عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

راه ماندگاري وحدت تقويت معرفت توحيدي است

راه ماندگاري وحدت تقويت معرفت توحيدي است
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:11 ب.ظ

امام جمعه كرديان جهرم:
راه ماندگاري وحدت تقويت معرفت توحيدي است

خبرگزاري فارس: امام جمعه بخش كرديان جهرم گفت: بهترين راه براي ماندگاري وحدت، تقويت معرفت توحيدي و گسترش آن در جامعه است.

حجت‌الاسلام عبدالرحيم جهرمي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جهرم اظهار داشت: بهترين راه براي ماندگاري وحدت، تقويت معرفت توحيدي و گسترش آن در جامعه بوده و تفرقه كه در نقطه مقابل وحدت است ريشه در شرك اعتقادي دارد.
وي با بيان اينكه بايد ريشه تفرقه را خشكانيد افزود: پيامبران بزرگ خداوند از راه دعوت به توحيد و مبارزه با مظاهر شرك، مردم را به وحدت دعوت مي‌كردند.
امام جمعه بخش كرديان جهرم بيان داشت: بعد از پيامبران، كساني كه شعار توحيد را براي مردم تبيين كرده و بر اساس آموزه‌هاي توحيدي تصميم‌گيري و عمل خود را خالص كنند و پاداش خدمت خود را تنها از خداي واحد انتظار داشته باشند، بهترين و مهم‌ترين اقدام را براي اصلاح جامعه كرده‌اند.
وي اضافه كرد: اگر غير از اين باشد كارهاي ما تمام براي مطرح كردن خود بوده و اين اساس تفرقه و اختلاف است.
جهرمي خاطرنشان كرد: دشمنان توحيد و خداپرستي براي نابود كردن اسلام ناب محمدي (ص) تلاش كرده و با انواع ترفندها، از آغاز نبوت پيامبر اعظم اسلام (ص) تا امروز قصد داشتند با ايجاد تفرقه بين مسلمين از اشاعه و رشد اسلام جلوگيري كنند.
وي هفته وحدت را از مهم‌ترين الگوهاي مذهبي و مصداق‌هاي اتحاد و همبستگي مسلمانان دانست و اظهار داشت: حقيقت مفهوم وحدت و به عبارت صحيح‌تر اتحاد آن است كه با حفظ عقايد قطعي و مسلم خود در مقابل دشمن مشترك موضع واحدي داشته و از او غافل نباشيم.
جهرمي خاطرنشان كرد: بزرگداشت ميلاد مسعود پيامبر اكرم (ص) و تقويت ريشه‌هاي وحدت اسلامي بيش از بيش موجب اتحاد، يكپارچگي و همدلي مسلمانان در اقصي نقاط عالم مي‌شود.
انتهاي پيام/صا30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها