عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

قیمت سیم کارت های اپراتور سوم، 120 هزار تومان

قیمت سیم کارت های اپراتور سوم، 120 هزار تومان
یک شنبه 1 اسفند 1389  10:28 ب.ظ

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، درباره قیمت سیم کارتهای اپراتور سوم گفت: قیمت سیم‌کارت‌ های این اپراتور 120 هزار تومان با سه درصد مالیات که در مجموع 123 هزار و 600 تومان است.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، رضا تقی پور در حاشیه مراسم گشایش دو طرح مخابراتی در جمع خبرنگاران درباره راه ‌اندازی اپراتور سوم در دهه فجر گفت: به علت تراکم برنامه‌ ها در دهه فجر، افتتاح اپراتور سوم اعلام رسمی نشد؛ اما این اپراتور به طور آزمایشی راه اندازی شده است.

وی در خصوص تعدیل نیرو در شرکت مخابرات و تشکیل کمیته ای برای بررسی این موضوع گفت: به علت اینکه قرار بود گزارش مشترک با وزارت اقتصاد و دارایی و معاونت سرمایه انسانی و توسعه مدیریت ریاست جمهوری ارائه شود، این تیم های مشترک تشکیل شده اند که گزارش به دولت تقدیم می شود.

تقی پور افزود: به صورت صریح می توان گفت که تعدیل نیرو در مخابرات به این صورت نبوده اما کم و کسری هایی بعضا در خصوص کاهش حجم کار وجود داشته است و باید در آن گزارش مشخص شود.

وی وی با اشاره به اینکه سالانه 25 ترابیت اطلاعات اروپا به آسیا از کانال سوئز صورت می‌گیرد، گفت: با توجه به هاب منطقه شدن ایران ، در برنامه پنجم پیش‌ بینی شده است که 20 درصد ترافیک کانال سوئز از طریق ایران منتقل شود.

وی با اشاره به افتتاح درگاه بین المللی نوردوز گفت: مسیر ترانزیت شمال به جنوب کامل شد که با این افزایش ظرفیت ،امکان ترافیک را خواهیم داشت.

تقی پور افزود: ظرفیت فعلی این مسیر 30 گیگابیت بر ثانیه و قابل توسعه است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مرحله نخست شبکه ملی دیتا اشاره کرد و گفت:‌ با این طرح، ارتقاء ظرفیت در داخل کشور خواهیم داشت که با آغاز به کار مرحله نخست شبکه ملی دیتا( ip/mpls)t ظرفیت داخل به 470 گیگابیت بر ثانیه افزایش می ‌یابد.

تقی ‌پور در خصوص اینکه آیا این افزایش ظرفیت، تأثیری در پهنای باند مورد استفاده کاربران دارد، گفت: این ارتقاء ظرفیت در هسته اصلی است و برای افزایش پهنای باند کاربران، اقدامات دیگری در برنامه قرار دارد که انجام می ‌شود.

وی با بیان اینکه روز به روز نقاط جدیدتری در کشور، به اینترنت متصل می ‌شود، افزود: ‌بسیاری از روستاهای استان آذربایجان غربی از طریق gsm روستایی به اینترنت و اینترانت متصل شده ‌اند و تعداد کاربران اینترنت هر روز بیشتر می ‌شود.

تقی ‌پور در خصوص میزان سرمایه ‌گذاری انجام شده در طرح شبکه ملی دیتا، گفت: سرمایه ‌گذاری انجام شده در فاز نخست بیش از 35 میلیارد تومان بوده است که برای مجموع طرح چهار و یا پنج برابر این مبلغ خواهد بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره پیش‌ بینی سرانه پهنای باند هر نفر، گفت: در برنامه پنجم سرانه پهنای باند کشور برای هر نفر پیش ‌بینی شده است اما دو نکته باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: نکته اول در خصوص چگونگی محاسبه کاربران است و دوم اینکه از پهنای باندی که تهیه می ‌شود چگونه استفاده خواهد شد.

تقی‌ پور افزود: در حال حاضر در بسیاری از خطوط استانها نیز 40 یا 50 درصد ظرفیت خطوط اینترنت پرسرعت پر است و در برخی استانها بیش از 50 درصد ظرفیت ایجاد شده، خالی است.

وی گفت: با راه‌ اندازی شبکه دسترسی پیش‌ بینی می‌کنیم، پهنای باند برای هر کاربر به طور میانگین چهار مگ یا حداکثر 20 مگ باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص مسئله اینترنت پاک نیز گفت: موضوع اینترنت پاک یک ایده که نیازمند نظریه‌ های بسیار قوی است.

وی تأکید کرد: هسته اولیه کار آغاز و چندین اتاق فکر نیز برای چگونگی انجام این کار تشکیل شده است.

تقی‌ پور از شهروندان خواست اگر در این خصوص نظری دارند با مراجعه به سایت سازمان فناوری اطلاعات ایران نظر خود را برای ما ارسال کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ایران نخستین کشوری است که این ایده را اجرایی می‌کند، گفت: این ایده مورد استقبال کشورهای مسلمان از جمله مالزی و کشورهای حوزه خلیج فارس واقع شده است.

« سعادتمند کسی است که از هر اشتباه و خطایی که از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد »
سقراط

Mehdi900

Mehdi900
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 6667
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها