عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

موافقت با ايجاد مركز تحقيقات فيزيوتراپي در سمنان

موافقت با ايجاد مركز تحقيقات فيزيوتراپي در سمنان
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:06 ق.ظ

رئيس دانشگاه علوم پزشكي سمنان خبر داد:
موافقت با ايجاد مركز تحقيقات فيزيوتراپي در سمنان

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني سمنان گفت: با راه‌اندازي مركز تحقيقات فيزيوتراپي در سمنان موافقت شده است و اين مركز فعاليت خود را آغاز مي‌كند.

مجيد جديدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: در حوزه آموزشي، تغييرات جديدي در رشته‌هاي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني سمنان رخ داده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني سمنان اضافه كرد: با ايجاد رشته‌هاي دكتراي بيوتكنولوژي، كارشناسي‌ارشد آناتومي و كارشناسي‌ارشد ايمني‌شناسي (ايمونولوژي) در اين دانشگاه موافقت شده است.
جديدي گفت: تاسيس مركز تحقيقات فيزيوتراپي نيز جزو مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي است.

* 52 مصوبه حاصل سفرهاي استاني دولت به سمنان
وي اظهار داشت: در بخش مصوبات سفرهاي استاني رئيس جمهوري و هيئت دولت به استان سمنان شاهد رشد چشمگيري در شاخص‌ها هستيم و با اجراي اين مصوبه‌ها، نقايص موجود در اين بخش به حداقل ممكن مي‌رسد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني سمنان گفت: در دور نخست سفر هيئت دولت به استان سمنان در بخش بهداشت و درمان در مجموع، 22 مصوبه به تاييد نهايي رسيد.
جديدي اظهار داشت: در هر يك از سفرهاي دور دوم و سوم هيئت دولت به سمنان نيز 15 مصوبه مورد تاييد قرار گرفت و هم‌اكنون در دست اجراست.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني سمنان اضافه كرد: در سفر دور نخست هيئت دولت به سمنان، طرحي كه در بخش بهداشت و درمان آغاز نشده باشد، نداريم.
جديدي گفت: تعدادي از طرح‌ها متاسفانه دچار وقفه‌هايي در زمان اجرا شده‌اند كه آن نيز در دست پيگيري است.
وي همچنين اظهار داشت: براساس قانون، بايد 40 درصد هزينه بيمارستان‌ها از محل درآمدهاي اختصاصي آنها و 60 درصد بقيه توسط درآمدهاي عمومي دولت تامين شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني سمنان گفت: ضريب اشغال تخت‌هاي بيمارستاني در كشور، 60 درصد و در سمنان بيش از 61 درصد است.

* 3 بيمارستان آردان، دامغان و مهديشهر ضررده هستند
جديدي همچنين گفت: سه بيمارستان 11 محرم دامغان، امام حسين (ع) آرادان و 15 خرداد مهديشهر جزو بيمارستان‌هاي ضررده زيرپوشش اين دانشگاه هستند و هزينه‌هاي آنها از محل درآمدهاي بيمارستان‌هاي بزرگ‌تر تامين مي‌شود.
وي تصريح كرد: تعرفه‌ها در سال جاري و پس از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها هيچ تغييري نكرده و اين قانون تاثيري در عملكرد بيمارستان‌ها و واحدهاي درماني نداشته است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني سمنان افزود: براي سال آينده نيز مقرر شده است تا شرح هزينه‌هاي بيمارستان‌ها جمع‌آوري شود و با توجه به اينكه بخشي از درآمدهاي حاصل از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها به بخش بهداشت و درمان اختصاص مي‌يابد، نبايد مشكلي در اين زمينه وجود داشته باشد.
جديدي بيان داشت: دولت 10 درصد از درآمدهاي حاصل از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها را به بخش بهداشت و درمان اختصاص مي‌دهد و كمك‌هاي مالي شرايط را بهبود مي‌بخشد.
انتهاي پيام/ل10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها