عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نمي‌خواهم زير نظر آقازاده‌ها كار كنم

نمي‌خواهم زير نظر آقازاده‌ها كار كنم
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:31 ق.ظ

فرماندار شيراز:
نمي‌خواهم زير نظر آقازاده‌ها كار كنم

خبرگزاري فارس: فرماندار شهرستان شيراز با بيان اينكه سر حق مردم كوتاه نمي‌آيم و با كسي معامله نمي‌كنم گفت: نمي‌خواهم زير نظر آقازاده‌ها كار كنم.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان شيراز، حسين قاسمي اظهار داشت: مسئولان در نظام جمهوري اسلامي و در گفتمان انقلاب اسلامي كه دولت دهم برآمده از اين گفتمان است شأني جز نوكري مردم ندارند.
وي با اشاره به عمق محروميت‌ها در روستاها افزود: در روستاها محروميت بسيار است و مسئولان وظيفه دارند توجه بيشتري نسبت به حل مشكلات در روستاها داشته باشند.
قاسمي دولت نهم و دهم را برآمده از آراي روستائيان دانست و اضافه كرد: وظيفه مسئولان است كه به روستاها به صورت مستمر سركشي كنند و مشكلات آنها را حل كنند.
اين مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به فعاليت احزاب و دلايل عدم موفقيت آنها در انتخابات بيان داشت: يكي از دلايلي كه احزاب در انتخابات‌ اخير نتوانسته‌اند گزينه‌ها و كانديداي مورد نظرشان را بر مسند بنشانند، درخواست‌ها و نيازهايشان با مردم متفاوت بود. احزاب به دنبال كسب قدرت هستند و اين امر دليل ناكامي آنهاست.
فرماندار شيراز ابراز داشت: كارنامه احزاب در سال‌هاي اخير حكايت از اين دارد كه احزاب بيشتر از آنكه شيفته خدمت باشند تشنه قدرت هستند.
قاسمي با بيان اينكه احزاب و گروه‌هاي سياسي چه راست و چه چپ در انتخابات‌ اخير از مردم «نه» شينده‌اند، اضافه كرد: در فارس و شيراز صداي احزاب براي مردم و دادخواهي از محروميت در نمي‌آيد، اما همين كه مديري از خودشان برداشته مي‌شود هياهو به پا مي‌كنند. يكي از مشكلات موجود احزاب پرگوي غيرعامل اين است كه فقط حرف مي‌زنند.
وي در ادامه با بيان اينكه در فارس و شيراز با دو نمونه تفكر مواجه هستيم خاطرنشان كرد: يك تفكر بر اساس مدل توسعه غربي است كه دنبال اين بودند شيراز را به دوبي ايران تبديل كنند و در اين راستا به سمت برج‌سازي رفتند و با توجه به جميع جهات برج‌هايي كه اگر بگوييم در شيراز برج‌خواري صورت گرفته است گزافه نگفته‌ايم.
اين مسئول افزود: در دولت‌هاي قبل از دولت نهم و دهم برخي مسئولان وقت مجوزهايي صادر كرده‌اند كه حق و حقوق مردم شهر در آن لحاظ نشده و در اين راستا مجوزهايي براي مجتمع‌هاي تجاري صادر شده كه نتيجه آن به ضرر شهر بوده است.
فرماندار شهرستان شيراز همچنين گفت: صدور مجوزهاي متعدد باعث شده كه بازار بومي و سنتي شيراز مانند بازار وكيل تحت‌الشعاع قرار گيرد. برخي مسئولان در دولت‌هاي قبل با صاحبان پروژه‌هاي تجاري تباني كرده‌اند كه اسناد آنها موجود است.
وي به مصوبه اخير شوراي شهر در مورد احداث برج 25 طبقه در خيابان زند نيز اشاره كرد و ادامه داد: مصوبه شوراي شهر را رد كرديم و اجازه نداديم دوباره به حق شهر اجحاف شود.
رئيس شوراي تأمين شهرستان شيراز با بيان اينكه نياز شيراز فقط مراكز تجاري نيست، تصريح كرد: شيراز به كارخانه، مراكز تفريحي، سياحتي، فرهنگي و درماني نياز دارد، اما چرا فقط به مراكز تجاري توجه مي‌شود.
قاسمي در ادامه به پديده زمين‌خواري در فارس و شيراز اشاره كرد و بيان داشت: در شيراز و فارس زمين‌خواري فساد اكبر است. عده‌اي تسبيح در دست و با يقه‌هاي بسته كه اكسيژن نيز به زور از آن پايين مي‌رود هزاران هكتار از اراضي ملي را بلعيده‌اند.
فرماندار شهرستان شيراز با بيان اينكه آقازاده‌هاي لوس و ننر چه موقع قرار است دست از سر مردم مظلوم بر دارند، خواستار پيگيري و رسيدگي اين امر توسط دستگاه قضايي شد.
اين مسئول با بيان اينكه من نمي‌خواهم زير نظر اين آقازاده‌ها كار كنم، ابراز داشت: من اگر نخواهم زير نظر اين آقازاده‌ها كار كنم چه كسي را بايد ببينم. آقازاده‌ها نيز بايد مانند تمام مردم پاسخگو باشند.
وي اضافه كرد: عده‌اي مي‌خواهند در اين شهر نشان دهند هر كسي حاضر نشد زير سايه اين آقازاده‌ها كار كند سرنوشت محتومش شكست است بنابراين مرتب بحران‌سازي مي‌كنند تا يا شكست بخورد يا مجبور شود در مقابل اين‌ها تعظيم كند، اما كور خوانده‌اند كه كوتاه بيايم.
رئيس ستاد مبارزه با زمين‌خواري شهرستان شيراز يادآور شد: چطور عكس كيف قاپ‌ها را مدام در رسانه‌ها چاپ مي‌كنند، اما عكس زمين‌خواران كه ميليارد‌ها تومان از حق مردم را خورده‌اند چاپ نمي‌شود.
قاسمي تصريح كرد: شيراز متعلق به 2 ميليون نفر است نه 10 زمين‌خوار كه به جان زمين‌هاي شهر افتاده‌اند. عده‌اي زمين‌خوار اراضي دولتي را تصرف كرده‌اند در آن درخت كاشته و بعد نامه‌نگاري كرده و از منابع طبيعي، خواسته‌اند هر چه زودتر مجوز آنها را صادر كند.
فرماندار شهرستان شيراز اظهار داشت: عده‌اي از اين زمين‌خواران اقدام به راه‌اندازي موسسات خيريه كرده‌اند و به قول خودشان خمس و زكات مي‌دهند در حالي كه از مال حرام نمي‌شود خمس داد.
اين مسئول ابراز داشت: عده‌اي هستند كه مدام به من پيغام مي‌دهند كاري به كارشان نداشته باشم، اما من سر حق مردم كوتاه نمي‌آيم و با آنها معامله نمي‌كنم. در بخشي از پشت پرده‌ها را گفته‌ام اگر مجبور شوم برخي ديگر را نيز مي‌گويم.
وي اذعان داشت: دولت احمدي‌نژاد به چپ و راست وابسته نيست، اما اين دولت به مردم وابسته است.
قاسمي همچنين از مجلس خواست تا با دولت 25 ميليوني كه برآمده از آراي مردم است همكاري بيشتري داشته باشند و طرح‌هاي بزرگ دولت را حمايت كنند.
انتهاي پيام/ن30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها