عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فاز نخست پروژه آبرساني به قم افتتاح مي‌شود

فاز نخست پروژه آبرساني به قم افتتاح مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:08 ق.ظ

فرودين ماه سال‌ آينده؛
فاز نخست پروژه آبرساني به قم افتتاح مي‌شود

خبرگزاري فارس: مدير‌عامل شركت آب منطقه‌اي قم از بهره‌برداري از فاز نخست پروژه آبرساني از سرشاخه‌هاي دز به استان قم در فروردين ماه سال آينده خبر داد.

سيد حسن رضوي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به اجراي پروژه آبرساني از سر شاخه‌هاي دز به استان قم اظهار داشت: پروژه آبرساني به استان قم در دو فاز انجام مي‌شود كه فاز نخست آن تا فرودين ماه آماده خواهد شد.
وي با بيان اينكه اين پروژه بر اساس جدول زمان‌بندي و پيش‌بيني‌هاي انجام شده در حال پيشرفت است، عنوان داشت: فاز نخست پروژه آبرساني از سر شاخه‌هاي دز به قم در مرحله نصب‌ شيرآلات، تست و آبگيري است.
مدير‌عامل شركت آب منطقه‌اي قم ادامه داد: با تمام شدن فاز نخست اين پروژه 2.5 متر‌مكعب آب در هر ثانيه از سرشاخه‌هاي دز به تصفيه‌خانه قم منتقل مي‌شود و اين آب گوارا در اختيار شهروندان قرار خواهد گرفت.
وي با اشاره به سفر هيئت دولت به استان قم خاطر نشان كرد: در سفر قبلي هيئت دولت به قم، معاون اول رئيس جمهور اعلام كرد كه پروژه در فرودين ماه براي بهره‌برداري آماده مي‌شود كه اگر سفر بعدي هيئت دولت در فرودين ماه اتفاق بيافتد، اين پروژه نيز با حضور رئيس‌جمهور افتتاح خواهد شد.
رضوي با بيان اينكه يك‌هزار و 900 متر از طول مسير فاز دوم اين پروژه باقي مانده است، بيان داشت: با تمام شدن اين مسير و اتمام سد كوچري پيش‌بيني مي‌شود كه تا سال 91، فاز دوم پروژه آبرساني از سر شاخه‌هاي دز به استان نيز به بهره‌برداري برسد.
وي عنوان كرد: اعتبار 70 ميليارد ريالي خشكسالي در سفر مقام معظم رهبري به اين پروژه اختصاص داده شد و اگر اين اعتبار در اختيار ما قرار بگيرد و مشكلي جانبي ديگري مانند سرما نداشته باشيم،‌ فروردين ‌ماه فاز نخست اين پروژه افتتاح مي‌شود.

* تاكنون 450 ميليارد تومان به پروژه آبرساني قم اختصاص داده شده است
مدير‌عامل شركت آب منطقه‌اي قم تصريح كرد: وزارت نيرو در تلاش است كه اين پروژه هر‌چه سريع‌تر افتتاح شود و تاخيري در اجراي آن به وجود نيايد.
وي در بخش‌ ديگري از سخنانش با اشاره به اعتبارات پروژه آبرساني به قم بيان داشت: تاكنون 230 ميليون يورو ارز، 92 ميليون يورو تسهيلات از بانك توسعه و حدود 450 ميليارد تومان اعتبار ريالي به اين پروژه اختصاص داده شده است.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها