عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اختصاص 77 هزار مترمربع زمين به بازارچه‌هاي صنايع ‌دستي

اختصاص 77 هزار مترمربع زمين به بازارچه‌هاي صنايع ‌دستي
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:38 ق.ظ

مديركل صنايع دستي سمنان خبر داد:
اختصاص 77 هزار مترمربع زمين به بازارچه‌هاي صنايع ‌دستي

خبرگزاري فارس: مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان از اختصاص 77 هزار مترمربع زمين به راه‌اندازي بازارچه‌هاي صنايع‌ دستي در اين استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان به نقل از روابط عمومي اداره‌كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، حميد يزداني اظهار داشت: نمايش و فروش صنايع دستي استان سمنان در ارگ آزادي انجام مي‌شود.
وي ادامه داد: اين اداره‌كل زمينه عرضه، نمايش و فروش صنايع دستي اين استان را در يكي از فروشگاه‌هاي تهران و ارگ آزادي فراهم كرده است.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان افزود: به زودي هنرهاي دستي اين استان به صورت دوره‌اي در اين اماكن به نمايش گذاشته مي‌شود.
يزداني با تاكيد بر اينكه هنرمندان صنايع دستي علاوه بر كميت كار بايد به كيفيت آثار توليدي نيز توجه داشته باشند، افزود: توجه به كيفيت كار در فروش صنايع دستي در سطح ملي و جهاني موثر است.
وي با اشاره به فعال بودن حدود 30 رشته صنايع دستي در استان سمنان، يكي از برنامه‌هاي اين اداره‌كل را شناسايي و احياي رشته‌هاي صنايع دستي رو به انقراض يا فراموش شده اين استان عنوان كرد.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان تصريح كرد: اين اداره‌كل از افراد علاقه‌مند كه اقدام به معرفي و ترويج رشته‌هاي رو به انقراض يا فراموش شده صنايع دستي استان سمنان كنند، به طور ويژه حمايت مي‌كند.
وي از جمله برنامه‌هاي اين اداره‌كل براي حمايت از هنرمندان صنايع‌دستي را پرداخت تسهيلات و قرار دادن اين هنرمندان زيرپوشش بيمه تامين اجتماعي اعلام كرد.
انتهاي پيام/ل30/ز

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها