عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آموزش نيروهاي بومي براي تشكيل تعاوني‌هاي اشتغالزا در خوزستان

آموزش نيروهاي بومي براي تشكيل تعاوني‌هاي اشتغالزا در خوزستان
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:31 ق.ظ

مديركل تعاون خوزستان تأكيد كرد:
آموزش نيروهاي بومي براي تشكيل تعاوني‌هاي اشتغالزا در خوزستان

خبرگزاري فارس: مديركل تعاون خوزستان بر آموزش نيروهاي بومي اين شهرستان براي تشكيل تعاوني‌هاي توليدي و خدماتي اشتغالزا تأكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اهواز به نقل از روابط عمومي اداره كل تعاون خوزستان، مسعود اميني در ديدار با امام جمعه هفتكل، فرماندار و جمعي ديگر از مسئولان اين شهرستان اظهار داشت: اين اداره كل با راه‌اندازي، تقويت و حمايت از اداره تعاون اين شهرستان، ضمن تشكيل كارگاه‌هاي آموزشي شركت‌هاي تعاوني توسط كارشناسان تعاون، طرح‌ها و برنامه‌هايي را براي آموزش نيروهاي بومي به منظور تداوم روند فعاليتي تعاوني‌هاي موجود و حفظ اشتغال و نيز تشكيل شركت‌هاي تعاوني جديد، در دست اقدام دارد.
وي از جمله اقدامات انجام شده را تشكيل شركت‌هاي تعاوني خدمات مشاوره كارآفريني در تمام شهرستان‌ها به منظور تاسيس، آموزش و پيگيري تسهيلات بانكي تعاوني‌هاي در حال تشكيل و تاسيس تعاوني‌هاي دهستان براي انجام امور عمراني، بهداشتي، درماني، خدماتي، آموزشي در دهستان‌ها نام برد.
امام جمعه هفتكل نيز در اين ديدار ضمن اشاره به عملكرد تعاون خوزستان در سال جاري خصوصا در بخش مسكن مهر گفت: بسياري از مردم با قانون بخش تعاوني، وظايف اداره‌هاي تعاون در شهرستان‌ها و مزايا و مشوق‌هايي كه براي تشكل‌هاي تعاوني در نظر گرفته شده آشنا نيستند، بنابراين امروزه نياز به اطلاع رساني از طرق مختلف خصوص اصحاب رسانه احساس شده و ضروري است.
حجت‌الاسلام علي ابراهيمي‌پور به نقش تعاون در كارآفريني و اشتغال اشاره كرد و گفت: بعضي از مردم خصوصا در شهرستان هفتكل به دلايل مختلف ريسك پذير نبوده و از سرمايه‌گذاري در شركت‌هاي تعاوني واهمه دارند كه در اين زمينه لازم است كارشناسان اداره كل تعاون خوزستان ضمن تبيين نقش مردمي بخش تعاوني و اهميت و مزاياي شركت‌هاي تعاوني، به مردم اطمينان دهند تا به صحنه فعاليت در بخش تعاوني وارد شده و با حضور در تشكل‌هاي تعاوني به كار و فعاليت بپردازند.
انتهاي ‌پيام/خ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها