عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

17 تعاوني خدماتي در نهبندان فعال است

17 تعاوني خدماتي در نهبندان فعال است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:07 ق.ظ

سرپرست اداره تعاون نهبندان:
17 تعاوني خدماتي در نهبندان فعال است

خبرگزاري فارس: سرپرست اداره تعاون نهبندان گفت: 17 تعاوني فعال خدماتي با 135 نفر اشتغالزايي و 131 نفر عضو در شهرستان نهبندان زيرپوشش اين نهاد قرار دارند.

محمدمهدي راستگو امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در نهبندان اظهار داشت: بخش تعاون و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادي بسياري از كشورها امري كاملاً روشن است و بخش خدمات نخستين بخش توسعه اقتصادي در كشورها است كه براي پايداري فرايند رقابت‌پذيري جهاني بايد به شكل مستمر و جهشي به آن توجه كرد.

* سرمايه‌گذاري در توسعه منابع انساني لازمه رشد بخش خدمات
سرپرست اداره تعاون نهبندان از جمله لازمه‌هاي رشد و توسعه پايدار بخش خدمات را سرمايه‌گذاري در توسعه منابع انساني، توجه بر مشتري‌مداري و استفاده مؤثر از فناوري دانست و تصريح كرد: ارتباط اين بخش با فريند توليد، تداوم مصرف و فرايند توسعه اقتصادي از دلايل اهميت اين بخش به شمار مي‌آيد.
راستگو با بيان اينكه از بعد اشتغال نيز فعاليت‌هاي خدماتي در بخش تعاون كشور با توجه به ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي بالاي اين بخش مي‌تواند به طور ويژه مورد توجه قرار گيرد، افزود: تقسيم‌بندهاي انجام شده از فعاليت‌هاي خدماتي در بخش تعاون نشانگر متنوع بودن اين حوزه و فعاليت در زمينه‌هاي گوناگون است.
وي ادامه داد: از عمده‌ترين گرايش‌ها در تعاوني‌هاي خدماتي مي‌توان به خدمات بهداشتي، ورزشي، فرهنگي، مدارس، خدمات آموزشي، رايانه‌اي، چاپ و نشر، گردشگري، فني مهندسي، مشاوره، بيمه، زيست‌محيطي، توزيع آب و برق، راهداري، انبارداري، بسته‌بندي، ملي و اعتباري، صنوف خدماتي و مخابراتي اشاره كرد.

* وجود فناوري‌هاي نوين عمده فرصت توسعه تعاوني‌هاي خدماتي
سرپرست اداره تعاون نهبندان با اشاره به اينكه در حال حاضر فرصت‌ها و نقاط قوت زيادي براي توسعه تعاوني هاي خدماتي وجود دارد، گفت: جايگاه بخش تعاون در قانون اساسي و سياست‌هاي كلي اصل 44، زودبازده بودن طرح‌هاي خدماتي نسبت به ساير طرح‌ها و وجود سياست كاهش تصدي‌هاي دولت به ويژه در بخش خدمات از مهم‌ترين فرصت‌هاي توسعه تعاوني‌هاي خدماتي است.
راستگو اظهار داشت: وجود فناوري‌هاي نوين اطلاعاتي و تسهيل در فرايند كاري، تخصصي شدن و تقسيم فعاليت‌ها در كشور كه سبب رشد بخش خدمات مي‌شود و برنامه‌ريزي كارآمد و صحيحي كه عاملي براي رشد اقتصاد تعاون در بخش خدماتي است از ديگر نقاط قوت توسعه تعاوني‌هاي خدماتي محسوب مي‌شود.
وي افزود: مقام معظم رهبري در ارتباط با تعاون مي‌فرمايند تعاون چشمه جوشان اشتغال است.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها