عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ايجاد دانشگاه روش آموزش در سراسر كشور

یک شنبه 1 اسفند 1389  10:10 ب.ظ

فردوس حاجيان پيشنهاد داد؛

خبرگزاري فارس: بنيانگذار شهرك الفبا خواستار ايجاد دانشگاه روش آموزش در سراسر كشور خبر داد.

فردوس حاجيان امروز در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار فارس در شهرستان فريدونكنار اظهار داشت: نظر مثبتي به وزير جديد دارم چراكه طرح‌هاي حمايتي و گسترده علمي و عملي داشته و در راستاي اجرايي شدن آن با جديت و دقت پيگير است.
وي افزود: حاجي بابايي درك مطلوب و درستي از آموزش ابتدايي دارد.
عضو هيئت علمي دانشكده هنر دانشگاه تهران ادامه داد: اصل آموزش و مباحث مرتبط با آن نياز به آموزش دارد و در همين راستا نياز به ايجاد دانشگاه آموزش در سراسر كشور كاملا ملموس است.
سازنده مجموعه آموزشي شهرك الفبا گفت: تاليف كتب پيش دبستاني و دبستاني بايد هدفمند باشد و در حال حاضر موافق كتب درسي آموزشي در كلاس‌هاي ابتدايي به ويژه مقطع اول نيستم و جو حاضر را نيز كه معتقد بر تغيير اصول آن است را آزاردهنده ارزيابي مي‌كنم.
به گفته حاجيان سطح آموزش و پرورش در سراسر كشور را بايد بيش از اين و به نحو شايسته‌تري افزايش داد.
وي تصريح كرد: مهم اين است كه استراتژي تغيير همه جانبه را در آموزش داشته باشيم.
مولف كتب آموزشي مقطع ابتدايي كشورمان بيان داشت: پيشرفت‌هاي چشمگيري در عرصه آموزش ابتدايي در كشور رخ داده و در حال نهادينه و اجرايي شدن است.
وي با بيان اينكه در ارتباط با كتب درسي ابتدايي، تغييرها بر مبناي كشورهاي فراتوسعه است، اظهار داشت: بر اساس دانشگاه‌هاي معتبر جهان بايد برنامه‌هاي تدريس و الگوهاي تدريس و تحصيل به روزرساني شود.
حاجيان خاطرنشان كرد: معلمان بايد بيشتر با روانشناسي فراشناخت روبه‌رو شده و درباره آن اطلاعات كسب كرده و در راستاي تحقق اهداف اين برنامه ها كار كنند.
وي گفت: همه معلمان ابتدايي بايد بيشتر مفاهيم بنيادين نظام آموزشي را بشناسند و مفاهيمي مثل يادگيري، رشد، توسعه، شناخت و فرآيند آموزشي در همين زمينه بسيار حائز اهميت تلقي مي‌شود.
انتهاي پيام/ل20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 27726
دسترسی سریع به انجمن ها