عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سفر ارزان‌ترين راه تبليغ فرهنگ اردبيل است

سفر ارزان‌ترين راه تبليغ فرهنگ اردبيل است
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:32 ق.ظ

استاندار اردبيل:
سفر ارزان‌ترين راه تبليغ فرهنگ اردبيل است

خبرگزاري فارس: استاندار اردبيل گفت: سفر در قالب و اشكال مختلف ارزان‌ترين و آسان‌ترين راه تبليغ و انتقال فرهنگ‌ها و سنت‌هاست كه ما در استان اردبيل به اين امر اهتمام داريم.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، سيد‌حسين صابري پيش از ظهر امروز در جلسه ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي در اردبيل با بيان اين‌كه با راه‌اندازي ستاد تسهيلات سفر در سطح كشور امروز سفرها محدود به ايام نوروز و يا فصل خاص نيست، اظهار داشت: يكي از راه‌هاي صدور انقلاب اسلامي انتقال ارزش‌هاي ديني و اخلاقي از طريق سفر است كه امروز به عنوان يك اصل در تمام جوامع از اين مقوله بهره‌برداري مي‌شود.
وي با بيان اين‌كه براي دومين بار تهران ميزبان جشن بين‌المللي نوروز است، افزود: برگزاري اين جشن در كشورمان فرصت مناسبي را فراهم كرده تا انقلاب و ارزش‌هاي ديني و معرفتي آن انتقال يابد و آداب و رسوم عيد نوروز خود مبناي اين فرهنگ و ارزش‌هاست.
صابري ادامه داد: بر همين اساس و با تاكيد دولت خدمتگزار ستاد تسهيلات سفرهاي دايمي، در ايام پاياني سال نيز ستاد سفرهاي نوروزي شكل گرفته است تا بتوانيم از مسافران و ميهمانان نوروزي كه در استان اردبيل حضور پيدا مي‌كنند با روي خوش و چهره گشاده پذيرايي كنيم.
وي عنوان داشت: چنين رفتار منطقي و سراسر محبت‌آميز مي‌تواند بهترين تبليغ در حضور گردشگران باشد و در مقابل آن يك حركت منفي نيز ممكن است ذهنيتي در گردشگران و مسافران استان اردبيل ايجاد كند كه برطرف كردن آن كاري مشكل و گاه غير‌ممكن است.
استاندار اردبيل خاطرنشان كرد: همان‌گونه كه مردم استان اردبيل در عزاداري ماه محرم و صفر در كشور سرآمد هستند بايد در حفظ آداب و رسوم و جشن و سرور نوروزي نيز به صورت شرعي و در حد شايسته سرآمد ديگر استان‌ها باشند تا يك فرهنگ مناسب را به ساير نقاط منتقل كنيم.
وي از دستگاه‌هاي دخيل در ستاد تسهيلات سفر خواست از هم‌اكنون براي خدمات‌رساني به مسافران و گردشگران و برگزاري مناسب برنامه‌هاي نوروز تلاش كنند و به تكاليف خود عمل كنند.
صابري ادامه داد: در اين ارتباط پيشنهاد مي‌كنيم با همكاري صدا و سيما و فرهنگ و ارشاد برنامه‌هاي فرهنگي و هنري به صورت زنده در آن سوي مرزها و برخي مناطق مرزي و مركز استان اردبيل اجرا شود تا مردم ساعاتي از اين ايام را با خوشي سپري كنند.
وي همچنين متوليان امر را به دوري از ارائه هرگونه عملكرد و كارهاي تبليغي پراكنده فراخواند و افزود: شايسته است اعضا تمام اطلاعات مورد نظر و آگاهي‌بخش خود را در قالب يك مجموعه واحد چاپ و منتشر كنند تا مسافران نيز به راحتي بتوانند از مكان‌هاي ارائه خدمات و سرويس‌ها اطلاع كسب كنند.
وي برخورد قاطع با فروشندگان عسل تقلبي به ويژه در مراكز بين راهي يادآور شد و گفت: در اين زمينه ضمن برخورد مراجع ذي‌صلاح با فروشندگان غير‌قانوني اين عسل‌ها انتظار داريم اطلاعاتي در مورد‌ نحوه تشخيص عسل طبيعي با تقلبي و مراكز عرضه آن به مسافران و گردشگران ورودي استان اردبيل اطلاع‌رساني شود تا خود مسافران و گردشگران با آگاهي از اين شرايط اقدام به خريد عسل طبيعي و مرغوب اردبيل كنند.
استاندار اردبيل در مورد راه‌اندازي راديو گردشگري نيز اظهار داشت: با توجه به فرصت اندك تا عيد نوروز راديو گردشگري در مركز استان اردبيل به صورت موقت راه‌اندازي مي‌شود تا با تامين تجهيزات و زيرساخت‌ها تا تابستان فعاليت اين راديو در شهر توريستي سرعين ادامه پيدا كند.
وي اظهار داشت: انتظار داريم تا 25 اسفند راديو گردشگري در استان اردبيل فعاليت خود را آغاز كند و در كنار آن از مسئولان و متوليان امر انتظار داريم برنامه‌هاي متنوع فرهنگي و هنري را نيز براي ميهمانان خارجي كه در اين ايام به استان اردبيل سفر مي‌كنند تدارك ببينند.
انتهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها