عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

صعود كوهنوردان مهربان به قله ككيللي‌قيه

صعود كوهنوردان مهربان به قله ككيللي‌قيه
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:35 ق.ظ

براي بزرگداشت شهداي قيام 29 بهمن تبريز صورت گرفت؛
صعود كوهنوردان مهربان به قله ككيللي‌قيه

خبرگزاري فارس: در گراميداشت شهداي قيام 29 بهمن تبريز، جمعي از كوهنوردان مهربان به قله ككيللي‌قيه در مهربان صعود كردند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مهربان، صبح امروز كوهنوردان گروه كوهنوردي داش‌بولاغ مهربان به همراه جمعي ديگر از كوهنوردان گروه‌هاي كوهنوردي فعال در شهر مهربان با صعود به قله ككيللي‌قيه واقع در ارتفاعات مهربان، ضمن برافراشتن پرچم مقدس جمهوري اسلامي بر اين قله، با قرائت فاتحه ياد و خاطره شهداي قيام29 بهمن مردم تبريز در سال 1356 را گرامي داشته و با آرمان‌هاي والاي شهداي عزيز انقلاب و هشت سال دفاع مقدس تجديد بيعت كردند.
محمدرضا غفارنژاد مديرعامل پايگاه سلامت اجتماعي محور داش‌بولاغ مهربان در اين زمينه به فارس گفت: در اين صعود 120 نفر از كوهنوردان مهربان از گروه‌هاي مختلف كوهنوردي حضور داشتند.
وي تصريح كرد: در پايان صعود به 20 نفر از شركت‌كنندگان در اين صعود جوايزي به قيد قرعه از طرف پايگاه سلامت اجتماعي محور داش‌بولاغ مهربان كه زير نظر بهزستي شهرستان سراب فعاليت مي‌كند، اهدا شد.
غفارنژاد، تشويق جوانان به ورزش به ويژه ورزش مفرح و زيباي كوهنوردي را يكي از برنامه‌هاي اصلي پايگاه سلامت اجتماعي محور داش‌بولاغ مهربان عنوان و اظهار اميدواري كرد، با همكاري مسئولان و حمايت‌هاي مردم اين برنامه‌ها تداوم يابد.
قله ككيللي‌قيه يكي از مرتفع‌ترين قلل منطقه مهربان است.
كوهنوردي يكي از ورزش‌هاي پرطرفدار در منطقه مهربان است و علاوه بر صعود يكي از كوهنوردان مهربان به قله آرارات تركيه، در صعودهاي سراسري در كشور و استان آذربايجان شرقي، كوهنوردان مهربان حضور گسترده دارند.
منطقه مهربان با سه شهر مهربان، شربيان، دوزدوزان و 34 روستاي تابعه تنها بخش شهرستان سراب بعد از بخش مركزي و از مناطق مهم كشاورزي و دامپروري در استان آذربايجان شرقي است.
انتهاي پيام/غ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها