عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

بافت سومين فرش جهان به خوبي پيش‌مي‌رود

بافت سومين فرش جهان به خوبي پيش‌مي‌رود
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:37 ق.ظ

توسط هنرمندان نيشابور؛
بافت سومين فرش جهان به خوبي پيش‌مي‌رود

خبرگزاري فارس: مجري بافت سومين فرش بزرگ جهان از روند خوب پيشرفت فيزيكي اين طرح خبر داد.

حسن انصاري‌نيا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نيشابور اظهار داشت: سومين فرش بزرگ جهان به مساحت 2 هزار و 500 متر مربع در‌ روستاي يوسف‌آباد و شفيع آباد از توابع شهرستان نيشابور در حال بافته شدن است.
مجري بافت سومين فرش بزرگ جهان، با بيان اينكه 40 درصد اين كار انجام شده است، گفت: 350 بافنده در 2 كارگاه در اين امر مشاركت دارند.
وي اظهار داشت: توليد اين فرش كه به سفارش كشور عمان است بيش از 3 ميليون دلار براي كشور ارز‌آوري دارد.
‌مجري بافت سومين فرش بزرگ جهان ادامه داد: فرش‌هاي پنج و 6 هزار مترمربعي قبلا به سفارش كشورهاي عمان و امارات متحده عربي توليد شده بود.
وي اين فرش را بي‌نظير عنوان كرد و افزود: براي بافت اين فرش از 17 تن پشم و پنبه استفاده شده و در آن 25 رنگ كاملا طبيعي به كار گرفته شده است.
مجري بافت سومين فرش بزرگ جهان تصريح كرد: نقشه اين فرش تلفيقي از نقشه فرش تبريز و اصفهان بوده كه توسط مديريت عامل شركت گره طراحي شده است.
وي گفت: بافت نخستين و دومين فرش جهان در ابعاد ۶ و ۵ هزار مترمربع به ‌سفارش كشور‌هاي حوزه خليج فارس در نيشابور با موفقيت انجام شد.
‌مجري بافت سومين فرش بزرگ جهان با اشاره به ظرفيت‌هاي هنري نيشابور افزود: اين شهرستان استعداد توليد ۵۰ هزار مترمربع فرش را در 2سال دارد.
انتهاي پيام/‌م30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها