عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

230 طرح فاضلاب در كشور در حال انجام است

230 طرح فاضلاب در كشور در حال انجام است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:06 ق.ظ

مديرعامل شركت آب و فاضلاب:
230 طرح فاضلاب در كشور در حال انجام است

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: در بخش فاضلاب حدود 230 طرح در كل كشور در حال اجراست.

سيدمهدي ثمره‌هاشمي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: هم‌اكنون جمعيت زيرپوشش فاضلاب شهر تهران حدود 28 درصد بوده كه رقم پاييني است.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب تصريح كرد: با طرح‌هايي كه اجرا كرديم و تا پايان تابستان سال آينده بهره‌برداري مي‌شود، حدود 50 درصد از جمعيت 9 ميليوني تهران زيرپوشش شبكه فاضلاب قرار مي‌گيرند.
وي افزود: 620 ميليون دلار از وام بانك جهاني براي اجراي طرح‌هاي آب و فاضلاب استفاده كرده‌ايم و 500 ميليون يورو وام از بانك توسعه اسلامي براي طرح‌هاي فاضلابي شهرهاي كاشان و قم و فاضلاب 110 روستاي كشور گرفته شده است.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: شركت آب و فاضلاب كشور در دو بخش عمده كار انجام مي‌دهد كه آبرساني و جمع‌آوري و دفع بهداشتي فاضلاب است.
ثمره‌هاشمي اضافه كرد: در هر دو بخش، طرح‌هاي بزرگ و مهمي در كشور داريم و با جديت اين طرح‌ها را دنبال مي‌كنيم.
وي بيان كرد: يكي از مهم‌ترين طرح‌هاي آبرساني شامل آبرساني از سرشاخه‌هاي دز براي استان قم است كه با هزينه بيش از 5 هزار ميليارد ريال اجرا شده و مرحله آبرساني اضطراري آن تا پايان اسفند به نتيجه مي‌رسد.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: خط غدير در خوزستان اجرا شده و از كرخه و دز آب را براي 12 شهر استان خوزستان تامين مي‌كند.
وي تصريح كرد: اين طرح يك هزار و 300 ميليارد تومان هزينه داشته است كه بخش اضطراري آن يعني آبرساني به خرمشهر و آبادان با حضور رئيس جمهور افتتاح شد و در حال بهره‌برداري است و ادامه طرح در پنج سال آينده اجرايي مي‌شود.
ثمره‌هاشمي تصريح كرد: طرح بزرگ و مهم ديگر، خط آبرساني به شهرهاي حاشيه خليج فارس بوده كه از سد كوثر در استان كهگيلويه و بويراحمد به پنج استان به طول 760 كيلومتر آبرساني مي‌شود و آب را از سد كوثر تا بندر لنگه مي‌رساند.
وي تاكيد كرد: از ديگر طرح‌هاي اين بخش، آبرساني از زرينه‌رود به تبريز، خط دوم آبرساني به زاهدان و خط انتقال آب از سد دوستي به مشهد مقدس كه شش مترمكعب در ثانيه آبرساني انجام مي‌دهد، را مي‌توان نام برد.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب گفت: تا يك سال ديگر و با پايان مطالعات اوليه، طرح آبرساني از درياي خزر به استان سمنان اجرايي مي‌شود.
ثمره‌هاشمي در مورد صرفه‌جويي در مصرف آب بعد از اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها افزود: بعد از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، 10 درصد در مصرف آب صرفه‌جويي شده است كه در دو ماه آينده آمار دقيق‌تري از آن ارائه مي‌شود.
انتهاي پيام/ل10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها