عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

کوچکترین خودروهای جهان

کوچکترین خودروهای جهان
یک شنبه 1 اسفند 1389  11:38 ب.ظ

خودروهای بزرگ و جادار معمولا برای خانواده ها ارجحیت بیشتری دارند اما وقتی پای ترافیک، محیط زیست و هزینه های کمتر برای نگهداری خودرو در میان است ماجرا فرق می کند. کوچک ترین خودروهای جهان مطمئنا از مزیت های فراوانی برای عبور و مرور در شهرهای بزرگ دنیا برخوردارند.

 

1 .فورد کا
فورد کا در سال1996 میلادی معرفی شد و با اتومبیل معروف فولکس واگن بیتل (قورباغه) مقایسه شد. فورد کا در انگلیس بسیار محبوبیت یافت اما این اتومبیل در آمریکا عرضه نشد.
 
 
 
 
 
2.بولور بلو کار
این اتومبیل ساخت فرانسه یکی از بهترین نمونه های اتومبیل کوچک هیبریدی است. این خودروی کوچک زیبا میتواند خود را به سرعت 128 کیلومتر بر ساعت برساند و در هر بار شارژ میتواند 249 کیلومتر مسافت طی کند. برای شارژ کامل این خودرو، باید آن را به مدت 6 ساعت در حالت شارژ قرار داد. اما باید گفت که این خودرو فقط در فرانسه موجود است.
 
 
 
 
3. تینک سیتی
کمپانی نروژی تینک (think) تصمیم گرفته بود تا این اتومبیل را در سال 2009 پس از چند سال تولید در اروپا در آمریکا هم رونمایی کند، اما بحران اقتصادی باعث شد که پس از تولید چند دستگاه از این اتومبیل ، تولیدش متوقف شود.
 
 
 
 
4. دایهاتسو کوپن
کوپن در سال 2001 در ژاپن رونمایی شد. جالب اینجاست که این دونفره زیبا ، در عین کوچکی بسیار راحت است. این اتومبیل فقط در ژاپن و بعضی از کشور های اروپایی موجود بود.
 
 
 
 
5. اسمارت فورتو
فورتو اول به عنوان کوپه شهری اسمارت شناخته شده بود. این کوپه کوچک در سال 1998 رونمایی شد و استقبال نسبتا خوبی را به دنبال داشت. اما در سال 2008، کمپانی مرسدس بنز نسل جدید کاملا برقی این اتومبیل را معرفی کرد که به اسم فورتو ed شناخته شد. هدایت این اتومبیل دوستدار محیط زیست بسیار راحت و در همه جای دنیا قابل خرید بود.
 
 
 
 
6. کندی کوکو
کندی کوکو در اوکلاهما با قیمتی بسیار ارزان موجود است. ساکنان این ایالت می توانند این اتومبیل را با پرداخت مبلغ 900 دلار خریداری کنند. این کوپه را باید هر روز در حالت شارژ قرار داد. این خودرو شارژی در سال 2009 در آمریکا معرفی شد.
 
 
 
 
7. روا جی ویز
این اتومبیل ساخت شرکت روا است شرکتی که با اندیشه ساخت اتومبیل های ارزان قیمت بنیان گذاری شده است. مدیران این کمپانی در بنگلور هند ساکنند. این اتومبیل کوچک فقط در انگلیس موجود است.
 
 
 
 
8. تانگو
در هر محور این اتومبیل یک موتور الکتریکی وجود دارد که همین باعث شده تا پس از گذشت چهار ثانیه از روشن کردنش سرعتش به 96 کیلومتر بر ساعت برسد. قیمت این اتومبیل 121 هزاز دلار براورد شده است و اشخاص مشهوری مانند جرج کلونی و سرجی برین عاشق این اتومبیل برقی شده اند.
 
jalalisadegh

jalalisadegh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 522
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها