عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

استقبال از آموزشِ‌هاي فني و حرفه‌اي بي‌نظير است

استقبال از آموزشِ‌هاي فني و حرفه‌اي بي‌نظير است
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:15 ب.ظ

استاندار زنجان:
استقبال از آموزشِ‌هاي فني و حرفه‌اي بي‌نظير است

خبرگزاري فارس: استاندار زنجان گفت: ميزان استقبال اقشار مختلف مردم براي آموزش فني در دولت نهم قابل مقايسه با قبل نيست.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان به نقل از روابط عمومي استانداري زنجان، محمد رئوفي‌نژاد در بازديد از از كارگاه‌هاي CNC، برق صنعتي، كشاورزي، الكترونيك و تاسيسات حرارتي و برورتي سازمان فني حرفه‌اي زنجان اظهار داشت: مراكز آموزشي فني و حرفه‌اي در رفع معضل بيكاري در جامعه نقش عمده‌اي بر عهده دارد.
وي افزود: تعريف اشتغال و نوع نگاه به جوانان جوياي كار امروز به عنوان فكر و انديشه و حتي نوع انگيزه و اراده براي فراگيري فنون با 10 سال قبل بسيار متفاوت شده است.
استاندار زنجان با بيان اينكه رويكرد دولت نهم در بحث اشتغال نيز همچون ساير موضوعات، نو و خلاق و راهگشا است، بيان داشت: پس از يك سال برنامه‌ريزي وزارت كار و در راستاي كاربردي كردن علوم و كارآفريني با هدف ايجاد اشتغال پايدار، سازمان ملي مهارت تاسيس شد.
وي تاكيد كرد: راهكار ايجاد اشتغال ماندگار با هدف ارتقاي توليد و رفع نيازهاي جامعه، اشتغال با رويكرد كاربردي است.
رئوفي‌نژاد همچنين از اختصاص 30 هزار ميليارد تومان خط اعتباري براي اشتغال سال 90 در كشور خبر داد و گفت: مشابه اقدام انقلابي دولت در بحث مسكن، با ايجاد 2 ميليون و 500 هزار شغل سالانه در كشور شاهد نهضت ايجاد اشتغال و رفع مشكل بيكاري در سال‌هاي 90 و 91 بوده و از سال 92 اشتغال به روز شده و روند معمول خود را طي خواهد كرد.
مقام عالي استان پيشرفت خوشه‌هاي توليدي را در استان مطلوب دانست و عنوان داشت: براي حوزه‌هاي مختلف توليدي، اشتغال‌هايي مشخص شده‌اند كه كارآموزان پس از معرفي و طي مراحل آموزشي و يك دوره توليد، تسهيلات دريافت كرده و با راه‌اندازي واحدهاي توليدي مي‌توانند اقلام توليدي خود را زير‌نظر مدير مربوطه به بازار عرضه كنند.
استاندار زنجان با اعلام اين خبر كه استان زنجان به عنوان نخستين استان از 100 ميليارد تومان اعتبار اشتغال خانگي در كشور، 20 ميليارد تومان را جذب كرده است.
وي در ادامه به برگزاري دومين همايش اشتغال خانگي در مركز استان اشاره كرد و افزود: در نخستين همايش يك هزار و 100 اشتغال و در دومين همايش 15 طرح مشخص و كارشناسي شده با ظرفيت ايجاد 2 هزار اشتغال توسط دستگاه‌هاي مختلف معرفي مي‌شود.
رئوفي‌نژاد در پايان با اشاره به اينكه مراكز فني حرفه‌اي با رويكرد قبلي خود نمي‌توانند همگام و همراه رويكرد اشتغال دولت شوند، بر لزوم برنامه‌ريزي كاربردي و عملياتي مراكز فني و حرفه‌اي تاكيد كرد.
وي تصريح كرد: سعي مي‌كنيم با برنامه‌ريزي عملياتي بتوانيم به تعهد خود در سال 90 و 91 در بحث ايجاد اشتغال عمل كرده و در راست آزمايي هيچ انحرافي را نداشته باشيم.
‌به گفته صيادي رئيس سازمان فني و حرفه‌اي استان‌ 250 مركز آموزشي فني و حرفه‌اي در طول دولت نهم و دهم در كشور ايجاد شده و در استان زنجان نيز در مجموع 12 مركز فني و حرفه‌اي با 100 كارگاه وجود دارد كه سالانه 35 هزار نفر در دوره‌هاي آموزشي اين مراكز مهارت‌هاي مختلف را كسب مي‌كنند.
‌انتهاي پيام/ج30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها