عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ورود بخش خصوصي امكان صادرات انرژي را فراهم مي‌كند

ورود بخش خصوصي امكان صادرات انرژي را فراهم مي‌كند
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:05 ق.ظ

عضو هيئت رئيسه مجلس‌:
ورود بخش خصوصي امكان صادرات انرژي را فراهم مي‌كند

خبرگزاري فارس: عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي گفت: ورود بخش خصوصي در توليد انرژي و برق امكان صادرات را فراهم مي‌كند.‌

حجت‌الاسلام حسين سبحاني‌نيا‌ در آستانه برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي كسب‌وكار در تجارت انرژي الكتريكي(برق) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: اقداماتي در حوزه‌هاي مختلف در بخش خصوصي و بازار بورس نفت، آهن‌آلات و فلزات انجام گرفته كه سبب رونق بازار اقتصاد شده است.
عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: اين اقدامات تأثيرات خوبي داشته است و هم اكنون شاهد فعاليت‌هاي اقتصادي و رشد خوبي دربازار بورس هستيم.
وي با اشاره به برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي(برق) در مشهد‌ افزود: تا پايان اسفندماه در دهه نخست نشستي پيرامون بخش خصوصي برق برگزار مي‌شود كه قطعا امر مثبتي خواهد بود.
نماينده مردم نيشابور در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه ايران جزو پرمصرف‌ترين كشورهاي دنيا در حوزه انرژي و برق است، تصريح كرد: اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها سبب صرفه‌جويي در خانوارها و مصرف كمتر آنها در زمينه انرژي شده است.
عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي همچنين در ادامه سخنان خود در راستاي استفاده بهينه از انرژي‌ خاطرنشان كرد: در اين راستا بايد از وسايل كم مصرف و استاندارد براي كاهش مصرف استفاده شود.
سبحاني‌نيا تصريح كرد: ورود بخش خصوصي در توليد برق و انرژي ممكن است فرصت‌هايي را براي صادرات برق و انرژي ايجاد كند كه به دليل گستردگي استان خراسان رضوي و همچنين تردد زائر و هم مرزي با كشورهاي همجوار و گمركات موجود ظرفيت توليد انرژي و صادرات استان را افزايش مي‌دهد.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجه مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه در اواخر امسال ميزان 50 درصد از نيروهاي اتمي بوشهر وارد مدار مي‌شود، افزود: در حال حاضر در كشور شرايط خوبي را در ميزان توليد و مصرف انرژي برق وجود دارد و تقريبا توليد‌ و مصرف با هم متعادل است.
وي همچنين افزود: برنامه‌هايي نيز در خصوص استفاده و راه‌اندازي نيروگاه‌هاي بادي و آبي و هسته‌اي در دست اقدام است.
وي در ادامه گفت: بر همين اساس بايد تشويق‌هاي دولت براي بخش خصوصي در زمينه توليد برق و انرژي افزايش يابد تا چشم‌انداز روشن‌تري را ايجاد كند.
سبحاني‌نيا در پايان بيان كرد: حركت رو به رشدي در انرژي و برق شكل گرفته و استان خراسان‌رضوي نيز با وجود نيروگاه نيشابور، طوس و ديگر نيروگاه‌هاي مهم استان زمينه‌هاي خوبي را داراست.
به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت الكتريكي(برق) چهارم و پنجم اسفندماه سال‌جاري توسط شركت مهندسي انتقال نيرو و مخابرات شرق كشور(مهام شرق) و همچنين مشاركت هيئت تنظيم بازار برق كشور، شركت مديريت شبكه برق ايران، شركت بورس كالاي ايران، شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران، شركت سرمايه‌گذاري صنايع برق و آب صبا، بانك تجارت و بانك توسعه صادرات در هتل پرديسان مشهد برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/م10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها