عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

دستگيري بيش از يك‌هزار نفر قاچاقچي شيشه در آذربايجان غربي

دستگيري بيش از يك‌هزار نفر قاچاقچي شيشه در آذربايجان غربي
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:35 ق.ظ

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر آذربايجان غربي خبر داد:
دستگيري بيش از يك‌هزار نفر قاچاقچي شيشه در آذربايجان غربي

خبرگزاري فارس: رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر آذربايجان غربي گفت: امسال يك‌هزار و 19 نفر قاچاقچي شيشه در اين استان دستگير شدند.

يه گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، كريم اكبري پيش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اروميه، اظهار داشت: از ابتداي سال جاري تاكنون با همت مسئولان اين دستگاه در راستاي تشديد مبارزه با قاچاق مواد مخدر تعداد زيادي از قاچاقچيان شيشه دستگير و تحويل مراجع قانوني شدند.
وي تصريح كرد: در طول اين مدت 68 كيلوگرم شيشه از سوداگران مرگ كشف و ضبط شده است.
اين مسئول خاطرنشان كرد: در سال جاري ميزان كشفيات و دستگيري قاچاقچي شيشه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش يافته به طوري كه در سال جاري فقط 457 نفر دستگير و 26 كيلوگرم شيشه كشف و ضبط شده است.
اكبري در ادامه سخنان خود به دستگيري 898 نفر در راستاي مبارزه با قاچاق مواد مخدر در استان اشاره كرد و يادآور شد: از اين تعداد 510 نفر توزيع ‌كننده، 304 نفر نگهدارنده و 84 نفر قاچاقچي هستند كه در قالب 23 باند فعاليت مي‌كردند.
رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر آذربايجان غربي با بيان اينكه مأموران براي شناسايي كارگاه‌هاي توليد شيشه فعاليت مستمري دارند، عنوان كرد: در سال جاري يك باب كارگاه توليد شيشه و سه باب كارگاه توليد آلات و ادوات مصرف شيشه شناسايي و پلمب شده است.
اين مسئول به كشفيات مواد مخدر در طول 40 روز گذشته اشاره كرد و گفت: در طول اين مدت مأموران 830 كيلوگرم انواع مخدر را كشف و ضبط كردند به طوري كه مرفين، هروئين، حشيش، پيش‌سازه مواد صنعتي، ترياك، شيشه بيشتر از ساير مواد كشف شد.
وي به اهميت آشنا كردن مردم با عوارض اين بلاي خانمان‌سوز اشاره كرد و بيان داشت: بايد مسئولان دستگاه‌هاي مختلف به ويژه مسئولان فرهنگي در راستاي ايجاد آگاهي در جامعه اقدام كنند چرا كه برخي از جوانان به خاطر بي‌اطلاعي از عواقب شوم اعتياد فقط براي كسب لذت آني به مصرف تفريحي مواد مخدر روي مي‌آورند و در نهايت در دام اين مواد افيوني گرفتار مي‌شوند.
انتهاي پيام/ن20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها