عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

امام صادق (ع) پايه‌گذار انقلاب عظيم فرهنگي بودند

امام صادق (ع) پايه‌گذار انقلاب عظيم فرهنگي بودند
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:33 ق.ظ

مسئول نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه ناحيه فارسان:
امام صادق (ع) پايه‌گذار انقلاب عظيم فرهنگي بودند

خبرگزاري فارس: مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه ناحيه فارسان گفت: امام صادق (ع) پايه‌گذار انقلاب عظيم فرهنگي بودند.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، حجت‌الاسلام اسماعيل زمانپور صبح امروز در محفل انس با قرآن ويژه كاركنان سپاه ناحيه فارسان و جمعي از بسيجيان اين شهرستان تربيت، تعالي و رشد انسان‌ها را از اهداف پيامبران الهي به‌ويژه پيامبر اعظم(ص) دانست و اظهار داشت: پيامبر گرامي اسلام(ص) در آموزش و تربيت ديني به گفتار بسنده نمي‌كرد بلكه قبل از هر سخن تربيتي خود اسوه عملي آن بودند.
وي به شيوه‌هاي تربيتي پيامبر گرامي اسلام(ص) اشاره كرد و گفت: آن حضرت تنها به گفتارهاي صرفا نظري و عقلاني در حوزه‌هاي مختلف اكتفا نمي‌كرد بلكه در آموزش از امور ملموس و محسوس كه قابل احساس براي مخاطبان بود نيز استفاده مي‌كردند.
زمانپور در ادامه بر ضرورت نهاينه سازي ارزش‌هاي اسلامي در جامعه تأكيد كرد و گفت: براي مقابله با تهاجم فرهنگي و جنگ نرم دشمن بايد هر چه بيشتر و بهتر با شخصيت والا و بي نظير پيامبر بزرگ اسلام و همچنين بنيان گذار فقه جعفري حضرت امام جعفر صادق(ع) آشنا شد.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه ناحيه فارسان همچنين با اشاره به نقش امام جعفر صادق (ع) در اسلام، گفت: امام جعفر صادق(ع) با تربيت شاگردان بسيار و تعليم علوم مختلف پايه‌گذار يك انقلاب عظيم فرهنگي در اسلام شد.
وي اضافه كرد: در تمام مسائل اسلام نقش برجسته و ممتازي از امام جعفر صادق به‌ خصوص در تبيين اسلام ناب محمدي و نشان دادن منابع غني علمي كه در روايات ايشان آمده است، ديده ‌مي‌شود.
زمانپور عمر بابركت امام جعفر صادق(ع) را همزمان با انقراض حكومت بني اميه و روي كار آمدن دولت عباسي و تغيير پياپي خلفا دانست و گفت: اين يك زمان استثنايي براي به وجود آمدن يك انقلاب عظيم فرهنگي بود، لذا امام با تربيت شاگردان بسيار و تعليم علوم مختلف پايه گذار يك انقلاب عظيم فرهنگي شد.
وي مشهورترين كنيه امام صادق (ع) را ابوعبدالله عنوان كرد و گفت: مهم‌ترين لقب امام ششم "صادق " است و فاضل، قائم، كافل و منجى ديگر القاب ايشان را تشكيل مي‌دهند، بر طبق روايتي از ابوهريره، تمامي اين القاب را پيامبر(ص) به امام داده است.
زمانپور از دوران 34 ساله امامت امام صادق(ع) به عنوان عصر شكوفايي معارف اهل‏بيت (ع) نام برد و گفت: آن حضرت در اين دوران از درگيري بني‏اميه و بني‏عباس و اشتغال آن‏ها به خودشان استفاده كرده و با توجه به نياز شديد جامعه آن زمان و آماده بودن زمينه اجتماعي، با ايجاد يك حوزه وسيع علمي و ديني، به تربيت شاگردان بسياري در زمينه‏هاي مختلف علمي و مذهبي پرداختند، به طوري كه عده شاگردان معروف ايشان را تا 4 هزار نفر و مجموع آن‏ها را تا 12 هزار نفر هم نوشته‏اند.
وي اضافه كرد: به اين ترتيب آن حضرت ضمن مبارزه با شبهات مسموم بدعت‏گزاران، اسلام نام محمدي را از زير حجاب تيره و تار اسلام بني‏اميه و بني‏عباس بيرون آوردند و در اين دوران است كه شكوفايي مذهب تشيع به حدي رسيد كه مكتب تشيع را مذهب جعفري نيز مي‌نامند.
وي با تأكيد بر اينكه ما بايد از امام جعفر صادق (ع) درس زندگي و بندگي را بياموزيم، افزود: زندگي شرافت‌مندانه امام مظهر صبر، علم، حلم و عبادت است.
انتهاي پيام/صا10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها