عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

قاچاقچيان مواد محترقه در چنگال قانون گرفتار شدند

قاچاقچيان مواد محترقه در چنگال قانون گرفتار شدند
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:39 ق.ظ

/اخبار كوتاه حوادث آذربايجان شرقي/
قاچاقچيان مواد محترقه در چنگال قانون گرفتار شدند

خبرگزاري فارس: قاچاقچيان مواد محترقه در چنگال قانون، جوان 19 ساله قرباني حادثه رانندگي و ... اهم اخبار كوتاه حوادث امروز استان آذربايجان شرقي است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز،فرمانده انتظامي كلانشهر تبريز از دستگيري دو قاچاقچي حرفه‌اي و كشف بيش از 63 هزار عدد انواع مواد محترقه توسط مأموران كلانتري 17 تبريز خبر داد.
يعقوب حاذق افزود: در پي اطلاع از فعاليت گسترده «صابر ـ ز» در زمينه تهيه و توزيع انواع مواد محترقه به صورت انبوه و انتقال آن به بازار تبريز رسيدگي به موضوع در دستور كار مأموران انتظامي كلانتري 17 تبريز قرار گرفت.
وي ادامه داد: مأموران با استفاده از شگردهاي خاص پليسي موفق شدند محل فعاليت نامبرده را شناسايي و طي يك عمليات غافلگيرانه و منسجم با هماهنگي مقام قضايي خودروي وي را در ورودي بازار متوقف كنند.
حاذق خاطرنشان كرد: مأموران بلافاصله راننده خودرو را دستگير و در بازرسي از داخل خودرو تعداد 63 هزار عدد انواع موا محترقه كشف و ضبط كردند.
وي گفت: متهم پس از انتقال به كلانتري در بازجويي‌ها ضمن قبول اتهام وارده اقرار داشت: مواد محترقه را با همكاري و همدستي فردي به نام «پرويز ـ م» از استان‌هاي همجوار به صورت قاچاق به تبريز منتقل و در سطح بازار تبريز توزيع مي‌كرديم.
رئيس پليس تبريز در ادامه اظهار داشت: مأموران بلافاصله محل اختفاي همدست وي را شناسايي و به صورت غافلگيرانه نامبرده را دستگير كردند.
وي تصريح كرد: متهمان پس از تشكيل پرونده براي سير مراحل قانوني به مراجع قضايي اعزام شد كه پرونده آنها در حال رسيدگي است.

*سانحه رانندگي جوان 19 ساله را به كام مرگ فرستاد
فرمانده انتظامي شهرستان ميانه اعلام كرد: برخورد كاميون با موتورسيكلت يك كشته و يك زخمي بر جاي گذاشت.
فريدون حيدري افزود: در پي اعلام يك سانحه رانندگي در يكي از ميدان‌هاي پرتردد شهر، بلافاصله مأموران براي بررسي صحنه به محل حادثه اعزام شدند.
وي ادامه داد: به محض رسيدن مأموران به محل مشاهده شد يك دستگاه كاميون به رانندگي «مهدي ـ م» با يك دستگاه موتورسيكلت به رانندگي «جواد – ق» و ترك‌نشيني «فرشاد ـ خ»‌ برخورد كرده كه در اثر اين سانحه راننده موتورسيكلت در دم فوت و ترك‌نشين در حاليكه به شدت زخمي شده بود به منظور مداوا به بيمارستان منتقل شد.
حيدري تصريح كرد: كارشناسان انتظامي بلافاصله نسبت به انتقال وسائل نقليه مذكور به پاركينگ اقدام و صحنه تصادف را بررسي كردند كه پس از تشكيل پرونده و تعيين علت سانحه راننده خاطي براي سير مراحل قانوني به مراجع قضايي اعزام و پرونده در حال رسيدگي است.

*دستگيري قاچاقچيان حرفه‌اي مشروبات الكلي در چاراويماق
فرمانده انتظامي شهرستان چاراويماق از كشف 900 بطري انواع مشروبات الكلي و دستگيري قاچاقچيان حرفه‌اي در اين شهرستان خبر داد.
هاشم شعفي گفت: در پي اطلاع از فعاليت گسترده فردي در راستاي مبارزه با قاچاق كالا ماموران اين فرماندهي اقدام به ايجاد تورهاي ايست و بازرسي كردند.
وي ادامه داد: ماموران به منظور شناسايي فرد مورد نظر اقدام به كنترل خودروهاي عبوري كردند و در اين راستا به خودروي پژو مشكوك و به راننده خودرو دستور دادند ولي راننده بي‌اعتنا به هشدارهاي پليس به حركت خود ادامه داد كه بلافاصله مأموران به تعقيب وي پرداختند.
شعفي خاطرنشان كرد: راننده خودرو با استفاده از تاريكي شب خود را از داخل خودرو به بيرون انداخته و متواري شد و خودروي بدون سرنشين پس از طي مسافتي با گاردريل سمت راست جاده برخورد و متوقف شد.
وي تصريح كرد: خودرو مذكور به منظور انجام بازرسي به پاركينگ منتقل و در بازرسي از داخل و صندوق عقب خودرو تعداد 900 بطري انواع مشروبات الكلي خارجي قاچاق كه به طريق ماهرانه‌اي جاسازي شده بود كشف شد.
فرمانده انتظامي شهرستان چاراويماق خاطرنشان كرد: در جريان رسيدگي و تحقيقات اوليه معلوم شد كه پلاك خودرو جعلي بوده و پرونده براي احراز هويت مالك خودرو و قاچاقچي متواري در حال رسيدگي است.
انتهاي پيام/غ30/ز

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها