عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عسگري: نمي‌توان درباره صحت گل پرسپوليس نظر داد

عسگري: نمي‌توان درباره صحت گل پرسپوليس نظر داد
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:04 ق.ظ

تصويربرداري مسابقات در شهرستان‌ها مناسب نيست
عسگري: نمي‌توان درباره صحت گل پرسپوليس نظر داد

خبرگزاري فارس: سرپرست كميته داوران فدراسيون فوتبال گفت: به دليل تصويربرداري نامناسب نمي‌توان درباره صحت گل اول پرسپوليس برابر شاهين نظر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس، حسين عسگري در مورد قضاوت داوران در هفته بيست و سوم اظهار داشت: داوران اشتباهات تاثيرگذار در نتيجه بازي نداشتند. در دو هفته اي كه گذشت خوشبختانه داوران سربلند از بازي ها خارج شدند و اشتباهات تاثيرگذار در نتيجه بازي نداشتند. در فوتبال اشتباهات داوري جزئي از بازي است كه اگر در نتيجه بازي اثر داشته باشد مي توانيم داور را براساس آن اشتباه تنبيه كنيم اما به نظر من كيفيت اشتباه مهم است اگر داوري پنالتي غلط و يا آفسايد اشتباهي را بگيرد نتيجه بازي را با آن اشتباه رقم زده است. ما براساس اشتباهات داوران است كه عملكرد آنها را خيلي خوب، خوب، متوسط و ضعيف ارزيابي مي كنيم.
وي ادامه داد: خوشبختانه در اين سه هفته درست از داوران استفاده شده و انگيزه داوران بهتر به كار گرفته شده است. البته اين بدان معني نيست كه بگويم داوران اشتباهي نداشتند. به عنوان مثال در هفته گذشته دو صحنه مشكوك بوده كه يكي مربوط به بازي پاس همدان و سپاهان است كه پاسي ها عقيده داشتند توپشان از خط رد شده و تصميم كمك داور نادرست بوده، اما با بازبيني فيلم مشخص شد كه تصميم درست بوده و توپ از خط رد نشده است.

عسگري تصريح كرد: صحنه دوم در بازي پرسپوليس و شاهين بوده كه گل اول سرخپوشان در شرايط مشكوك به آفسايد به ثمر رسيده است. البته متاسفانه فيلم اصلا واضح نيست و معلوم نيست كه هنگام ضربه زدن سپهر حيدري در شرايط مساوي با آخرين مدافع شاهين بوده يا جلوتر و عقب تر بوده. همچنين پيش از اينكه توپ به سپهر حيدري برسد يك مهاجم پرسپوليس و يك مدافع شاهين به هوا بلند شدند كه معلوم نمي شود توپ به سر كدام يك برخورد كرده و به سپهر حيدري رسيده است و بايد فيلم را دوباره ببينيم. ناظر داوري گفته صحنه سريع، حساس و غيرقابل تشخيصي بوده كه بايد بازبيني شود و نظر قطعي داده شود. متاسفانه تصويربرداري بازي ها در شهرستان ها زياد مطلوب نيست و به همين دليل تشخيص صحنه هاي مشكوك در شهرستان ها، كار سختي است.

عسگري درباره برگزاري كارگاه در دومين همايش مربيان برتر فوتبال ايران گفت: كار بسيار خوبي از سوي كميته آموزش انجام شد كه براي فوتبال موثر است و بايد تداوم داشته باشد و فوتبال ايران نياز به مطالب و آگاهي هاي جديد دارد كه بايد منتقل شود. ما در كارگاه درباره قوانين بازي اطلاعات جديد و تغييرات قانون فوتبال، مسئوليت داور چهارم و همچنين ضربات پنالتي و چگونگي درست پنالتي زدن و تغييراتي كه در اين باره پيش آمده، با پخش فيلم هاي آموزشي اين كارگاه را برگزار كرديم.
وي افزود: حقيقتا بايد بگويم فوتبال را نمي شود كتابي و از روي قانون قضاوت كرد. يك مثال براي شما مي آورم، آيا همه داوران پرتاب اوت را دقيقا از آنجايي كه توپ به اوت رفته اجرا مي كنند مسلما اگر اين كار را بكنند بازي 2 ساعت ديرتر به پايان مي رسد. به نظر من داوران بايد قوانين را به صورت روان شناسي اجرا كنند و بازي ها را طوري مديريت كنند كه قانون اجرا شود. بحث پنالتي و نحوه زدن آن يك بحث جهاني است كه دقيقا مثل پرتاب اوت است. اگر بخواهد دقيق اجرا شود همين كه بازي به طول مي انجامد و همين كه بازي به جنجال كشيده مي شود.

عسگري گفت:‌ فوتبال با قضاوت كتابي هيجانش را از دست مي دهد. در تمام جهان داوران در هنگام پنالتي زدن بايد طوري عمل كند كه پس از اينكه پنالتي به گل تبديل شد يا نشد پاسخ براي دادن داشته باشد. بايد داوران در حين ضربه زدن بازيكن در پنالتي به ورود ديگر بازيكنان به محوطه جريمه دقت كنند از حدي تجاوز نكنند. البته گفتم كه اين مسئله يك مسئله جهاني است و روي آن بحث هاي زيادي مطرح شده است.
انتهاي پيام/

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها