عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كارت‌هاي جديد سوخت ناوگان برون‌شهري با سهميه‌هاي متفاوت در راهند

كارت‌هاي جديد سوخت ناوگان برون‌شهري با سهميه‌هاي متفاوت در راهند
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:01 ق.ظ

تازه‌ترين اخبار سهميه سوخت ناوگان برون‌شهري در گفت‌وگوي افندي‌زاده با فارس؛
كارت‌هاي جديد سوخت ناوگان برون‌شهري با سهميه‌هاي متفاوت در راهند

خبرگزاري فارس: نماينده تام‌الاختيار وزارت راه در هدفمندي يارانه‌ها از تصويب ميزان حق كميسيون‌ هشت درصدي داخل پايانه و 10 درصدي خارج پايانه خبر داد و گفت: از ابتداي سال 1390 ميزان سهميه سوخت ناوگان برون‌شهري بر اساس عملكرد در كارت‌هاي جديد سوخت شارژ مي‌شود.

شهريار افندي‌زاده زرگري در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي با همكاري ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت و شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي به دنبال صدور كارت‌هاي جديد سوخت براي حمل و نقل برون‌شهري بر اساس طبقه‌بندي جديد تا پايان سال جاري است.
وي با بيان اينكه مبناي ميزان سوخت اين كارت‌هاي جديد بر اساس ميزان عملكرد خواهد بود، تصريح كرد: ميزان سوخت اختصاصي به هر ناوگان در حمل و نقل "بار " بر اساس تعداد بارنامه‌ها و در حمل و نقل "مسافر " بر اساس صورت وضعيت مسافر، در طول يك ماه و عملكرد سال گذشته ناوگان خواهد بود.
نماينده ويژه دولت در امر ترانزيت تصريح كرد: طبقه‌بندي جديد سهميه‌بندي سوخت بر اساس ميزان كاركرد ناوگان تعيين مي‌شود بدين ترتيب كه هر ناوگان كه ميزان سير بيشتري داشته باشد مي‌تواند از يك طبقه به طبقه جديد بالاتر كه سوخت بيشتري شامل آنها مي‌شود، منتقل شود.
نماينده تام‌الاختيار وزارت راه در هدفمند‌سازي يارانه‌ها ادامه داد: بنابراين در سال 1390 سهميه سوخت هر ناوگان بر اساس عملكرد و نه فقط نوع وسيله نقليه تعيين مي‌شود بدين معني كه اگر اتوبوسي براي جابه‌جايي مسافر در مسافت طولاني در نظر گرفته شده است سهميه سوخت بيشتري نسبت به اتوبوس‌هاي كه در مسافت‌هاي كوتاه اقدام به جابه‌جايي مسافر مي‌كنند، دريافت مي‌كند؛ همچنين كاميوني كه ميزان سير بالايي در جابه‌جايي كالا داشته است با كاميوني كه جابه‌جايي چنداني ندارد ميزان سهميه متفاوتي خواهد داشت.
رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي با بيان اينكه تعيين ميزان جديد سهميه سوخت در ستادي مشترك بين سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت و شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي بررسي مي‌شود، تصريح كرد: از سال 1390 سيستم حمل و نقل برون شهري از نظر كارت‌هاي جديد سوخت و ميزان سهميه از حمل و نقل درون شهري مجزا خواهد شد.

* سهميه سوخت فعلي ناوگان برون‌شهري

افندي‌زاده خاطرنشان كرد: هم‌ا‌كنون سهميه سوخت ناوگان حمل و نقل برون‌شهري بر اساس ميزان قبلي تعيين شده است بدين ترتيب كه براي كاميون هاي با ظرفيت كمتر از 10 تن، 80 ليتر در روز، براي كاميون‌هاي با ظرفيت بين 10 الي 20 تن، 180 ليتر در روز، براي كاميون‌هاي با ظرفيت 20 الي 30 تن، 250 ليتر در روز و براي كاميون‌هاي با ظرفيت 30 الي 50 تن و بيشتر، 300 ليتر در روز در نظر گرفته شده است.
وي تصريح كرد: سهميه سوخت ميني‌بوس‌‌ها نيز روزانه 80 ليتر و اتوبوس‌ها روزانه 300 ليتر است كه سقف روزانه مشخص شده است كه البته تا يك روز ذخيره‌سازي انجام مي‌شود.
رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي گفت: نرخ هر ليتر گازوئيل سهميه‌اي 1500 ريال است و درصورتي‌ كه راننده‌اي بيش از سهميه مصرف كند، بايد گازوئيل به نرخ هر ليتر 3500 ريال خريداري كند.
نماينده تام‌الاختيار وزارت راه در هدفمند‌سازي يارانه‌ها افزود: اين سهميه تا پايان سال بر اساس همين مقدار تعيين شده است.

* ميزان حق كميسيون‌ها هشت درصد داخل پايانه، 10 درصد خارج پايانه

افندي‌زاده اذعان داشت: پس از اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها آنچه كه درحمل و نقل برون‌شهري مورد سؤال قرار گرفت موضوع حق كميسيون‌هايي بود كه در برخي از شركت‌ها يا پايانه‌ها مطرح بود.
نماينده ويژه دولت در امر ترانزيت ادامه داد: طي بخشنامه‌اي كه از طرف كانون‌هاي حمل و نقل بار صورت گرفت هم‌اكنون اين حق كميسيون‌ها مشخص شده است كه هشت درصد در داخل پايانه‌ها و 10 درصد در خارج از پايانه‌ها خواهد بود؛ همچنين شركت‌ها و كارخانجاتي كه با ناوگان قرارداد دارند، حق كميسيون‌هاي آنها بسته به نوع قرارداد خواهد بود.
رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي با بيان اينكه هرگونه افزايش قيمتي نسبت به حق كميسيون تعيين شده مورد بازخواست قرار مي‌گيرد، تصريح كرد: نظارت در اين‌باره صورت مي‌گيرد اما كساني كه مداركي مستند دال بر عدم رعايت قانون در اخذ حق كميسيون ارايه دهند، شركت متخلف بر اساس كميسيون ماده 12، با توجه به تخلف از يك ماه تا يك سال تعطيل مي‌شود.
نماينده تام‌الاختيار وزارت راه در هدفمند‌سازي يارانه‌ها تصريح كرد: به زودي گشت‌هاي مشترك سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي، سازمان تعزيرات حكومتي و سازمان حمايت از مصرف كنندگان و توليد‌كنندگان به نظارت دقيق خواهند پرداخت.

* همكاري رانندگان در اجراي قانون هدفمندسازي بي‌نظير بود

افندي‌زاده با بيان اينكه كارت‌هاي هوشمند ناوگان در تعيين ميزان سهميه گازوئيل در كارت‌هاي جديد سوخت مؤثر است، اذعان داشت: در زمينه حمل و نقل برون‌شهري روندي مناسب در عملكرد طي دو ماه اخير داشته‌ايم.
نماينده ويژه دولت در امر ترانزيت ضمن اشاره به اينكه با هماهنگي تشكل‌هاي صنفي حمل و نقل، موانع و مشكلات پيش‌رو برطرف شد، اضافه كرد: مشكل سهميه سوخت ناوگان تقريباً برطرف شده، هيچ باري دركشور روي زمين نمانده و جابه‌جايي مسافران به طرز بهينه‌اي انجام شده است.
رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي با بيان اينكه در مرحله اول اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها موفقيت مطلوبي كسب شد، خاطرنشان كرد: درمجموع شركت‌هاي حمل و نقل عمومي جاده‌اي اعم از بار و مسافر همكاري مناسبي با دولت در اجراي قانون هدفمند‌سازي يارانه‌ها داشتند و جاي تشكر و قدرداني از تمامي تشكل‌هاي صنفي، رانندگان و بخصوص مردم دارد.
انتهاي پيام/ص

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها