عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

امروز نياز به وحدت در جامعه بيش از گذشته احساس مي‌شود

امروز نياز به وحدت در جامعه بيش از گذشته احساس مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:30 ق.ظ

معاون اداره‌كل ارشاد آذربايجان غربي:
امروز نياز به وحدت در جامعه بيش از گذشته احساس مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون فرهنگي اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي گفت: امروز با آغاز شيطنت‌هاي استكبار جهاني نياز به وحدت و انسجام بيش از گذشته در جامعه احساس مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، منوچهر زادعلي صبح امروز در مراسم گراميداشت هفته وحدت با اشاره به ضرورت وحدت و اتحاد در جامعه اظهار داشت: توسعه و ايجاد وحدت بين مسلمانان در مملكت و به ويژه در استان ما كه اقشار مختلفي از مردم شيعه و سني در كنار هم زندگي مي‌كنند از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.
وي ادامه داد: هر كشوري كه بخواهد در ابعاد مختلف اقتصادي، سياسي، فرهنگي و اجتماعي رشد كند نيازمند وحدت و همبستگي است و امروز بيش از پيش نياز به وحدت و انسجام در جامعه ما احساس مي‌شود چرا كه دوباره شيطنت‌هاي استكبار جهاني كه در راس آن اسرائيل و آمريكا قرار دارد با هدف ايجاد تفرقه بين شيعه و سني و همچنين در سطح وسيع بين مسلمانان در منطقه شدت يافته است.
زادعلي با اشاره به فرمايشات امام خميني(ره) مبني بر اينكه هر حركتي كه با هنر آميخته نشود ماندگار نمي‌شود، تصريح كرد: اداره ارشاد اسلامي نيز تلاش مي‌كند از طريق برنامه‌هاي فرهنگي و هنري گام‌‌هاي موثري در زمينه ايجاد وحدت و همبستگي بين مسلمانان و همچنين قشر شيعه و سني در سطح استان بردارد.
وي با بيان اينكه به مناسبت هفته وحدت 40 عنوان برنامه فرهنگي و هنري در آذربايجان غربي برگزار مي‌شود، افزود: در اين راستا تمام دستگاه‌ها به فراخور وظايف خود بايد در اين حوزه گام بردارند و بر فعاليت‌هاي خود در اين زمينه بيفزايند و به همين خاطر ارشاد اسلامي استان آذربايجان غربي نيز بيش از سال‌هاي گذشته در راستاي توسعه وحدت و همبستگي و تاثيرگذاري برنامه‌هاي هفته وحدت برنامه‌ريزي كرده است.
اين مسئول با اشاره به برنامه‌هايي كه به مناسبت هفته وحدت در سطح استان آذربايجان غربي برگزار مي‌شود، يادآور شد: برگزاري نشست روحانيان شيعه و سني در شهرستان ماكو، همايش سران قبايل شيعه و سني در شهرستان بازرگان، نمايشگاه نقاشي، مراسم جشن هفته وحدت و مراسم جشن ميلاد حضرت پيامبر اكرم (ص) در شهرستان چايپاره، نمايشگاه تصويرسازي، اجراي موسيقي فولكلوريك عاشقي در اروميه از برنامه‌هايي است كه در طول هفته وحدت در استان برگزار مي‌شود.
وي خاطرنشان كرد: نمايشگاه بزرگ كتاب و علوم قرآني، مولودخواني و دف‌زني با عنوان جشن نسيم وحدت در شهرستان سردشت، اجراي ويژه‌برنامه موسيقي به مدت سه شب در سينما قدس سردشت و همچنين تجليل از 22 نفر از هنرمندان اين شهرستان، ويژه برنامه ادبي از قبيل شب شعر و مراسم مولودخواني و دف‌زني در شهرستان مهاباد از ديگر برنامه‌هاي شاخص هفته وحدت در سطح استان آذربايجان غربي است.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها