عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پيشنهاد جايگزيني تامين ‌اجتماعي با افزايش دستمزد مغاير قانون است

پيشنهاد جايگزيني تامين ‌اجتماعي با افزايش دستمزد مغاير قانون است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:02 ق.ظ

عضو شوراي عالي كار در گفت‌وگو با فارس:
پيشنهاد جايگزيني تامين ‌اجتماعي با افزايش دستمزد مغاير قانون است

خبرگزاري فارس: نماينده كارگران در شوراي عالي كار با بيان اينكه نظر دولت براي پوشش تامين اجتماعي شفاف نيست، گفت: اين مقوله بيشتر جنبه مصرفي دارد و نمي‌تواند جايگزين مزد شود.

ولي‌الله صالحي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا»، در خصوص اظهارات وزير اقتصاد مبني براي پيشنهاد جايگزيني پوشش تامين اجتماعي به جاي افزايش دستمزد، اظهار داشت: بايد منظور وزير اقتصاد از پوشش تامين اجتماعي به صورت شفاف مطرح شود كه تا چه سطحي از اين خدمات را تامين خواهد كرد ولي اعتقاد اين است كه بحث كار و توليد بايد به گونه‌اي باشد كه كارگر آن تامين شود.
وي افزود: افزايش مزد مطرح شده از سوي نمايندگان كارگري، طبق قانون است و در برابر ميزان كار كمي و كيفي كارگر پرداخت مي‌شود.
اين عضو شوراي عالي كار با بيان اينكه در بخش كار و توليد مخصوصا در بخش صنعت بهترين شيوه توجه به توليد است، گفت: تسهيلات و اعتباراتي كه به بخش توليد پرداخت مي‌شود با بهره پايين باشد تا موجب رونق توليد و حل مشكلات بنگا‌ه‌ها شود.
اين فعال كارگري تاكيد كرد: حمايت‌هاي دولتي بايد به سمت رونق توليد برود كه در نتيجه منجر به بهبود وضعيت كارگر مي‌شود.
به گفته عضو كانون عالي شوراهاي اسلامي كار، در صورتي كه نظارت، حمايت و كنترل مناسب از سوي دولت براي حمايت از توليد صورت بگيرد چند برابر اثرات آن براي كارگر قابل لمس خواهد بود.
صالحي در خصوص مباحث تامين اجتماعي تصريح كرد: اين مقوله بيشتر جنبه مصرفي دارد و نمي‌تواند جايگزين مزد شود و مباحث تامين اجتماعي موضوع جنبي و فرعي كارگر است.
وي ادامه داد: دستمزد بر اساس ارزش افزوده و كار انجام شده پرداخت مي‌شود و همچنين رونق توليد و پايين آوردن قيمت تمام شده كالا را به همراه دارد.
به گفته اين فعال كارگري، مباحث تامين اجتماعي در جامعه ميان كارمند و كارگر عموميت دارد و زماني كه رابطه كار و توليد و دستمزد نزديكتر شود مي‌توان انتظار كاهش تورم را داشت.
وي افزود: دولت با اجراي هدفمندي يارانه‌ها كمك به توليد را افزايش دهد تا كار و دستمزد متعادل شود.
انتهاي پيام/ص

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها