندرعباس، بندر خمير و بندر قشم متصل مي‌شود.
رئيس مجمع نمايندگان استان فارس خاطرنشان كرد: به اعتقاد بسياري از صاحب‌نظران و كارشناسان، با عبور راه آهن از شهرستان جهرم، تحول بزرگي در توسعه اين شهرستان به وجود مي‌آيد.
وي تصريح كرد: تلاش مي‌كنيم كه تا چهار سال آينده با استفاده از شركت‌هاي قوي از نظر مالي و استفاده از فاينانس داخلي اين پروژه به بهره‌برداري برسد.
رضايي اظهار داشت: لازمه ارتقاي تمام جانبه صنعت ريلي پس از توجه جدي و عملي مسئولان براي توسعه شبكه لزوم استفاده از فناوري‌هاي نوين، يافته‌هاي علمي جديد، تحقيقات به روز و نيز پژوهش‌هاي تخصصي با توجه به كاربردهاي آنها است.
انتهاي پيام/م20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها