عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آغاز طرح نظارتي ويژه نوروز در خراسان جنوبي

آغاز طرح نظارتي ويژه نوروز در خراسان جنوبي
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:31 ق.ظ

رئيس سازمان بازرگاني خراسان جنوبي خبر داد:
آغاز طرح نظارتي ويژه نوروز در خراسان جنوبي

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان بازرگاني خراسان جنوبي از آغاز طرح نظارتي ويژه نوروز 90 در خراسان جنوبي خبر داد و گفت: اين طرح از دوم اسفند ماه جاري آغاز مي‌شود و تا 10 ارديبهشت‌ ماه سال آينده ادامه پيدا مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از بيرجند، نادر ميرشكار پيش از ظهر امروز در نشست خبري اظهار داشت: با توجه به افزايش تقاضاي عمومي براي خريد در ايام نوروز از جمله خشكبار، آجيل، مواد پروتئيني و پوشاك همانند سال‌هاي گذشته تدابير ويژه‌اي براي تنظيم بازار و نظارت بر شبكه‌هاي توزيع از سوي سازمان بازرگاني اعمال مي‌شود.
وي افزود: در اين ارتباط پيش‌بيني‌هاي لازم از سوي اين سازمان صورت گرفته است و اجراي طرح نظارتي ويژه نوروز 90 همراه با طرح نظارتي هدفمندي يارانه‌ها به شكل ويژه‌اي در سطح بازار استان اعمال مي‌شود.

* همكاري مردم با ناظران بازرگاني
رئيس سازمان بازرگاني خراسان جنوبي از برگزاري جلسه توجيهي با بازرسان ويژه اين طرح خبر داد و افزود: اين بازرسان از سازمان بازرگاني، بسيج و مجمع امور صنفي هستند كه كار نظارت را در اين طرح بر عهده داشته و مردم نيز مي‌توانند شكايات خود را طريق سامانه 124 اطلاع دهند.
ميرشكار تصريح كرد: بازرسي‌هاي صورت گرفته مربوط به مواد پروتئيني، پوشاك، كيف و كفش، خدمات عمومي مانند پايانه‌ها و رستوران‌هاست كه علاوه بر نظارت گشت‌هاي مشترك سازمان بازرگاني با ساير دستگاه‌هاي اجرايي استان آغاز مي‌شود.

* برگزاري نمايشگاه عرضه مستقيم كالا از 15 اسفند در خراسان جنوبي
رئيس سازمان بازرگاني خراسان جنوبي از برگزاري نمايشگاه مستقيم كالا ويژه ايام نوروز از 15 اسفندماه در سطح استان خبر داد و افزود: اين نمايشگاه علاوه بر مركز استان در شهرهاي بزرگ مانند قاين، فردوس و نهبندان نيز راه‌اندازي مي‌شود.
ميرشكار در پاسخ به اينكه چرا كالاهاي عرضه شده در اين نمايشگاه‌ها از كيفيت لازم برخوردار نيست، تصريح كرد: براي جلوگيري از اين كار امسال كميته ويژه‌اي براي نظارت بر كيفيت و قيمت كالاها تشكيل داده‌ايم.

* ذخيره‌سازي ميوه و مواد غذايي مورد نياز مردم صورت گرفته است
رئيس سازمان بازرگاني خراسان جنوبي از ذخيره‌سازي ميوه و مواد غذايي مورد نياز مردم براي ايام عيد در استان خبر داد و گفت: ذخيره‌سازي ميوه شامل سيب و پرتقال است كه كار ذخيره‌سازي توسط بخش خصوصي انجام مي‌شود.
ميرشكار از راه‌اندازي انجمن حمايت از حقوق مصرف‌كنندگان در خراسان جنوبي نيز خبر داد و اظهار داشت: استان ما جزو نخستين استان‌هاي كشور است كه انتخابات هيئت رئيسه اين انجمن را انجام داده است و اين انجمن كار رسيدگي به شكايات مردمي و دفاع از حقوق مصرف‌كننده را انجام مي‌دهد.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها