عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

تشكيل كرسي‌هاي شيعه‌شناسي در كشورهاي اسلامي

تشكيل كرسي‌هاي شيعه‌شناسي در كشورهاي اسلامي
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:33 ق.ظ

دبير مجمع جهاني اهل بيت خبر داد:
تشكيل كرسي‌هاي شيعه‌شناسي در كشورهاي اسلامي

خبرگزاري فارس: دبير مجمع جهاني اهل بيت گفت: تشكيل كرسي‌هاي اسلام و شيعه‌شناسي از برنامه‌ها و اقدامات مهم مجمع جهاني اهل بيت است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، حجت‌الاسلام محمدحسن اختري صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجمع جهاني اهل بيت موسسه‌اي غير‌دولتي است كه 22 سال پيش براي حمايت و پشتيباني مسلمانان و پيروان اهل بيت و نشر معارف قرآن كريم تشكيل شده است.
وي افزود: اين مجمع براي دفاع از حريم مقدس اسلامي و قرآن و پيامبر در برابر شبهات و افترائات و دفاع از مكتب تشيع در برابر تهمت‌ها تشكيل شده است.
دبير مجمع جهاني اهل بيت اضافه كرد: اين موسسه در حمايت و پشتيباني پيروان اهل بيت و تلاش براي اينكه اهل بيت بتوانند در ديگر كشورها تشكل‌ها و اجتماعات داشته باشند فعاليت مي‌كند.
اختري بيان داشت: اكنون پيروان اهل بيت در تمام كشورهاي دنيا حضور دارند و تشكل‌هاي مختلفي را به وجود آوردند و ما نيز در حد توان خود تلاش مي‌كنيم از نظر فرهنگي، علمي و... آن‌ها را حمايت كنيم.
وي عنوان داشت: مجمع جهاني اهل بيت در راستاي وظايف خود ازكتابخانه‌، دانشگاه، موسسات آموزشي و‌... حمايت مادي و معنوي مي‌كند.
دبير مجمع جهاني اهل بيت با بيان اينكه با روحانيون ديگر كشورها نيز همكاري فكري داريم، افزود: از ابتداي انقلاب تاكنون حدود 14 هزار فارغ التحصيل حوزه‌هاي علميه در ايران به كشورهاي خود بازگشتند و ما تلاش مي‌كنيم با اين افراد ارتباط داشته و خدمات لازم در حوزه اسلامي به آن‌ها ارائه كنيم.
اختري گفت: دانشگاه اهل بيت نيز در دو مقطع كارشناسي‌ارشد و دكترا در رشته‌هاي شيعه‌شناسي دانشجو مي‌پذيرد.
وي با اشاره به فعاليت خبرگزاري اهل بيت تصريح كرد: اين خبرگزاري اخبار جهان اسلام را به 15 زبان زنده دنيا در امور فرهنگي و اجتماعي مخابره مي‌كند.
اختري خاطرنشان كرد: همانطور كه در داخل كشور مردم نياز به ساخت مسجد، حسينيه و... دارند اميدواريم خيرين نيز در اين زمينه حمايت‌هاي مالي خود را دريغ نكنند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها