عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ايجاد دانشگاه روش آموزش در سراسر كشور

ايجاد دانشگاه روش آموزش در سراسر كشور
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:10 ب.ظ

فردوس حاجيان پيشنهاد داد؛
ايجاد دانشگاه روش آموزش در سراسر كشور

خبرگزاري فارس: بنيانگذار شهرك الفبا خواستار ايجاد دانشگاه روش آموزش در سراسر كشور خبر داد.

فردوس حاجيان امروز در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار فارس در شهرستان فريدونكنار اظهار داشت: نظر مثبتي به وزير جديد دارم چراكه طرح‌هاي حمايتي و گسترده علمي و عملي داشته و در راستاي اجرايي شدن آن با جديت و دقت پيگير است.
وي افزود: حاجي بابايي درك مطلوب و درستي از آموزش ابتدايي دارد.
عضو هيئت علمي دانشكده هنر دانشگاه تهران ادامه داد: اصل آموزش و مباحث مرتبط با آن نياز به آموزش دارد و در همين راستا نياز به ايجاد دانشگاه آموزش در سراسر كشور كاملا ملموس است.
سازنده مجموعه آموزشي شهرك الفبا گفت: تاليف كتب پيش دبستاني و دبستاني بايد هدفمند باشد و در حال حاضر موافق كتب درسي آموزشي در كلاس‌هاي ابتدايي به ويژه مقطع اول نيستم و جو حاضر را نيز كه معتقد بر تغيير اصول آن است را آزاردهنده ارزيابي مي‌كنم.
به گفته حاجيان سطح آموزش و پرورش در سراسر كشور را بايد بيش از اين و به نحو شايسته‌تري افزايش داد.
وي تصريح كرد: مهم اين است كه استراتژي تغيير همه جانبه را در آموزش داشته باشيم.
مولف كتب آموزشي مقطع ابتدايي كشورمان بيان داشت: پيشرفت‌هاي چشمگيري در عرصه آموزش ابتدايي در كشور رخ داده و در حال نهادينه و اجرايي شدن است.
وي با بيان اينكه در ارتباط با كتب درسي ابتدايي، تغييرها بر مبناي كشورهاي فراتوسعه است، اظهار داشت: بر اساس دانشگاه‌هاي معتبر جهان بايد برنامه‌هاي تدريس و الگوهاي تدريس و تحصيل به روزرساني شود.
حاجيان خاطرنشان كرد: معلمان بايد بيشتر با روانشناسي فراشناخت روبه‌رو شده و درباره آن اطلاعات كسب كرده و در راستاي تحقق اهداف اين برنامه ها كار كنند.
وي گفت: همه معلمان ابتدايي بايد بيشتر مفاهيم بنيادين نظام آموزشي را بشناسند و مفاهيمي مثل يادگيري، رشد، توسعه، شناخت و فرآيند آموزشي در همين زمينه بسيار حائز اهميت تلقي مي‌شود.
انتهاي پيام/ل20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها