عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كشف و اهداي 30 موقوفه جديد در چايپاره‌

كشف و اهداي 30 موقوفه جديد در چايپاره‌
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:35 ق.ظ

رئيس اداره اوقاف چايپاره خبر داد‌:
كشف و اهداي 30 موقوفه جديد در چايپاره‌

خبرگزاري فارس: رئيس اداره اوقاف و امور خيريه چايپاره‌ گفت: امسال بيش از 10 موقوفه جديد كشف و 20 موقوفه جديد به اين اداره اهدا شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از چايپاره‌، حجت‌الاسلام‌ حسن پوراكبر پيش از ظهر امروز در همايش وقف كه در محل مجتمع فرهنگي و هنري اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: اين موقوفات بيش از 10 هزار متر مربع است كه نسبت به سال گذشته 50 درصد افزايش يافته است.
وي با بيان اينكه بيش از 72 باب مسجد شهري و روستايي در اين شهرستان وجود دارد، گفت: امسال براي ترسيم و باز سازي 10 مسجد بيش از 600 ميليون ريال هزينه شده است.
امام جمعه چايپاره‌ نيز در اين همايش با اشاره به اهميت وقف در اسلام عنوان كرد: وقف صدقه جاويد و عامل خير دنيا و آخرت است.
حجت‌الاسلام‌ صفر يوسف‌زاده با بيان اينكه وقف يكي از سنت‌هاي حسنه اسلامي است از مومنان خواست به اين سنت الهي عمل كنند. همچنين دين مبين اسلام به گسترش فرهنگ وقف تأكيد كرده و همواره در طول تاريخ نيز اين مهم مورد توجه بوده است.
اين مسئول خاطرنشان كرد: انسان‌ها با كمك به ديگران و بخشش قسمتي از مال خود كه به آن نياز ندارند، مي‌توانند زندگي را براي ساير افراد جامعه به ويژه نيازمندان آسان كنند و از آنها حمايت مالي كنند.
معاون فرهنگي اداره كل اوقاف و امور خيريه استان نيز در اين همايش وقف را چشمه جوشان خيرات و نيكي‌ها اعلام كرد و اذعان داشت: اگر چه جمع و كالبد آدمي فناناپذير است، اما روح او ابدي و جاويدان است و با وقف مي‌توان در كسب ثواب براي روح در اين دنيا تلاش شود.
حجت‌الاسلام‌ علي حسني با بيان اينكه وقف در سطح جامعه توليد ثروت مي‌كند گفت: با درآمد حاصل از وقف مي‌توان بسياري از مشكلات محرومان‌ را حل كرد.
وي به جهت‌دهي صحيح وقف نيز تأكيد و خاطرنشان كرد: واقفان‌ بايد بر طبق نياز جامعه وقف كنند.
انتهاي پيام/ن20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها