عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

اختصاص 1.9 ميليارد تومان اعتبار فرهنگي به خوزستان

اختصاص 1.9 ميليارد تومان اعتبار فرهنگي به خوزستان
دوشنبه 2 اسفند 1389  06:10 ق.ظ

مديركل ارشاد خوزستان خبر داد:
اختصاص 1.9 ميليارد تومان اعتبار فرهنگي به خوزستان

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان گفت: يك ميليارد و 900 ميليون تومان اعتبار فرهنگي از محل اعتبارات سفر دولت به اين اداره‌كل تعلق گرفته است.

حجت‌الاسلام و المسلمين سيدلطف‌الله سپهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: 200 ميليون تومان از اين مبلغ صرف طرح اوقات فراغت و 200 ميليون تومان ديگر آن صرف فعاليت‌هاي جشنواره‌اي مي‌شود.
وي با اشاره به مصوبه سفر سوم دولت به خوزستان مبني بر اختصاص سالانه 100 ميليارد تومان براي انجام كارهاي فرهنگي‏، تصريح كرد: تنها 30 درصد از اعتبار 100 ميليارد تومان سفر رياست جمهوري به استان خوزستان، تخصيص داده شده كه با اين رقم كار عمراني صورت نگرفت.
سپهر با اشاره به اينكه امسال اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان چشم انداز فعاليت‌هاي فرهنگي خود را بر اساس اعتبار 100 ميليارد توماني تدوين كرده بود، افزود: از سوي اين اداره بيش از 815 ميليون تومان طرح پيشنهاد شده است كه بيش از 70درصد آن در زمينه توليد فيلم سينمايي بلند است و مرحله‌اي طولاني دارد اما با توجه به توزيع اعتبارات در اين مرحله، در توليد فعاليت‌هاي فرهنگي نرم‌افزاري اعتبار قابل ملاحظه‌اي نداريم.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان با اشاره به فعاليت‌هاي بزرگ و كلان اين اداره كل، بيان كرد: ‌بيش از دهها جشنواره تئاتر، همايش‌هاي شعر بين‌المللي، نمايشگاه قرآن و عترت و مطبوعات از جمله فعاليت‌هاي كلان اين اداره كل هستند.
به گفته اين مقام مسئول،‌ دستگاه‌هايي كه تسهيلات فرهنگي مي‌گيرند يا مدعي كار فرهنگي در استان هستند، زيادند كه از جمله آنها مي‌توان به آموزش و پرورش، ميراث فرهنگي، نمايندگي‌هاي دفتر مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها، سپاه و سازمان تبليغات اسلامي و ساير ارگان‌ها اشاره كرد.
وي افزود:‌ آمار متوقعان و بهره‌مندان از اعتبارات سفر در حوزه فرهنگي بالا است و با اين شيوه تخصيص اعتبار، به متولي اصلي حوزه هنر و فرهنگ كه ارشاد اسلامي استان است، چيزي نخواهد رسيد.
سپهر ادامه داد: بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فجر نيز با اعتبار بيش از 200 ميليون تومان در استان در حال اجرا است.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان يكي از مصوبات سفر رياست جمهوري را ساخت و نوسازي سينماهاي استان برشمرد و گفت:‌ از محل اعتبارات سفر بيش از 60 ميليارد تومان اعتبار براي تاسيس،‌ نوسازي و تجهيز سينماهاي استان اختصاص داده شده است.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان، به مشكل كمبود فضاي فرهنگي و اعتبارات آن اشاره كرد و گفت: بيش از 50 پروژه عمراني استاني و منطقه‌‌اي در اين اداره كل باقي مانده است و انجام اين پروژه‌ها امكان پذير نيست و اگر شعار دولت شعاري فرهنگي است بايد اعتبار فرهنگي بيشتر شود.
وي تصريح كرد: استاندار خوزستان قول مساعد داده در مرحله بعد توزيع اعتبارات توجه ويژه‌اي به اين اداره كل داشته باشد.
انتهاي پيام/خ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها