عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نخستين يادواره شهداي هيئت‌هاي مذهبي نيشابور برگزار مي‌شود

نخستين يادواره شهداي هيئت‌هاي مذهبي نيشابور برگزار مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:37 ق.ظ

رئيس شوراي هيئت‌هاي مذهبي نيشابور:
نخستين يادواره شهداي هيئت‌هاي مذهبي نيشابور برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: هيئت‌ها و مجامع مذهبي نيشابور با برگزاري نخستين يادواره شهداي هيئت‌ها و مجامع مذهبي شهر خود، در دهه نخست فاطميه نسبت به فرزندان آسماني خود عرض ارادت مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، سيد ابوالقاسم نوري ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: اين يادواره در دهه دوم فاطميه (ارديبهشت ماه سال آينده) برگزار مي‌شود.
رئيس شوراي هيئت‌ها و مجامع مذهبي نيشابور‌، ملاك شناخت شهيدان اين يادواره را عضويت در هيئت‌ها يا ساكن در محدوده هيئت‌ها در ‌رئيس شوراي هيئت‌ها و مجامع مذهبي نيشابور گفت: ستاد با تشكيل هفت كميته پژوهشي، فرهنگي، نمايشگاه، روابط عمومي، ‌فضاسازي و «پشتيباني و مالي» به مسئوليت محمدمهدي اسدي، مجتبي عمارلو، حسن سكاكي، حامد صادقي، حسين صابراني و‌ صادق هوشمند كه از مسئولان و فعالان هيئات و مجامع مذهبي نيشابور هستند، فعاليت رسمي خود را آغاز كرده است.
وي با بيان اينكه كميته «امنيت و انتظامات» در زمان يادواره آغاز به‌كار خواهد كرد، اضافه كرد: دبيرخانه ستاد در محل دبيرخانه شوراي هيئت‌ها و مجامع و مذهبي نيشابور مستقر و آماده دريافت انتقادات و پيشنهادات صاحب‌نظران فرهنگي و فعالان مذهبي درباره نحوه برگزاري يادواره و ... است.
رئيس شوراي هيئت‌ها و مجامع مذهبي نيشابور توضيح داد:‌ مقرر شده است كميته روابط عمومي به انتشار دو ويژه‌نامه با موضوعات ويژگي‌هاي شهدا، بصيرت‌افزايي، فاطميه و شهدا، فرهنگ جهاد و شهادت، معرفي ستاد يادواره و برنامه‌هاي ستاد اقدام كند.
وي اضافه كرد: با راه‌اندازي سايت يادواره و انتشار فراخوان مقاله، عكس و شعر، از توان نخبگان حوزه و دانشگاه و ديگر مراكز فرهنگي و اجتماعي استفاده خواهد شد.
وي خاطرنشان كرد: مقرر شده است كميته فضاسازي اقدام به نصب تصاوير شهداي هيئت‌ها و مجامع مذهبي در رئيس شوراي هيئت‌ها و مجامع مذهبي نيشابور اضافه كرد: مقرر شده و به ميزان 800 مترمربع در سطح شهر ديوار‌نويسي در خصوص فرهنگ شهادت و چهره‌نگاري شهيدان انجام شود.
وي اجراي تعزيه، تهيه تيزر تلويزيوني و تهيه فيلم كوتاه را از ديگر اقدامات اين ستاد دانست.
وي اظهار اميدواري كرد: برگزاري با كيفيت اين يادواره، الگويي براي ساير شهرستان‌هاي خراسان رضوي و ديگرمناطق كشور باشد.
دبير ستاد يادواره شهداي هيئت‌ها و مجامع مذهبي شهر نيشابور اظهار داشت: تعظيم مناسبت‌هاي مذهبي، اسلام را حفظ كرده و اين تعظيم به بركت وجود اين تشكل‌هاي مذهبي همچنان زنده است و همه اين ارزش‌ها به بركت خون پاك شهيدان والامقام به دست آمده و حفظ شده است.
رئيس شوراي هيئت‌ها و مجامع مذهبي نيشابور با اشاره به اينكه اكثر شهداي اين شهرستان، با مساجد مرتبط و عضو اين تشكل‌هاي ديني بوده‌اند، خاطرنشان شد: آمار بالاي شهداي هيئات و مجامع مذهبي، بيانگر پيوند عميق اين شهدا با مكتب حيات‌بخش حسيني است.
انتهاي پيام/م20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها