عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

230 طرح فاضلاب در كشور در حال انجام است

230 طرح فاضلاب در كشور در حال انجام است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:06 ق.ظ

مديرعامل شركت آب و فاضلاب:
230 طرح فاضلاب در كشور در حال انجام است

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: در بخش فاضلاب حدود 230 طرح در كل كشور در حال اجراست.

سيدمهدي ثمره‌هاشمي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: هم‌اكنون جمعيت زيرپوشش فاضلاب شهر تهران حدود 28 درصد بوده كه رقم پاييني است.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب تصريح كرد: با طرح‌هايي كه اجرا كرديم و تا پايان تابستان سال آينده بهره‌برداري مي‌شود، حدود 50 درصد از جمعيت 9 ميليوني تهران زيرپوشش شبكه فاضلاب قرار مي‌گيرند.
وي افزود: 620 ميليون دلار از وام بانك جهاني براي اجراي طرح‌هاي آب و فاضلاب استفاده كرده‌ايم و 500 ميليون يورو وام از بانك توسعه اسلامي براي طرح‌هاي فاضلابي شهرهاي كاشان و قم و فاضلاب 110 روستاي كشور گرفته شده است.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: شركت آب و فاضلاب كشور در دو بخش عمده كار انجام مي‌دهد كه آبرساني و جمع‌آوري و دفع بهداشتي فاضلاب است.
ثمره‌هاشمي اضافه كرد: در هر دو بخش، طرح‌هاي بزرگ و مهمي در كشور داريم و با جديت اين طرح‌ها را دنبال مي‌كنيم.
وي بيان كرد: يكي از مهم‌ترين طرح‌هاي آبرساني شامل آبرساني از سرشاخه‌هاي دز براي استان قم است كه با هزينه بيش از 5 هزار ميليارد ريال اجرا شده و مرحله آبرساني اضطراري آن تا پايان اسفند به نتيجه مي‌رسد.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: خط غدير در خوزستان اجرا شده و از كرخه و دز آب را براي 12 شهر استان خوزستان تامين مي‌كند.
وي تصريح كرد: اين طرح يك هزار و 300 ميليارد تومان هزينه داشته است كه بخش اضطراري آن يعني آبرساني به خرمشهر و آبادان با حضور رئيس جمهور افتتاح شد و در حال بهره‌برداري است و ادامه طرح در پنج سال آينده اجرايي مي‌شود.
ثمره‌هاشمي تصريح كرد: طرح بزرگ و مهم ديگر، خط آبرساني به شهرهاي حاشيه خليج فارس بوده كه از سد كوثر در استان كهگيلويه و بويراحمد به پنج استان به طول 760 كيلومتر آبرساني مي‌شود و آب را از سد كوثر تا بندر لنگه مي‌رساند.
وي تاكيد كرد: از ديگر طرح‌هاي اين بخش، آبرساني از زرينه‌رود به تبريز، خط دوم آبرساني به زاهدان و خط انتقال آب از سد دوستي به مشهد مقدس كه شش مترمكعب در ثانيه آبرساني انجام مي‌دهد، را مي‌توان نام برد.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: تا يك سال ديگر و با پايان مطالعات اوليه، طرح آبرساني از درياي خزر به استان سمنان اجرايي مي‌شود.
ثمره‌هاشمي در مورد صرفه‌جويي در مصرف آب بعد از اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها افزود: بعد از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، 10 درصد در مصرف آب صرفه‌جويي شده است كه در دو ماه آينده آمار دقيق‌تري از آن ارائه مي‌شود.
انتهاي پيام/ل10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها