عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

راه ماندگاري وحدت تقويت معرفت توحيدي است

راه ماندگاري وحدت تقويت معرفت توحيدي است
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:11 ب.ظ

امام جمعه كرديان جهرم:
راه ماندگاري وحدت تقويت معرفت توحيدي است

خبرگزاري فارس: امام جمعه بخش كرديان جهرم گفت: بهترين راه براي ماندگاري وحدت، تقويت معرفت توحيدي و گسترش آن در جامعه است.

حجت‌الاسلام عبدالرحيم جهرمي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جهرم اظهار داشت: بهترين راه براي ماندگاري وحدت، تقويت معرفت توحيدي و گسترش آن در جامعه بوده و تفرقه كه در نقطه مقابل وحدت است ريشه در شرك اعتقادي دارد.
وي با بيان اينكه بايد ريشه تفرقه را خشكانيد افزود: پيامبران بزرگ خداوند از راه دعوت به توحيد و مبارزه با مظاهر شرك، مردم را به وحدت دعوت مي‌كردند.
امام جمعه بخش كرديان جهرم بيان داشت: بعد از پيامبران، كساني كه شعار توحيد را براي مردم تبيين كرده و بر اساس آموزه‌هاي توحيدي تصميم‌گيري و عمل خود را خالص كنند و پاداش خدمت خود را تنها از خداي واحد انتظار داشته باشند، بهترين و مهم‌ترين اقدام را براي اصلاح جامعه كرده‌اند.
وي اضافه كرد: اگر غير از اين باشد كارهاي ما تمام براي مطرح كردن خود بوده و اين اساس تفرقه و اختلاف است.
جهرمي خاطرنشان كرد: دشمنان توحيد و خداپرستي براي نابود كردن اسلام ناب محمدي (ص) تلاش كرده و با انواع ترفندها، از آغاز نبوت پيامبر اعظم اسلام (ص) تا امروز قصد داشتند با ايجاد تفرقه بين مسلمين از اشاعه و رشد اسلام جلوگيري كنند.
وي هفته وحدت را از مهم‌ترين الگوهاي مذهبي و مصداق‌هاي اتحاد و همبستگي مسلمانان دانست و اظهار داشت: حقيقت مفهوم وحدت و به عبارت صحيح‌تر اتحاد آن است كه با حفظ عقايد قطعي و مسلم خود در مقابل دشمن مشترك موضع واحدي داشته و از او غافل نباشيم.
جهرمي خاطرنشان كرد: بزرگداشت ميلاد مسعود پيامبر اكرم (ص) و تقويت ريشه‌هاي وحدت اسلامي بيش از بيش موجب اتحاد، يكپارچگي و همدلي مسلمانان در اقصي نقاط عالم مي‌شود.
انتهاي پيام/صا30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها