عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بازارچه نوروزي در بشرويه ايجاد مي‌شود

بازارچه نوروزي در بشرويه ايجاد مي‌شود
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:10 ق.ظ

معاون فرماندار بشرويه:
بازارچه نوروزي در بشرويه ايجاد مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون فرماندار بشرويه گفت: ايجاد بازارچه نوروزي در دستور كار مسئولان شهرستان بشرويه قرار گرفته است.

عليرضا زمان‌‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بيرجند اظهار داشت: با ايجاد بازارچه‌هاي نوروزي مي‌توان توانمندي‌هاي اين شهرستان را در توليد و عرضه محصولات صنايع دستي و سوغات محلي به نمايش گذاشت.
وي افزود: اين شهرستان در رديف دهمين شهر تاريخي كشور قرار گرفته كه 125 اثر تاريخي را در خود جاي داده است.

* اختصاص 38 ميليون تومان براي پذيرايي از مهمانان نوروزي
معاون فرماندار بشرويه ادامه داد: براي سال جاري 38 ميليون تومان اعتبار در راستاي پذيرايي از گردشگران اختصاص داده شده است.
زمان‌زاده بيان داشت: فروردين‌ماه امسال اين شهرستان ميزبان 7 هزار و 843 نفر گردشگر بوده است كه از اماكن تاريخي اين شهر بازديد كردند.
وي افزود: 32 هزار و 376 مسافر نيز در شهرستان بشرويه در ايام تعطيلات نوروزي امسال اسكان داده شدند.

* هزينه 23 ميليون تومان اعتبار در نوروز امسال
معاون فرماندار بشرويه اذعان داشت: 23 ميليون و 690 هزار تومان اعتبارات مالي و 18 ميليون تومان از تجهيزات آموزش و پرورش در راستاي پذيرايي و اسكان مسافران نوروزي سال جاري هزينه شده است.
زمان‌زاده مسجد محله ميان‌ده، منزل مستوفي، قلعه دختر، حسينيه حاج‌علي اشرف، كاروانسراي اصفاك، مسجد جامع رقه، مسجد ارسك، كاروانسراي نگينان، آسياب‌هاي هفت‌گانه، پل‌هاي آب‌بر، باغ خان، مدرسه علميه و منزل فروزان‌فر را از جمله آثار تاريخي اين شهرستان برشمرد.
وي بيان داشت: براي ايام تعطيلات نوروزي سال آينده آسياب‌هاي هفت‌گانه به منظور آشنايي بازديدكنندگان فعاليت مي‌كنند.

* قلعه دختر در بالاي قله‌اي مخروطي قرار دارد
معاون فرماندار بشرويه در باب آثار تاريخي اين شهرستان گفت: قلعه دختر بر بالاي قله‌اي مخروطي شكل قرار گرفته ‌است كه درباره پيشينه تاريخي اين قلعه نظراتي وجود دارد مبني بر اين كه اين بنا از دوره ساسانيان بر جاي مانده و قلعه در زمان فرقه اسماعيليه بنا شده‌ است.
زمان‌زاده با بيان اينكه آب‌انبار ميان‌ده نيز نخستين حوض ساخته شده در بشرويه است، افزود: اين بنا داراي استحكام و زيبايي خاصي بوده كه در ساخت آن صورت گرفته و با گذشت 400 سال از ايجاد آن هنوز كوچك‌ترين تغييري در آن رخ نداده‌ است.
وي حسينيه حاج‌علي اشرف را نيز از مكان‌هاي مقدس اين شهرستان دانست و اظهار داشت: سازنده اين بنا شخصي به نام حاج‌علي اشرف از اهالي ده خانيك واقع در غرب بشرويه بوده و زمان احداث آن بر اساس شواهد دوران حكومت افشاريه در خراسان بوده ‌است.
زمان‌زاده غذاي محلي بلغور را از سوغات اين منطقه دانست و افزود: گياهان دارويي از جمله آنغوزه، ترنجبين و آويشن و نان شيريني‌هاي شكري، نان پاي چاي و پينيچه از ديگر سوغات اين شهرستان است.
انتهاي پيام /غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها