عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آموزش رجیستری

آموزش رجیستری
دوشنبه 2 اسفند 1389  02:57 ق.ظ

 

در این قسمت قرار است من هر روز تعداد زیادی ترفند رجیستر ویندوز را هر روز قرار بدهم که تعداد زیادی از آنها بدرد می خورد.

رجیستری چیست :

رجیستری پایگاه داده ای است با پیکر درختی که در آن اطلاعات مربوط به کامپیوتر ، کاربران ، ابزار جانبی متصل به کامپیوتر و نوع سیستم عامل آن.
برای وارد شدن به رجیستری باید ابتدا به منوی Start رفته و سپس گزینه ی Run را انتخاب کنید و در کادر مربوط به آن عبارت RegEdit را تایپ کنید و گلید enter را فشار دهید .
در رجیستری واژه هایی وجود دارد که شما باید آنها را بدانید :

1- کلید :
شاخه هایی که در سمت چپ پنجره ظاهر شده اند را کلید میگویند که یک کلید میتواند حاوی چند زیر شاخه باشد به عنوان مثال زیر کلید Software یکی از زیر کلید های کلید Hkey_Current_user میباشد .

2- داده یا متغیر :
به رشته ای از اطلاعات که در ناحیه سمت راست پنجره قرار میگیرد و محتویات کلید جاری را مشخص میکند داده یا متغیر میگویند یک داده از سه قسمت تشکیل میشوند : نام ، نوع داده یا متغیر و خود داده.

اینها چیزهایی بود که شما ها قبل از هر چیزی باید یاد می گرفتید و یک چیز مهم دیگه باقی مانده است و آن :

~~red:__قبل از ایجاد هر گونه تغییر در رجیستری ویندوز از آن یک نسخه پشتیبانی بگیرید.__~~

برای این کار بعد از ورود به ویرایش گر رجیستری شاخه اصلی ( my computer) را انتخاب و بعد از منوی file گزینه export... را انتخاب کنید و آن را در محل امنی ذخیره کنید . تا در صورت بروز مشکل در ویندوز دو بار بر روی آن کلیک کرده و یا از گزینه import رجیستری را باز یابی کنید.


منوی start را سریع تر کنید :

در منوی start زیر منوها پس از 400 میلی ثانیه ظاهر میشود که برای کاربرن حرفه ای ممکن است چند ثانیه طول بکشد شما میتوانید این زیر منوها را به سرعت برق ظاهر کنید آن هم با رفتن به سراغ کلید زیر ( البته قبلا از این کار یادم رفت بهتون بگم که باید از منوی start گزینه run را انتخاب کرده و سپس کلمه regedit را در آن وارد و ok را بزنید و حالا شما در رچیستری ویندوز هستید ) کلید زیر را در رجیستری پیدا کنید :
HKEY_CURRENT_USER\CONTROL PANEL\DESKTOP
در این جا فقره ی MENU SHOW DELAY را پیدا کنید مقدار این متغیر طول تاخیر منو را بر حسب میلی ثانیه از 0 تا 999 نشان میدهد که میتوانید با دادن مقدار 1 به آن سرعت آن را بسیار بسیار سریع کنید تا در نیم سوت زیر منوها ظاهر شوند

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها