عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مهرورزي از رازهاي توفيق پيامبر (ص) در مديريت اجتماعي بود

مهرورزي از رازهاي توفيق پيامبر (ص) در مديريت اجتماعي بود
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:34 ق.ظ

امام جمعه بشرويه:
مهرورزي از رازهاي توفيق پيامبر (ص) در مديريت اجتماعي بود

خبرگزاري فارس: امام جمعه بشرويه گفت: يكي از رازهاي توفيق پيامبر (ص) در مديريت اجتماعي مهرورزي و عطوفت ايشان بوده است.

حجت‌الاسلام محمد شمس‌الدين امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بيرجند به مناسبت ولادت حضرت محمد(ص) و امام صادق(ع) اظهار داشت: يكي از رازهاي توفيق پيامبر در مديريت اجتماعي مهرورزي، محبت و عطوفت ايشان بوده است.
وي با بيان اينكه در قرآن كريم بر محبت و مهرورزي اشاره شده است، افزود: يكي از راهكارهاي پيامبر در جذب جامعه جاهلي و حوزه مديريت اجتماعي بحث محبت و عطوفت بوده است كه محبت در سيره رسول اكرم جايگاه ويژه‌اي دارد.

*كار و اخلاق پيامبر در جامعه معجزه كرده است
امام جمعه بشرويه ادامه داد: پيامبر بعثت خود را در مسير تعالي و سعادت جامعه دانسته است كه كار و اخلاق پيامبر در جامعه معجزه كرده است.
شمس‌الدين با اشاره به سوره يوسف نيز بيان داشت: در قرآن كريم مبني بر محبت توسط انبياي الهي آيات فراواني نازل شده است كه از جمله آن مي‌توان به داستان يوسف و برادرانش اشاره كرد.
وي گفت: جايگاه انبياي الهي در راستاي جذب مردم در مسير تعالي و بندگي الهي اخلاق و محبت بوده است كه نشان مي‌دهد انسان بايد با الگوگيري از پيامبر اخلاق داشته و در مسير دين حركت كند.

*عطوفت پيامبر سبب گرايش افراد به اسلام و ترويج فرهنگ اخلاق‌مداري شده است
امام جمعه بشرويه افزود: فتنه‌گري در زمان پيامبر نيز در بين قبايل وجود داشته است كه پيامبر با عطوفت خود و بخشش افراد فتنه‌گر سبب گرايش آنها به اسلام و ترويج فرهنگ اخلاق‌مداري شد.
شمس‌الدين با اشاره به راهكارهاي ترويج اخلاق نبوي و فرهنگ اخلاق‌مداري در جامعه تصريح كرد: جامعه ما مديريتي است و مردم از مديران خود الگو مي‌گيرند لذا بايد مديران از اخلاق و سيره پيامبر برخوردار شوند.
وي افزود: حركات فتنه‌گران بر اثر پيروي از شيطان است كه بايد ملت متحد و تشكيل شده از اخلاق اولياي الهي در راستاي سركوب آنان منسجم‌تر از گذشته اقدام كنند.
امام جمعه بشرويه با اشاره به گرايش مسلمانان جهان به ويژه آمريكا به اسلام بيان داشت: گرايش بسياري از مردم جهان برخاسته از اخلاق پيامبر، جامعه اسلامي و فرهنگ اسلامي بوده است.
شمس‌الدين افزود: نهادهاي فرهنگي نقش كليدي در جامعه دارند كه در اين راستا فعاليت‌هاي صدا و سيما، روزنامه‌ها و خبرگزاري‌ها بسيار ملموس است.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها