عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ميزان واردات مرغ قابل توجه نيست؛ 3 تدبير براي تامين نياز شب عيد

ميزان واردات مرغ قابل توجه نيست؛ 3 تدبير براي تامين نياز شب عيد
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:00 ق.ظ

مدير عامل اتحاديه سراسري مرغداران كشور در گفت‌و‌گو با فارس خبر داد:
ميزان واردات مرغ قابل توجه نيست؛ 3 تدبير براي تامين نياز شب عيد

خبرگزاري فارس: مدير عامل اتحاديه سراسري مرغداران كشور از سه تدبير اساسي براي تامين مرغ شب عيد خبر داد و گفت: ميزان واردات گوشت مرغ 20 الي 30 هزار تن در سال است كه نسبت به توليد كشور رقم معني‌داري نيست.

حسين مقدم‌نيا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در خصوص تامين مرغ براي ايام عيد گفت: سالانه يك ميليون و 600 هزار تن توليد مرغ كشور است كه تقريبا با توجه به سرانه مصرف نياز كشور را تامين مي‌كند.
رئيس اتحاديه سراسري مرغداران كشور از پيش‌بيني هاي لازم براي افزايش تقاضا در آخر سال خبر داد و گفت: معمولا از نيمه دوم ديماه هر سال جوجه‌ريزي واحدها از سوي توليد كنندگان بيشتر مي‌شود كه تا آخر سال مرغ بيشتري به بازار روانه شود، از سوي ديگر با واردات جوجه زنده از كشورهاي اروپايي ميزان جوجه‌ريزي از يك ماه گذشته 86 ميليون عدد افزايش يافته كه براي عيد آماده عرضه به بازار خواهند شد.
مقدم‌نيا افزود: همچنين اخيرا 10 ميليون عدد تخم مرغ نطفه‌دار هم وارد كشور شده كه تا زمان عيد براي تحويل به بازار آماده خواهد شد.
مقدم‌نيا با بيان اينكه در سال جاري نگراني از كاهش توليدات نداريم، افزود: با ميزان توليد حاضر و ذخاير دولت و در كنار آن با توزيع مستقيم در ميادين، امسال گوشت مرغ به اندازه كافي و با قيمت مناسب عرضه خواهد شد.
مقدم‌نيا با بيان اينكه ذخاير گوشت مرغ از 15 - 10 اسفند وارد بازار خواهد شد، گفت: در مورد قيمت مرغ براي شب عيد، قرار توافق با وزارت بازرگاني است و در اين مورد نظر ما بين 3هزار و400 تا 3 هزار و500 تومان است.
وي گفت: مرغ 2 هزار و 750 توماني از ذخاير وزارت بازرگاني انجام مي‌شود و معمولا مرغداران حاضر به فروش با اين قيمت نيستند.
مدير عامل اتحاديه سراسري مرغداران كشور در پاسخ به اينكه با وجود توليد كافي، دليل واردات چيست، گفت: نهايت واردات گوشت مرغ 30 - 20 هزار تن در سال است كه نسبت به توليد رقم معني داري نيست و اين واردات با توجه به نياز كشور به صورت مقطعي انجام مي‌شود.
انتهاي پيام/م

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها