عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تشكيل كرسي‌هاي شيعه‌شناسي در كشورهاي اسلامي

تشكيل كرسي‌هاي شيعه‌شناسي در كشورهاي اسلامي
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:33 ق.ظ

دبير مجمع جهاني اهل بيت خبر داد:
تشكيل كرسي‌هاي شيعه‌شناسي در كشورهاي اسلامي

خبرگزاري فارس: دبير مجمع جهاني اهل بيت گفت: تشكيل كرسي‌هاي اسلام و شيعه‌شناسي از برنامه‌ها و اقدامات مهم مجمع جهاني اهل بيت است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، حجت‌الاسلام محمدحسن اختري صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجمع جهاني اهل بيت موسسه‌اي غير‌دولتي است كه 22 سال پيش براي حمايت و پشتيباني مسلمانان و پيروان اهل بيت و نشر معارف قرآن كريم تشكيل شده است.
وي افزود: اين مجمع براي دفاع از حريم مقدس اسلامي و قرآن و پيامبر در برابر شبهات و افترائات و دفاع از مكتب تشيع در برابر تهمت‌ها تشكيل شده است.
دبير مجمع جهاني اهل بيت اضافه كرد: اين موسسه در حمايت و پشتيباني پيروان اهل بيت و تلاش براي اينكه اهل بيت بتوانند در ديگر كشورها تشكل‌ها و اجتماعات داشته باشند فعاليت مي‌كند.
اختري بيان داشت: اكنون پيروان اهل بيت در تمام كشورهاي دنيا حضور دارند و تشكل‌هاي مختلفي را به وجود آوردند و ما نيز در حد توان خود تلاش مي‌كنيم از نظر فرهنگي، علمي و... آن‌ها را حمايت كنيم.
وي عنوان داشت: مجمع جهاني اهل بيت در راستاي وظايف خود ازكتابخانه‌، دانشگاه، موسسات آموزشي و‌... حمايت مادي و معنوي مي‌كند.
دبير مجمع جهاني اهل بيت با بيان اينكه با روحانيون ديگر كشورها نيز همكاري فكري داريم، افزود: از ابتداي انقلاب تاكنون حدود 14 هزار فارغ التحصيل حوزه‌هاي علميه در ايران به كشورهاي خود بازگشتند و ما تلاش مي‌كنيم با اين افراد ارتباط داشته و خدمات لازم در حوزه اسلامي به آن‌ها ارائه كنيم.
اختري گفت: دانشگاه اهل بيت نيز در دو مقطع كارشناسي‌ارشد و دكترا در رشته‌هاي شيعه‌شناسي دانشجو مي‌پذيرد.
وي با اشاره به فعاليت خبرگزاري اهل بيت تصريح كرد: اين خبرگزاري اخبار جهان اسلام را به 15 زبان زنده دنيا در امور فرهنگي و اجتماعي مخابره مي‌كند.
اختري خاطرنشان كرد: همانطور كه در داخل كشور مردم نياز به ساخت مسجد، حسينيه و... دارند اميدواريم خيرين نيز در اين زمينه حمايت‌هاي مالي خود را دريغ نكنند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها