عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انتخاب مقاله 2 دانشجوي تبريزي در همايش كشوري

انتخاب مقاله 2 دانشجوي تبريزي در همايش كشوري
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:34 ق.ظ

/اخبار كوتاه از آذربايجان شرقي/
انتخاب مقاله 2 دانشجوي تبريزي در همايش كشوري

خبرگزاري فارس: انتخاب مقاله دو دانشجوي تبريزي در همايش كشوري، انتشار كتاب «بررسي و تبيين قرآني و فلسفي ارتباط كلامي خدا و پيامبر در دانشگاه تبريز و ... مهم‌ترين اخبار كوتاه از آذربايجان شرقي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي دانشگاه تبريز،مقاله دو دانشجوي دانشكده شيمي دانشگاه تبريز به عنوان مقالات برتر در بخش پوستر دو كنفرانس و همايش كشوري انتخاب شد.
مقاله افسانه سعادتي‌راد، دانشجوي دكترا اين دانشگاه با عنوان «تهيه الكتروشيمايي فيلم هموگلوبين در سطح الكترود مغز مداد و استفاده از اين الكترود در اندازه‌گيري كدئين» در نهمين كنفرانس دو سالانه الكتروشيمي ايران كه در تاريخ دوم تا چهارم بهمن ماه جاري در دانشگاه يزد برگزار شد، به عنوان مقاله برتر در بخش پوستر انتخاب شد.
بر پايه همين گزارش، همچنين مقاله اكبر بختياري، دانشجوي دكتراي رشته شيمي معدني دانشكده شيمي اين دانشگاه نيز با عنوان «مهندسي كريستالي مواد نانو حفره‌اي جديد» در هشتمين همايش دانشجويي نانو فناوري كه در تاريخ 10 تا 11 آذر ماه جاري در دانشگاه علوم پزشكي مشهد برگزار شد در بخش پوستر به عنوان مقاله برتر انتخاب شد.
يادآور مي‌شود، دست‌اندركاران اين دو كنفرانس و همايش با اهداي گواهي و لوح تقدير از اين دانشجويان دانشگاه تبريز تجليل به عمل آوردند.

* انتشار كتاب «بررسي و تبيين قرآني و فلسفي ارتباط كلامي خدا و پيامبر»
كتاب «بررسي و تبيين قرآني و فلسفي ارتباط كلامي خدا و پيامبر» از سوي انتشارات دانشگاه تبريز منتشر شد.
در اين كتاب كه توسط دكتر حيدر باقري اصل عضو هيئت علمي دانشگاه تبريز به رشته تحرير درآمده، بررسي و تبيين قرآني و فلسفي « ارتباط كلامي خدا و پيامبر» مهم‌ترين مسئله و بحث آن به شمار مي‌رود.
ارتباط كلامي خدا و پيامبر، يكي از مسئله‌هاي كلامي وحي است و دو سئوال اصلي در مورد آن وجود دارد.
سئوال نخست اين است كه چگونه ارتباط كلامي خدا و پيامبر تحقق مي‌پذيرد و سئوال دوم اينكه واحد ارتباط كلامي خدا و پيامبر چيست.
اين كتاب پژوهشي براي ارائه راه‌حل قرآني و فلسفي براي تبيين ارتباط و پاسخ به دو سئوال مذكور است كه نويسنده آن را ارائه كرده است.
اين كتاب شامل سه بخش است كه بخش اول در مورد كليات تحقيق، بخش دوم در موضوع درآمدي بر ارتباط كلامي خدا و پيامبر و بخش سوم به بررسي و تبيين ارتباط كلامي خدا و پيامبر از منظر قرآن و فلسفه پرداخته است.

* تقدير خانواده شهدا از شهردار تبريز
خانواده شهداي تبريز از تلاش‌هاي شهرداري اين شهر در مسقف‌سازي گلزار شهدا و توجه جدي به حل مسائل و مشكلات خانواده شهدا قدرداني كردند.
در مراسم كلنگ‌زني پروژه مسقف‌سازي قبور مطهر شهدا كه با حضور جمعي از خانواده‌هاي معظم شهدا برگزار شد، علي كوچه‌باغي به نمايندگي از خانواده شهدا طي سخناني با تقدير از تلاش هاي عليرضا نوين شهردار تبريز گفت: شهرداري تبريز در چند سال گذشته اقدامات زيادي در ساماندهي قبور مطهر شهدا انجام داده است.
وي در ادامه با اشاره به اينكه پيگيري‌هاي چند ساله خانواده شهدا در گذشته به نتيجه نرسيده بود، اظهار داشت: همت مهندس نوين كه خودشان برادر دو شهيد و جانباز هستند، آرزوي چند ساله خانواده شهدا را محقق كرد و بعد از ساماندهي امروز شاهد مسقف‌سازي قبور مطهر شهدا هستيم.
در اين مراسم همچنين،محمد پاشايي نيز به نمايندگي از خانواده شهدا با تقدير از تلاش‌هاي شهرداري تبريز و شوراي اسلامي شهر گفت: عزت و سربلندي كشورمان مديون خون شهداست.
وي تصريح كرد: ما ضمن تقدير و تشكر از زحمات همه مسئولان، به خصوص شهرداري تبريز،آماده هرگونه همكاري با شهرداري در تسريع اجراي اين پروژه هستيم.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها