عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

80 مركز جامعة‌المصطفي العالميه در جهان فعال است

80 مركز جامعة‌المصطفي العالميه در جهان فعال است
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:09 ق.ظ

رئيس مركز مطالعات طلاب و خانواده‌هاي جامعة‌المصطفي:
80 مركز جامعة‌المصطفي العالميه در جهان فعال است

خبرگزاري فارس: رئيس مركز مطالعات طلاب و خانواده‌هاي جامعة‌المصطفي العالميه گفت: 80 مركز وابسته به جامعة‌المصطفي العالميه در جهان فعاليت مي‌كنند.

حجت‌الاسلام رضا شاكري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به فعاليت‌هاي جامعة‌المصطفي العالميه اظهار داشت: اين مركز وظيفه تعليم و تربيت طلاب غير ايراني از بيش از 100 كشور جهان را بر عهده دارد.
وي با بيان اينكه 80 مركز وابسته به اين مركز حوزوي در كشورهاي مختلف مشغول فعاليت هستند، اظهار داشت: در ايران نيز چندين مركز در گرگان، قزوين و چند استان ديگر در حال آماده‌سازي سربازان امام زمان (ع) بوده و زمينه را براي ظهور ايشان آماده مي‌كنند.
رئيس مركز مطالعات طلاب و خانواده‌ها هدف از ايجاد اين مراكز را توسعه و گسترش دين مبين اسلام عنوان كرد و گفت: در حال حاضر 20 هزار طلبه در دنيا مشغول تحصيل هستند كه از اين ميان 10 هزار طلبه مجرد و 6 هزار طلبه متاهل در ايران مشغول فراگيري علم و دانش هستند.
وي با اشاره به رشته‌هاي مختلف آموزشي در اين مركز تاكيد كرد: مدارك اين مراكز در مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا مورد تاييد وزارت آموزش عالي است.
شاكري با بيان اينكه براي گسترش دين اسلام و آموزش اين طلاب، يك‌سري نيازهاي فيزيولوژيكي وجود دارد، افزود: ما در ايران مشكلاتي مانند كنسولي، ويزا و پاسپورت را براي اين طلاب برطرف كرديم و بحث آموزش فرزندان اين طلاب، درمان و و نياز خانواده‌ها در مركز امور خانواده‌ها پاسخگويي مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه اين سازمان چند آموزشگاه براي رفع نياز همسران اين خانواده‌ها احداث كرده است، اظهار داشت: ما در اين مراكز، مدرسه آكادمي آموزش انگليسي با فرهنگ انگليسي، مدرسه ايراني با آموزش فرهنگ ايراني و مدرسه عربي با آموزش فرهنگ عربي براي فرزندان اين طلاب احداث كرديم.
رئيس مركز مطالعات طلاب و خانواده‌ها جامعة‌المصطفي مهم‌ترين نياز يك انسان در يك كشور را نيازهاي خانواده عنوان كرد و بيان داشت: ما در اين مراكز شرايطي را ايجاد كرديم تا طلاب و خانواده‌ها بتوانند تمام نيازهاي خود را تامين كنند و به راحتي به اهداف متعالي خود برسند.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها