عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

طرح بسيج سلامت نوروزي در همدان اجرا مي‌شود

طرح بسيج سلامت نوروزي در همدان اجرا مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:36 ق.ظ

فرماندار همدان:
طرح بسيج سلامت نوروزي در همدان اجرا مي‌شود

خبرگزاري فارس: فرماندار همدان گفت: طرح بسيج سلامت نوروزي از يكم اسفند ماه جاري تا پانزدهم فروردين ماه سال آينده در همدان اجرا مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از همدان، حسن قهرماني‌مطلق صبح امروز در كارگروه تخصصي سلامت و امنيت غذايي شهرستان همدان اظهار داشت: طرح بسيج سلامت نوروزي در همدان از ابتداي اسفند امسال تا پانزدهم فروردين سال آينده در راستاي نظارت بر مراكز توزيع مواد غذايي و نيز براي سلامت مسافران نوروزي انجام مي‌شود.
وي افزود: اجراي طرح بسيج سلامت نوروزي در آستانه ورود به نوروز سال 90، به منظور ارتقاي رضايتمندي شهروندان و مسافران نوروزي در همدان صورت مي‌گيرد.
فرماندار شهرستان همدان با تأكيد بر لزوم پيگيري امور مربوط به ايام نوروز توسط دستگاه‌هاي اجراي مرتبط گفت: وظايف محوله بايد انجام شود و در اين راستا بايد از موازي ‌كاري دوري كرد چون بايد رضايت مردم را در همه امور مد نظر قرار داد.
رئيس اداره بهبود توليدات دامي شهرستان همدان نيز بيان داشت: با توجه به اينكه دامداري‌هاي عشايري و روستايي اطراف شهر همدان تفكيك نشده بودند، در گام نخست به تفكيك اين مهم پرداختيم و با دامداران عشايري و روستايي مذاكراتي را داشتيم.
حاجعلي جواهري ادامه داد: با توجه به جلساتي كه با جهاد كشاورزي مبني بر لزوم انتقال دامداري‌هاي اطراف شهر داشتيم مقرر شد انتقال دامداري‌ها به دو ميدان دام در صالح‌آباد صورت بگيرد و با توجه به اينكه اين ميدان از حدود 40 درصد ظرفيت خود استفاده مي‌كند، انتقال به سهولت انجام مي‌گيرد.
وي تصريح كرد: ما به دامداري‌هاي عشايري و روستايي اطراف شهر اعلام كرديم كه اگر تمايل دارند يا واحد را تعطيل كنند و يا تغيير كاربري بدهند براي اين امر به شهرداري مراجعه كنند اما تا كنون هيچ مراجعه‌اي در اين باب صورت نگرفته است.
رئيس اداره بهبود توليدات دامي شهرستان همدان افزود: دامداران عشايري اطراف شهر بيان كرده‌اند كه تا عيد نوروز به آنها فرصت دهيم تا در همان مكان خود بمانند تا بعد از تعطيلات خودشان واحد دامي را يا تعطيل كرده و يا انتقال مي‌دهند.
وي تصريح كرد: در راستاي انتقال دامداري‌هاي عشايري و روستايي امر مكان‌يابي انجام شده و طرح آن نيز آماده شده است اما براي تغيير كاربري به شهرداري نيز هيچ مراجعه‌اي صورت نگرفته است.
رئيس بهداشت شهرستان همدان نيز گفت: فعاليت‌هاي انجام شده در زمينه بسيج نوروزي در همدان، تشكيل جلسات براي خانوارها، رابطان بهداشتي و دانش‌آموزان به تعداد يك هزار و 288 مورد بوده كه در اين قالب تعداد 23 هزار و 891 نفر آموزش ديده‌اند و تعداد جلسات آموزشي برگزار شده براي شاغلان صنوف تهيه و عرضه‌كننده مواد غذايي هشت جلسه بوده است.
فتح‌الله نظري‌پويا افزود: تعداد افراد آموزش ديده براي شاغلان صنوف تهيه و عرضه مواد غذايي 670 نفر است و تعداد گواهينامه بهداشت عمومي صادره 592 مورد و كارت معاينه پزشكي صادر شده نيز 9 هزار و 155 مورد است.
وي تصريح كرد: تعداد كل بازديد از مراكز توزيع و فروش مواد غذايي اماكن عمومي 28 هزار و 750 مورد بوده است.
رئيس بهداشت شهرستان همدان ادامه داد: واحدهاي صنفي داراي تخلف بهداشتي معرفي شده به دادگاه 962 مورد و اماكن و مراكز غير بهداشتي پلمب شده 148 مورد بوده است.
وي گفت: كلرسنجي از شبكه آبرساني 24 هزار و 895 مورد و تعداد موارد صفري كه گزارش شده از كلرسنجي‌ها يك هزار و 91 مورد و ساير موارد نيز 268 مورد بوده است.
نظري‌پويا اظهار داشت: با عنايت به نزديك شدن به ايام تعطيلات نوروزي و متعاقب آن افزايش فعاليت برخي از مراكز تهيه و توزيع، عرضه و فروش مواد غذايي در مراكز عمومي، كنترل و نظارت بر اين گونه موارد از حساسيت بيشتري برخوردار است.
وي گفت: به منظور حفظ سلامت شهروندان و مسافران نوروزي و نيز حفظ و ارتقاي ايمني مواد غذايي در سطح عرضه، پيش‌بيني برنامه بسيج سلامت نوروزي لازم‌الاجراست كه بي‌ترديد دستيابي به نتايج چشمگير و مطلوب طرح، همكاري و تعامل سازنده دستگاه‌ها و نهادهاي اجرايي و نظارتي را در اجراي هر چه بهتر برنامه مي‌طلبد.
رئيس بهداشت شهرستان همدان در پايان ابراز داشت: انتظار مي‌رود اصول اجرايي طرح كه از تاريخ يكم اسفندماه جاري تا پانزدهم فروردين ماه سال 90 پيش‌بيني شده، صد در صد مراكز تهيه، توزيع و فروش مواد غذايي و اماكن عمومي حساس همچون قنادي‌ها، نانوايي‌ها و رستوران‌ها و اماكن پذيرايي بين ‌راهي هر 15 روز يك بار مورد بازديد قرار بگيرند.
انتهاي پيام/غ10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها