عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

كرايه‌ها امسال افزايش نمي‌يابد

كرايه‌ها امسال افزايش نمي‌يابد
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:06 ق.ظ

در استان سمنان؛
كرايه‌ها امسال افزايش نمي‌يابد

خبرگزاري فارس: مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان گفت: كرايه‌هاي ناوگان حمل و نقل جاده‌اي در اين استان در بخش مسافر امسال افزايش نمي‌يابد.

داود فهندژسعدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: سازمان حمل و نقل و راهداري كشور با هماهنگي صنوف‌، رانندگان و اتحاديه‌ها تصميم گرفته است تا افزايش نرخ هرساله را كه در حوزه ناوگان حمل و نقل به طور ميانگين 20 درصد ايجاد مي‌شده است، امسال شاهد نباشيم.
وي ادامه داد: اين افزايش نرخ‌ها به اين علت صورت مي‌گرفت كه مشكل يكسر خالي ناوگان حمل و نقل عمومي تا حدودي پوشش داده شود اما امسال به خاطر حساسيت‌هايي كه وجود دارد و به منظور حمايت بيشتر از قانون هدفمندسازي يارانه‌ها، اين افزايش ترخ صورت نمي‌گيرد.

* هدفمندي يارانه‌ها در بخش حمل و نقل موفق بود
مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان تصريح كرد: اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها در كشور بسيار موفق بوده و سمنان جزو استان‌هاي پيشرو در راستاي اجرايي ساختن اين قانون است.
وي ادامه داد: رانندگان و شركت‌هاي حمل و نقل مسافر و بار در اين استان تا امروز هيچ بار و مسافري را روي زمين معطل نگذاشته‌اند و فعاليت آنها در دو ماهه گذشته پس از اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها بسيار جاي تقدير دارد.
فهندژسعدي ادامه داد: رئيس جمهوري به طور ويژه‌اي از بخش حمل و نقل و رانندگان حمايت و از خدمات آنها در ماه‌هاي اخير قدرداني كرده‌اند گرچه شرايط اقتصادي براي بخش حمل و نقل مقداري سخت شده است.
وي تصريح كرد: اما در همين شرايط سخت نيز بسياري از رانندگان كه از اعضاي اصلي بسيج و مدافعان نظام محسوب مي‌شوند و اعتقاد راسخي به برنامه‌هاي دولت دارند، همراهي و همگامي خود را با دولت نشان داده‌اند.
مديركل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان سمنان ادامه داد: فعاليت در بخش حمل و نقل در اين مدت گرچه براي رانندگان چندان مقرون به صرفه نبوده است اما آنها به حداقل‌ها اكتفا كرده‌اند و با اجراي قانون هدفمندسازي يارانه‌ها، تحول عظيمي در بخش حمل و نقل صورت گرفته است.
فهندژسعدي ادامه داد: 96 درصد ناوگان حمل و نقل عمومي در جاده‌ها در اختيار بخش خصوصي است و دولت سهم زيادي در اين بخش ندارد و بيشتر سرمايه‌گذاري‌هاي دولتي در حوزه هوايي و ريلي بوده است.
وي تصريح كرد: گرچه در حوزه‌هاي ريلي و هوايي بيشتر فعاليت‌ها تحت مديريت و حمايت دولت انجام مي‌شود، اما در حوزه جاده‌اي اين رانندگان و بخش خصوصي هستند كه برنامه‌ها را پيش مي‌برند.
استان سمنان با داشتن 8 هزار و 612 كيلومتر راه شامل بزرگراه، راه اصلي، راه فرعي و راه روستايي يكي از استان‌هاي پهناور كشور است.
با بهره‌برداري از طرح‌هاي سفر رهبري و دو سفر رياست جمهوري، استان سمنان يكي از مترقي‌ترين استان‌هاي كشور در حوزه راه است.
استان سمنان پنجمين استان وسيع كشور با طول بيش از 600 كيلومتر است كه بافت اجتماعي استان در طول اين مسير شكل گرفته است.
‌مسافت بين شهرستان‌هاي بزرگ استان سمنان حداقل 100 كيلومتر بوده و در ضمن استان سمنان در مسير اصلي مسافرت‌هاي كشور قرار گرفته است.
مسافراني كه قصد تشرف به بارگاه امام رضا‌ (ع) را دارند، بايد از استان ما عبور كرده و در هنگام بازگشت نيز استان سمنان مسير اصلي اكثر مسافران است.
خستگي و خواب‌آلودگي رانندگان در جاده‌هاي استان سمنان بيشتر است.
انتهاي پيام/ل10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها