عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

براي اصلاح روش‌هاي توليد راهي طولاني پيش رو داريم

براي اصلاح روش‌هاي توليد راهي طولاني پيش رو داريم
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:30 ق.ظ

استاندار قم:
براي اصلاح روش‌هاي توليد راهي طولاني پيش رو داريم

خبرگزاري فارس: استاندار قم با اشاره به اجراي قانون هدفمند‌سازي يارانه‌ها گفت: براي اصلاح روش‌هاي توليد، كاهش هزينه‌ها و افزايش بهره‌روي در كشورمان راه طولاني پيش رو داريم.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از روابط عمومي استانداري قم، حجت‌الاسلام محمدحسين موسي‌پور در جلسه ستاد هدفمندسازي يارانه‌ها اظهار داشت: با گذشت دو ماه از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها در همه جاي كشور شاهد آثار و بركات آن در عرصه‌هاي مختلف هستيم.
وي افزود: كاهش 10 تا 15 درصدي بنزين يكي از آثار مثبت و موثر اجراي اين طرح عظيم اقتصادي است كه در كنار ساير تمهيدات دولت توانسته كشورمان را از يك وارد كننده بنزين به صادر كننده بنزين تبديل كند.
استاندار قم با بيان اينكه اين آغاز راه بوده و در بخش‌هاي مختلف بايد به دنبال تحقق اهداف بلندمدت قانون هدفمندسازي يارانه‌ها باشيم خاطرنشان كرد: براي اصلاح روش‌هاي توليد، كاهش هزينه‌ها و افزايش بهره‌روي در كشورمان راه طولاني در پيش رو داريم.
وي همچنين تصريح كرد: توجه به ضرورت كاهش هزينه‌هاي توليد، مصرف بهينه و منطقي منابع انرژي و افزايش بهره‌وري مي‌تواند بخش‌هاي مختلف اقتصادي و بازرگاني را توانمند كرده و آنها را از دريافت كمك‌هاي دولتي مستغني سازد.
حجت‌الاسلام موسي‌پور گفت: استمرار روند موفقيت‌آميز قانون هدفمندسازي يارانه‌ها منوط به توجه و تلاش همه مردم و مسئولان به اين اصول مهم و منطقي بوده و همه بايد رويكرد كاهش هزينه‌ها و صرفه‌جويي در منابع انرژي را با جديت دنبال كنند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به واريز مرحله دوم يارانه‌هاي نقدي به حساب سرپرستان خانوار خاطرنشان كرد: ميزان پرداختي يارانه‌ها براي دو ماه بوده و مردم بايد هزينه‌كرد اين مبالغ واريزي را به خوبي مديريت كرده و افزايش برخي هزينه‌ها را جبران كنند.
استاندار قم در پايان، اصلاح رفتار مصرفي مردم را نيز مهم ارزيابي كرد و گفت: مسئولان امر بايد با انجام كارهاي تبليغي و با فرهنگ‌سازي مناسب، فرهنگ درست مصرف كردن را در جامعه نهادينه كنند.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها