عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تمام روستاهاي اسكو داراي كتابخانه مي‌شوند

تمام روستاهاي اسكو داراي كتابخانه مي‌شوند
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:14 ب.ظ

فرماندار اسكو:
تمام روستاهاي اسكو داراي كتابخانه مي‌شوند

خبرگزاري فارس: فرماندار اسكو از احداث كتابخانه عمومي با كمك دهياران در تمام روستاهاي اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي فرمانداري اسكو، يونس فاتح در نشست مشترك مديركل كتابخانه‌هاي عمومي استان و اعضاي انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اسكو با اشاره به بالا رفتن سطح سواد عمومي و افزايش تقاضا براي دسترسي به منابع علمي اظهار داشت: در اين راستا برنامه ويژه‌اي براي افزايش كتابخانه‌ها و اماكن علمي شهرستان اسكو تدارك ديده شده كه بايد با افزايش امكانات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري اين زمينه را فراهم كرد.
وي افزود: در ميان افق‌هاي تعيين شده براي سال آينده در 12 ماه اين سال 12 كتاب متنوع براي مسابقه كتابخواني در بين شهروندان و روستائيان اسكو در نظر گرفته شده است.
فرماندار اسكو با تأكيد بر لزوم همكاري كتابخانه‌ها با دانشگاه‌ها گفت: مي‌توان با تدوين يك ميثاق‌نامه براي همكاري بيشتر و تبادل اطلاعات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري بين دانشگاه‌ها و كتابخانه‌ها اقدام و از ظرفيت دانشگاه‌ها براي افزايش سطح علمي جامعه بهره برد.
وي اظهار داشت: مي‌توان با استفاده از زمين‌هاي وقف شده و كمك خيران با افزايش تعداد كتابخانه‌هاي عمومي موجب افزايش ميزان دسترسي مردم به منابع علمي و ساعات مطالعه مردم شد.
حسن خدايي مديركل كتابخانه‌هاي آذربايجان شرقي نيز در اين نشست گفت: با جلسات مشترك بين انجمن‌هاي كتابخانه‌هاي سطح استان و همكاري بيشتر آنها مي‌توان كتابخانه‌هاي عمومي را به مكاني براي شكوفايي استعدادهاي نهان تبديل كرد تا همه افراد در تمام نقاط امكان استفاده از منابع علمي را داشته باشند.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها