عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

كردستان ديار همبستگي و يكپارچگي است

كردستان ديار همبستگي و يكپارچگي است
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:38 ق.ظ

گزارش فارس از جلوه‌هاي انسجام اسلامي در كردستان:
كردستان ديار همبستگي و يكپارچگي است

خبرگزاري فارس: كردستان با داشتن برادران و خواهران اهل تشيع و تسنن ديار همبستگي و وحدت است كه دشمنان هيچ‌گاه نتوانسته و نخواهند توانست در بين آنها تفرقه ايجاد كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، امروز انقلاب اسلامي ايران ثمره ايثار، ازخودگذشتگي، جانفشاني، رشادت،‌ مردانگي و وحدت و انسجام ايثارگران، غيورمردان و شيرزناني از ديار پاك ايران اسلامي است كه با تمام توان همچون سپري محكم در برابر توطئه‌هاي ننگين دشمنان ايستاده‌اند و از هيچ تلاشي فروگذار نبوده‌اند چراكه هدف آن بزرگواران محافظت از عظمت و شكوه اين موجوديت در برابر دشمنان و در كمين نشستگان اسلام بوده است و همواره در انديشه تحقق بخشيدن به مصلحت برتر اسلام در ساختن امت و شكوفايي مثال زدني آن در حركتي شتابنده و روشن به سوي خداوند متعال گام برداشته‌اند.
شكي نيست كه اين شكوفايي جز در فضايي آكنده از دوستي و گفتار نيك و برخوردهاي سازنده قابليت ظهور نمي‌‌يابد، جوي كه در آن از كينه‌توزي و تعصبات كور و جدايي ميان فرق و مذاهب نباشد تجليگاه وحدت و انسجام اسلامي است و با اين وجود مي‌توان گفت وحدت اسلامي يكي از مهم‌ترين ضرورت‌ها براي حضور و ايستادگي در رويارويي تمدن‌ها است و استان كردستان نيز با داشتن برادران و خواهران شيعه و سني همچون كوهي استوار وحدت خود را حفظ كرده و در برابر دشمنان ايستادگي مي‌كند.

خبرنگار فارس در گفت‌و‌گو با جمعي از روحانيون و مسئولان كردستاني، كشوري و خارجي در حاشيه دومين همايش مناديان وحدت به اهميت وحدت و جايگاه آن در اين استان و در جامعه كنوني پرداخته است.

*وحدت بزرگ‌ترين مانع براي ايجاد تفرقه و نفاق است
سجاد لئوپرادو از عالمان كشور كلمبيا با اشاره به اهميت وحدت در جامعه ديني و اسلامي گفت: وحدت بزرگترين مانع براي ايجاد تفرقه و نفاق است.
لئوپرادو در حاشيه دومين همايش بين‌المللي سراسري مناديان وحدت در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهارداشت: تا زماني‌كه وحدت و يكپارچگي بين مسلمانان جهان وجود داشته باشد هيچ چيزي نمي‌تواند در ميان آنها نفوذ كرده و بين آنها تفرقه به وجود آورد.
وي افزود: امروز جهان اسلام بر مبناي وحدت شكل گرفته و وحدت رمز پيروزي مسلمانان و كلدي موفقيت آنها شده است.
وي بيان داشت: اگر امروز در گوشه گوشه جهان مي‌بينيم كه برخي از افراد اديان ديگر به دين اسلامي مي‌پيوندند و مسلمان مي‌شوند دليل بر آن است كه اسلام بهترين تربيت كننده و هدايتگر بشريت به شمار مي‌رود.
اين عالم ديني كلمبيا با اشاره به اينكه جامعيت دين اسلام موجبات مسلمان شدن وي را كه پيش از آن دين مسيحيت را داشته ، به وجود آورده است، تصريح كرد: دين اسلام براساس قرآن كريم بنا شده و بي‌شك انسان‌هايي كه به قرآن كريم روي آورده‌اند و از آن پيروي مي‌كنند در زندگي سعادتمند و موفق هستند.
لئو پرادو در پايان سخنان خود اضافه كرد: فقرآن كريم تنها كتابي است كه انسان‌ها را به كار نيك دعوت كرده است در صورتي‌كه ساير اديان را اگر بررسي كنيم به اندازه دين اسلام نمي‌توانند براي بشر سعادت و سلامت ايجاد كنند.

*وحدت موثرترين راه براي مقابله با فتنه دشمنان است
امام جمعه شهرستان دهگلان با اشاره به اينكه دشمنان به دنبال كوچكترين فرصت براي پياده كردن توطئه‌هاي شوم خود هستند، گفت: وحدت موثرترين راه براي مقابله با اين توطئه‌ها است.
ماموستا سيد صديق سليماني نيز در حاشيه دومين همايش سراسري مناديان وحدت در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج بيان داشت: بي‌شك همه مسلمانان با پيروي از قرآن كريم، اطاعت از دستوارات خداوند متعال و تلاش براي استمرار راه پيامبر اكرم(ص) راه رسيدن به سعادت و كمال را در پيش مي‌گيرند.
وي با اشاره به اينكه سعادت دنيوي و اخروي انسان‌ها در گرو اطاعت از فرامين رسول خداست، ادامه داد: حضرت محمد(ص) مسلمانان را به وحدت و يكپارچگي فراخوانده و از آنها مي‌خواهد قدرت خود را با يكي بودن در برابر دشمنان نشان دهند.
وي خاطرنشان كرد: اگر انسان‌ها يكي باشند و برادري و اتحاد خود را حفظ كنند هيچ چيزي نمي‌تواند در طول دوران زندگي آنها را از هم دور كند و بين آنها فاصله بيندازد.
امام جمعه شهرستان دهگلان در پايان سخنان خود تصريح كرد: استان كردستان با داشتن برادران و خواهران سني و شيعه مظهر وحدت و يكپارچگي است و اين اتحاد بر موفقيت و ترقي اين استان روز به روز مي‌افزايد.

*وحدت عامل پيروزي و افزايش قدرت مسلمانان است
عالم ديني كشور مالي گفت: وحدت و همبستگي عامل پيروزي و افزايش قدرت مسلمانان در تمام جهان است.
آمادو هاشم جلو در حاشيه همايش ياد شده در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: انسان‌ها از دوران كودكي تا بزرگسالي با صلح و صميمت مي‌توانند دوستان خود را حفظ كنند و به آنچه كه به صلاحشان است برسند.
وي افزود: امروز صلح و صميميت در همه جا حرف اول را مي‌زند و هر جايي كه اين دو مولفه را داشته باشد سرشار از بوي وحدت است كه بي‌شك موفقيت و سعادت را براي آن منطقه به وجود مي‌آورد.
وي يادآور شد: انقلاب اسلامي ايران يك انقلاب خدايي است و همه دشمنان از اسلام مي‌ترسند.
اين عالم ديني اضافه كرد: اگر امروز مي‌بينيم در گوشه گوشه جهان دشمنان بدنبال ايجاد تفرقه بين مسلمانان هستند دليل آن تنها ترس از وحدت و يكپارچگي مردم مسلمان است.
هاشم جلّو ادامه داد: مذاهب شيعه و سني هر دو تنها يك هدف را دنبال مي‌كنند و آن چيزي جز وحدت نيست چرا كه مسلمان بدون وحدت معنايي ندارد و نمي‌تواند در تحقق اهداف الهي و ديني خود پيروز و توانمند باشد.
وي در پايان سخنان خود تلاش براي داشتن جامعه‌اي منسجم را وظيفه همه مسلمانان چه شيعه و چه شني دانست و گفت: خداوند متعال در كتاب آسماني خود وحدت را بارها و بارها مورد تاكيد قرار داده و بر توجه به آن تاكيد كرده است.

*قرآن كريم محور وحدت مسلمانان جهان است
مفسر قرآن كريم كشور قرآن كريم را وحدت مسلمانان جهان دانست و گفت: مسلمانان با داشتن قرآن كريم حول يك محور در برابر دشمنان بپا مي‌خيزند و با هم منسجم مي‌شوند.
ابوالفضل بهرام‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهارداشت: برادران شيعه و سني ايران اسلامي به ويژه در استان كردستان در راستاي تحقق ارزش‌هاي ديني و اسلامي، اطاعت از دستورات قرآن كريم و حفظ وحدت و يكپارچگي مي‌كوشند و با اين تلاش است كه هيچ توطئه‌اي از سوي دشمنان در اين ديار جايگاهي ندارد و به جايي نمي‌رسد.
وي افزود: قرآن كريم كتابي است كه نمي توان به آن دستبرد زد و آن را تغيير داد از اين‌رو بزرگترين و مهم‌ترين محور وحدت مسلمانان جهان به شمار مي‌رود.
وي با اشاره به نقش علما و روحانيون در حفظ وحدت اعلام كرد: روحانيون و علما بايد در راستاي روشن كردن و شفاف‌سازي كلام قرآن و پيام آن مردم را به وحدت و همبستگي دعوت كنند و انسجام جامعه اسلامي را تقويت نمايند.

*وحدت شيعه و سني خشم دشمنان را به ارمغان مي‌آورد
دبيراجرايي همايش بين‌المللي مناديان وحدت گفت: وحدت شيعه و سني خاري در چشم دشمنان اسلام است كه خشم آنها را به ارمغان مي‌آورد و باعث شكست آنها مي‌شود.
مسعود صفي‌ياري نيز در حاشيه همايش بين‌المللي مناديان وحدت عنوان كرد: در استان كردستان همدلي، صميمت و انسجام واقعي بين برادران و خواهران شيعه و سني موج مي زند و كوچكترين زمينه براي اختلاف وجود ندارد.
وي افزود: بعد از سفر مقام معظم رهبري به كردستان در ارديبهشت ماه سال گذشته اين انسجام بيشتر و عميق‌تر شد ولي به معناي اين نيست كه دشمن خواب است.
وي تصريح كرد: دشمن همين وحدت و انسجام را هدف قرار داده و دائما درصدد نفوذ و ايجاد شكاف در صفوف مسلمين است كه بايد با هوشياري مراقب توطئه و ترفندهاي دشمن بود.
دبير اجرايي همايش ياد شده و مديركل تبليغات اسلامي كردستان در پايان سخنان خود برگزاري اين همايش را گام ارزنده‌اي براي حفظ و تقويت وحدت بين مسلمانان عنوان كرد.
.................................
گزارش از عدالت ناصري
.................................
انتهاي پيام/خ20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها