عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

برنامه‌هاي هفته منابع طبيعي و آبخيزداري استان زنجان تشريح شد

برنامه‌هاي هفته منابع طبيعي و آبخيزداري استان زنجان تشريح شد
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:10 ب.ظ

از سوي مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان زنجان؛
برنامه‌هاي هفته منابع طبيعي و آبخيزداري استان زنجان تشريح شد

خبرگزاري فارس: مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان زنجان برنامه‌هاي هفته منابع طبيعي و آبخيزداري استان زنجان را تشريح كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، قدرت‌الله سليماني پيش از ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به فرا رسيدن هفته منابع طبيعي و آبخيزداري برنامه‌هاي مختلفي در اين راستا از سوي اداره كل تدوين شده است.
وي با بيان اينكه روز نخست اين هفته به نام روز درختكاري، سال جنگل نام‌گذاري شده است، افزود: اين روز با برگزاري مراسم تقدير از فعالان منابع طبيعي و آبخيزداري و اجراي نمادين نهالكاري با مشاركت سازمان پارك‌ها و فضاي سبز در سطح شهر آغاز مي‌شود.
مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان زنجان اجراي زنگ سبز در يكي از مدارس راهنمايي و كاشت نهال در محوطه بيرون مدرسه با مشاركت دانش‌آموزان و نواختن زنگ طبيعت در همه مدارس استان را از ديگر برنامه‌هاي روز دوم اين هفته با عنوان منابع طبيعي، فرهنگ‌سازي، آموزش و پژوهش و رسانه‌ها عنوان كرد.
وي بازديد مسئولان استاني، شهرستاني، دانشجويان رشته‌هاي منابع طبيعي و آبخيزداري و آب و خاك و دانش‌آموزان مقطع سوم دبيرستان از پروژه سد سلمانلو و جنگلگاري‌هاي جنوب زنجان را از برنامه‌هاي روز سوم اين هفته با عنوان منابع طبيعي و آبخيزداري برشمرد.
سعادتي ادامه داد: در روز چهارم هفته منابع طبيعي با عنوان منابع طبيعي، بسيج سازندگي همياران طبيعت، اجراي مراسم مشترك صبحگاهي در پادگان تيپ انصارالمهدي سپاه پاسداران در جاده ارمغانخانه و نهالكاري اراضي پادگان از جمله برنامه‌هاي اين روز محسوب مي‌شود.
وي از اجراي مانور نيروهاي موتوري يگان ويژه حفاظت منابع طبيعي و آبخيزداري در سطح شهر در روز پنجم اين هفته خبرداد و عنوان داشت: برگزاري گراميداشت هفته منابع طبيعي از سوي دانشجويان دانشكده‌هاي كشاورزي دانشگاه پيام نور و اجراي مراسم تقدير از همكاران اين اداره از ديگر برنامه‌هاي اين روز قلمداد مي‌شود.
مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري استان زنجان تصريح كرد: اجراي مراسم نهالكاري با حضور دانشجويان دانشگاه‌‌هاي پيام نور، دانشگاه آزاد اسلامي، دانشگاه زنجان، مركز علمي كاربردي و هلال احمر از برنامه‌هاي روز ششم اين هفته با عنوان منابع طبيعي، آموزه‌هاي ديني است.
وي با اشاره به برگزاري مراسم مشترك نهالكاري در شهرك صنعتي دو زنجان همزمان با روز هفتم منابع طبيعي با حضور مسئولان استاني‌ خاطرنشان كرد: آخرين روز اين هفته با عنوان منابع طبيعي، افزايش پوشش گياهي و كاهش آثار بلاياي طبيعي نام‌گذاري شده است.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها