عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اردبيل براي جشن نوروز گروه تكم‌گرداني اعزام مي‌كند

اردبيل براي جشن نوروز گروه تكم‌گرداني اعزام مي‌كند
دوشنبه 2 اسفند 1389  01:39 ق.ظ

مديركل ميراث فرهنگي استان اردبيل:
اردبيل براي جشن نوروز گروه تكم‌گرداني اعزام مي‌كند

خبرگزاري فارس: مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل گفت: با برگزاري جشن ملي نوروز با ميزباني چند كشور در تهران براي دومين بار هنرمندان استان اردبيل در قالب گروه تكم‌گرداني در اين جشن ملي و بين‌المللي شركت مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، بهروز ندايي پيش از ظهر امروز در جلسه ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي استان اردبيل با بيان اين‌كه اين گروه هنري هفته دوم فروردين به تهران عزيمت مي‌كند، اظهار داشت: با توجه به حضور روساي جمهور چند كشور دنيا در جشن نوروز در تهران، اردبيل آمادگي دارد با برنامه‌هاي متنوع سنتي و شاد از آنها در اردبيل ميزباني كند.
وي بيان داشت: اين پيشنهاد را به سازمان ميراث فرهنگي و متوليان امر ارائه داديم تا در صورت تشخيص مقامات عالي كشور، اردبيل ميزبان روساي جمهور شركت‌كننده در دومين جشن نوروز باشد.
ندايي در ادامه سخنان خود از شكل‌گيري ستاد سفرهاي نوروزي خبر داد و افزود: اين ستاد در قالب كميته‌هاي مختلف، برنامه‌ريزي‌هاي خود را آغاز كرده و قرار است در روزهاي پاياني سال در بقعه شيخ صفي‌الدين اردبيلي اين ستاد فعاليت اجرايي خود را آغاز كند.
وي افزود: در اين مكان هر روز يكي از مسئولان و متوليان امر حاضر شده و در قالب برنامه‌هاي راديويي و تلويزيوني و همچنين مصاحبه‌هاي مطبوعاتي به پرسش‌ها و سؤالات مردم پاسخ مي‌دهد.
مديركل ميراث فرهنگي استان اردبيل عنوان داشت: همچون سال‌هاي گذشته با توليد زنده صنايع دستي در اين مكان و همچنين عرضه محصولات متنوع هنري و فرهنگي به مسافران و گردشگران، از آنها استقبال شايسته مي‌كنيم.
ندايي پيشنهاد كرد‌ آخرين جلسه شوراي اداري استان اردبيل در سال 89 در محل ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي تشكيل شود تا آخرين هماهنگي‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي خدمات‌رسان در اين ايام به عمل آيد.
وي تصريح كرد: با پيشنهاد استاندار اردبيل قرار است بروشور جامع و كامل مبتني بر نقشه‌ها و مكان‌هاي تاريخي و ديدني استان و آخرين اطلاعات تمام دستگاه‌هاي دخيل در خدمات‌رساني به گردشگران به صورت جامع و كامل تهيه شود و در اختيار ميهمانان و مسافران نوروزي قرار گيرد.
ندايي يكي از مشكلات سال‌هاي گذشته استان اردبيل را در باب خدمات‌رساني به گردشگران بسته بودن مساجد در سطح شهر در ايام و ساعات مختلف روز عنوان كرد و افزود: در اين مسئله بايد متوليان امر و هيئت امناي مساجد به گونه‌اي عمل كنند تا اكثر مساجد استان در اين ايام در ساعات مختلف باز بوده تا مسافران و گردشگران بتوانند از آن استفاده كنند.
وي دومين گله‌مندي اكثر مسافران و گردشگران را نيز فروش عسل‌هاي تقلبي در نقاط مختلف استان اعلام كرد و گفت: با يك تدبير مناسب مي‌توان جلوي اين كار را گرفت تا مبادا مردم نسبت به سوغاتي‌ها و فرآوري‌هاي استان اردبيل بدبين شوند.
مديركل ميراث فرهنگي استان اردبيل همچنين از برگزاري جشن بزرگ استقبال از نوروز در اردبيل خبر داد و خاطرنشان كرد: قرار است اين جشن با برنامه‌هاي سنتي و شاد در روزهاي پاياني اسفند ماه در يكي از سالن‌هاي ورزشي مركز استان برگزار شود.
انتهاي پيام/ج10/ز

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها